Prodlužovačka 2xcinch z ElectroWorldu bez stínění

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jenyk
Příspěvky: 57
Registrován: 25 led 2015, 01:00

Prodlužovačka 2xcinch z ElectroWorldu bez stínění

#1 Příspěvek od Jenyk »

Kdybyste si chtěli v ElectroWorldu koupit 2x cinch prodlužovačku, nemějte přehnaná očekávání. Číňan ušetřil i na stínění signálového vodiče.
Přílohy
Prodlužovačka EW.jpg

Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

#2 Příspěvek od teufel »

Ničemu se nedivím - co nakoupím v Číně má kvalitu od totálních zmetků po naprosto špičkové přístroje. Vždy je to překvapení

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#3 Příspěvek od ZVUK2000 »

Více méně pokud to není určené pro gramofony, nebo nějaké velké vzdálenosti kabelu. Tak bys to ani nepoznal že máš v signálové cestě tento aušus :D

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Hubert_79 »

No, kdybys proti tomu postavil těžkou váhu v podobě Krautdrátu, tak bys to asi slyšel :lol:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#5 Příspěvek od MiraSt »

Možná mám blbý názor, ale někde jsem četl a asi to bylo v souvislosti se žhavením ve starých rádiích kde to tak bylo, že se místo stínění používá kroucení. Živý a "zem" se jednoduše těsně zkroutí a má to stejný účinek jako koaxiální stínění. Dělal jsem si různé přepínače na NF signál před mixážním pultem (DIN zásuvky) a telefoňácké dráty jsem takto zkroutil a nebyl vůbec žádný problém s brumem.
Možná ten káblík z Číny je takto udělaný a je to správně.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Jenyk
Příspěvky: 57
Registrován: 25 led 2015, 01:00

#6 Příspěvek od Jenyk »

Není kroucený.
Přílohy
Prodlužovačka EW - 2.jpg

Uživatelský avatar
ferro0
Příspěvky: 619
Registrován: 31 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Jablonecko

#7 Příspěvek od ferro0 »

Takové cinche jsem koupil v hadexu a drátky jsou z kovu.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

ferro0 píše:Takové cinche jsem koupil v hadexu a drátky jsou z kovu.
A z čeho by měly být? Z mokrých provázků? Asi jsi chtěl napsat ze železa-feromagnetických kovů který umí šmejdi nabarvit tak že vypadají jako měď. Bohužel měrný odpor a hlavně mechanická odolnost těchto tří vlásků je jaká je.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
ferro0
Příspěvky: 619
Registrován: 31 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Jablonecko

#9 Příspěvek od ferro0 »

mi-ro píše:Asi jsi chtěl napsat ze železa-feromagnetických kovů který umí šmejdi nabarvit tak že vypadají jako měď. Bohužel měrný odpor a hlavně mechanická odolnost těchto tří vlásků je jaká je.
Tak jsem to myslel.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Lukas-Peca »

Hubert_79 píše:No, kdybys proti tomu postavil těžkou váhu v podobě Krautdrátu, tak bys to asi slyšel :lol:
Známý mi donesl čínskou repliku nějakého extrémně drahého high-end kabelu, že s ní aparát brumí. "Stínění" bylo asi z dvaceti vodičů stočených do spirály, podobně jako v obyčejném stíňáku, každý vodič ale měl vlastní izolaci. Uprostřed kabelu ale byla jen duše z nějaké pěny. Jako živý vodič sloužila jedna půlka drátků, zem byla druhá. Nebyly ani prostřídané 8O A to bych i věřil, že ta drahá předloha to měla stejně, jen místo pocínované mědi byly ty vodiče ze stříbra.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

V hadexu tohle bylo za pár šušňů asi před dvaceti lety . Chtěl jsem za věž dělat propoje "akorát" , tak jsem na toto přišel . Žádná novinka . Jen nyní nevím , jestli to nevedly jako prodlužovací káble . Je třeba si uvědomit , že CINCHy se vedlo i repro .

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#12 Příspěvek od xsc »

Na repro jsou ty dráty zas hodně tenké. A ještě ne z mědi.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Takze to nebude ani na repro, ale asi na hovno :D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Na tu 1-2W to u jezevců s odmontovatelnými bedničkami stačí dost .

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#15 Příspěvek od Cust »

mi-ro píše:
ferro0 píše:Takové cinche jsem koupil v hadexu a drátky jsou z kovu.
A z čeho by měly být? Z mokrých provázků? Asi jsi chtěl napsat ze železa-feromagnetických kovů který umí šmejdi nabarvit tak že vypadají jako měď. Bohužel měrný odpor a hlavně mechanická odolnost těchto tří vlásků je jaká je.
Na vysokou frekvencí se běžně používají ocelové poměděné vodiče.VFproud stejně teče jen tou mědi na povrchu a kabel dostává velmi dobré mechanické vlastnosti, nehledě k tomu, že cena je výrazně nižší, ale toto úplně VF případ není. 😁

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“