Jablotron JA-83PWR

Manuály, rady a návody z oboru zabezpečovací techniky a elektrické zabezpečovací signalizace (EZS)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
schrost
Příspěvky: 237
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Havířov

Jablotron JA-83PWR

#1 Příspěvek od schrost »

Dobrý den, má někdo zapojení tohoto zdroje nebo aspoň zapojení drátů do ústředny? Zdroj je po bouřce a je bez napětí. Chtěl bych vědět zda je zbytek ústředny vporadku, tak mě napadlo připojit někam na sekundár odhaduji 13,5volt. Ale do ústředny vedou 4 dráty. Napájení je dané na filtračním kondu, ale ty další dva dráty... Neví někdo k čemu slouzi?? Dík R...

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od petrfilipi »

Zkus zavolat do Jablotronu, vždycky, opakují vždycky, mi tam poradili.

PF

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#3 Příspěvek od Cowley »

Jelikož jde o externí zdroj, jde o vodiče, kterými zdroj informuje základní desku o přítomnosti napájení 230V a přítomnosti/kvalitě připojeného AKU.

Zdroje v Jablotron Servisu (tel. 483 559 881) repasují. Pošli jim ho přes svého dealera.
Oprava je kolem 500,- Kč bez DPH.

Ze zdroje jde do základní desky napětí cca 13.8V, horní (první) je GND, druhý je +13.8V.

Uživatelský avatar
schrost
Příspěvky: 237
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Havířov

#4 Příspěvek od schrost »

Dík za odpověď. Pokud stačí jen těch 14 voltů, tak udělám pokus. Buď se ústředna rozjede, nebo ne. Ale bude to chvíli trvat, majitel není přítomen.
R..

Uživatelský avatar
schrost
Příspěvky: 237
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Havířov

#5 Příspěvek od schrost »

Pokud jsem udělal, ústředna je funkční. Ve zdroji jsou vybouchne pojistka, asi filtrační kondy, oba tranzistory, čtyři senze odpory, odpor k senze vstupu 3844 no a UCecko bude v háji také.
Takže vznašim dotaz. Neodprodá někdo tento funkční zdroj, řekněme za 750 Kč plus posta?
Teď to jede na pulzak 13.8volt 2ampery omezovač a nabíjím i baterku.
Rošťák...

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#6 Příspěvek od Cowley »

Pošli to do opravy, jak jsem Ti psal :)
Pokud nemáš svého dealera Jablotronu, hoď to na ADI v Ostravě... Oni to zařídí přímo v Jablotronu sami.

Uživatelský avatar
schrost
Příspěvky: 237
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Havířov

#7 Příspěvek od schrost »

Ano dealera nemám. Zaúkoluji majitele. Připojím mu to bez aku jen na zdroj, ať není bez alarmu. Zatím, a děkuji.
R..

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#8 Příspěvek od Cowley »

Když to máš jen na externí zdroj, nehlásí ti základní deska ústředny nějaké poruchy zdroje?

Pro dočasný provoz na externí zdroj je nutné ještě propojit 3.svorku od shora na GND. Tím se zabrání hlášení Vybitá baterie Ústředna.

Naopak pokud se připojí GND na 4.svorku, dojde k vyhlášení ztráty napájení 230V textem Porucha Ústředna.

Pokud má dočasný externí zdroj monitorované stavy (porucha AKU a porucha 230V) lze s těmito úpravami provozovat základní desku 83K plnohodnotně.

Uživatelský avatar
schrost
Příspěvky: 237
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Havířov

#9 Příspěvek od schrost »

Díky. Nějak tak jsem to před týdnem vykutil. Ústředně sice bliká zelený pravý roh, ale jede. Pokračování příští týden, sundám zdroj a naletuji to na nějaký vypájeny konektor.😆
Toto info o zapojení jsem potřeboval před dvěma týdny, proto jsem založil toto vlákno. Ale stačilo nasadit optiku na nos, projít slusometrem tistak a overit, že je to na logice regulovaným zdrojem.
A důležité, snad mi to v té firmě vezmou na opravu. Děkuji 😆

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#10 Příspěvek od Cowley »

Přišla bída na sedláka. :)
V tomto týdnu mi odešly hned dva tyhle zdroje.

Uživatelský avatar
Petiak
Příspěvky: 68
Registrován: 02 říj 2007, 02:00
Bydliště: stred SK

#11 Příspěvek od Petiak »

schrost píše:Pokud jsem udělal, ústředna je funkční. Ve zdroji jsou vybouchne pojistka, asi filtrační kondy, oba tranzistory, čtyři senze odpory, odpor k senze vstupu 3844 no a UCecko bude v háji také.
Takže vznašim dotaz. Neodprodá někdo tento funkční zdroj, řekněme za 750 Kč plus posta?
Teď to jede na pulzak 13.8volt 2ampery omezovač a nabíjím i baterku.
Rošťák...
Zdravim,
mam aj ja problem s tymto zdrojom. Nenabieha a tiez ako pise aj schrost tie senze odpory su uz opalene. Nie je mozne zistit hodnoty. Bol by niekto ochotny a dal sem fotku DPS aby sa dali pozriet hodnoty tych rezistorov? Alebo aj zdroj BP12-18 je taky isty, takze aj foto DPS z neho by postacila.
Dakujem

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečovací technika“