Vkládání zajímavých obrázků III

Tady si vyzkoušejte tvorbu témat a použití bbkódů, tagů, upload fotek

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#391 Příspěvek od samec »

Bizarní využití svítiplynu: Pračky, ledničky, auta s balóny, ale i rozhlasové přijímače
https://www.youtube.com/watch?v=XxFUYwfCTDQ

Pred sto rokmi by k tomu na bastlirne bola porebná asi samostatná rubrika.
:brakelamp:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#392 Příspěvek od Celeron »

To globální oteplování asi bude pravda. Včera, tedy 4.1.2023 nám vykvetla "První zbraň hromadnýho ničení v dějnách".
Jiný roky kvetla na přelomu koncem února až v březnu.
Foceno za úplný tmy.
Přílohy
první.jpg
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#393 Příspěvek od EKKAR »

samec píše:Bizarní využití svítiplynu: Pračky, ledničky, auta s balóny, ale i rozhlasové přijímače
https://www.youtube.com/watch?v=XxFUYwfCTDQ

Pred sto rokmi by k tomu na bastlirne bola porebná asi samostatná rubrika.
:brakelamp:
Jediný, co mě překvapilo, byla ta ČESKOSLOVENSKÁ pračka s ohřevem vody na plyn. Plynový absorpční ledničky jsou dodneška ve výbavě karavanů/bydlíků, kde jsou dokonce kombinovaný ohřevy na plyn/elektriku, viděl jsem dokonce absorpční ledničku spalující ve speciálním hořáku s "knotem" ze skelný tkaniny technickej parafín. Ten se samozřejmě musel denně doplňovat v podobě takovejch "pelet" do zásobníku, kde si ho ten plamínek i sám přihřejval a tavil. Rádio s termoelektrickým generátorem už se tady probíralo v souvislosti s ruskýma "tajgaprijomnikama", pro TEG je úplně fuk, jestli ho ohřejvá plamen petrolejky nebo plynu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#394 Příspěvek od vasekpetr1 »

samec píše:Jak sa tým kolesom brzdí? Videl som v preplnenom vlaku, ako tým kolesom podgurážení mladí ľudia točili jedným aj druhým smerom a nič sa nedialo.
Tak ono to kolo brzdí pouze jeden podvozek (čili dvě nápravy) z celého vlaku a pokud to byl ten samý vagon jako na obrázku, tak ty kotoučové brzdy proti špalkům na klasice moc slyšet nejsou a ani na jízdních vlastnostech se to za jízdy moc neprojeví. Něco jiného by bylo při úplném zastavení , když by tu brzdu zatáhli "na krev", to by mohl jít ten podvozek do smyku a skončilo by to plochami na kolech a tím známým "dupáním"

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#395 Příspěvek od Hape »

Obrázek Tesly s na zádi naroubovanou benzínovou elektrocentrálou jsem napřed chtěl dát do vtipů, jenže ono to zas tak vtipné není, protože je to údajně z Ukrajiny, viz článek ZDE
Přílohy
Tesla si veze elektrocentrálu.jpg

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#396 Příspěvek od Hill »

samec píše:Bizarní využití svítiplynu: Pračky, ledničky, auta s balóny, ale i rozhlasové přijímače...
Se svítiplynem souvisely i první francouzské televizní kamery René Berthelémyho - vyráběla je totiž společnost CdC, která začínala jako výrobce plynoměrů, později elektroměrů, a nakonec rozšířila své aktivity až k přenosu obrazu.
Plyn nakonec posloužil i k optickému přenosu zvuku. Modulace plamene plynového hořáku nestačila pro srozumitelnost ani v angličtině. Tak to Bell a Tainter zkusili se slunečním světlem a soustavou čoček (celkem 4 US patenty), modulovali světlo zrcátkem na membráně mikrofonu, tím se dovolali i přes 200 metrů. Ale jak se zatáhlo, bylo po spojení. Tak Slunce zkusili nahradit plynovým hořákem s Auerovou punčoškou a části optiky velkým parabolickým zrcadlem i u vysílače (původně byl v parabolickém zrcadle jen selenový článek přijímače), ale s tehdejšími technologiemi se úspěch nekonal.
Ve světě prý bylo zaznamenáno několik dalších pokusů o využití svítiplynu ve světelné spojařině, ale žádný nevedl k prakticky použitelnému výsledku (rozumějme: hromadně zpeněžitelnému, pro začátek zejména vojensky). Tím spojaři o svítiplyn ztratili zájem.
Ovšem ani tehdy nebylo na novinové zprávy spolehnutí, zvlášť, když autor článku o technice neměl ponětí, nechal si něco nakukat a ještě to potom nadšeně, tendenčně, k větší slávě národa či jednotlivce, prostě blbě, napsal. Tento proces, na rozdíl od svítiplynu, přežil dodnes.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#397 Příspěvek od kejki »

U té Tesly s tím může něco dobít, ale na jízdní spotřebu to stačit nebude.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#398 Příspěvek od ok1hga »

. . .
Přílohy
i-diot.jpg
laptop.jpg

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#399 Příspěvek od Hubert_79 »

Ten laptop je obdoba nějakého 15+ let starého kýble polepeného rychlými pruhy a rourou od kamen místo výfuku. Prostě tuning :lol:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#400 Příspěvek od dobrman »

Hubert_79 píše:..... Prostě tuning :lol:
Já mám podobně u jednoho počítače polepenou almaru. Tu bednu mám už cca 15 let a má už několikrát měněný střeva. No a když k při výměně byly nějaký lepítka, tak jsem jen přidal...
Takže se tam potkává Intel i AMD apod. I licence na winXP. Dokonce tak je i pár nálepek od banánů :D :D
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#401 Příspěvek od p32 »

Máte nad tím kontrolu?
Přílohy
limit_topeni.jpg

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#402 Příspěvek od Hubert_79 »

dobrman píše:Dokonce tak je i pár nálepek od banánů :D :D
Jako malí jsme to taky lepili všude možně :) Dole a Chiquita. Víc si nevzpomenu.
No a kdo chtěl být v 80. letech in, tak měl na lednici velkou stříbrnou samolepku LIAZ. Zejména v restauracích a barech.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#403 Příspěvek od Artaban001 »

Jako děcka jsme chodili žebrat samolepky na automotodrom v Brně. V době tréninků se tam dalo celkem snadno dostat děravým plotem. A tak jsem měl svý kolo polepený ledasčím, co jsem ani nevěděl, co to je 😁

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#404 Příspěvek od Hydrawerk »

Chápe někdo tenhleten (uměleckej) záměr? Album je z roku 2022. To si jako vypůjčili pušky z 19. století a náboje jim došly, tak nasadili bodáky?
Souvisí to nějak s časopisem Zteč?
https://cs.wikipedia.org/wiki/Kuratoriu ... #Zte%C4%8D

https://skolakemvprotektoratu.pamatnik- ... isk?id=980

Jo a víc mě baví třeba Alkehol, Morčata na útěku, Záviš...
Přílohy
Ortel - Zteč.jpeg
Naposledy upravil(a) Hydrawerk dne 07 led 2023, 19:28, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#405 Příspěvek od ransom »

V případě Ortela... Ortelu... (Ortele?) bych uvažoval jen o záměru, bez přívlastku "umělecký".
Vypadá to jako praktické cvičení v CorelDraw! ver.3 asi tak z roku 1993.

Odpovědět

Zpět na „Na vyzkoušení“