Reverzace krokového motoru

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

Reverzace krokového motoru

#1 Příspěvek od AmarokCZ »

Omluvám se za pro někoho možná zbytečný dotaz, ale s krokáči jsem nikdy nedělal...
Jak provedu reverzaci krokového motoru s dvěma cívkami a čtyřmi vývody? Při opravě jsem použil obdobný motor jako původní zničený, ale zjevně s jinak zapojenou svorkovnicí. Napoprvé nepracoval vůbec, napodruhé jsem u jedné cívky otočil polaritu ale teď krokuje opačně.
Domnívám se, že řešením by mohlo být zaměnit cívky mezi sebou (při zachování polarity cívek) ale už to nechci zkoušet bez jistoty, protože se zařízení musí kompletně rozebrat a zpětně složit, aby šlo otestovat.
Díky!

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#2 Příspěvek od Kremik »

Napoprvé zřejmě chodil tam a zpět, kdybys přepóloval tu druhou cívku, točil by se správně. Nyní musíš přepólovat cívky obě.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Prohod vzajemne vyvody jen na jedne z civek a bude se ti tocit opacne.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#4 Příspěvek od samec »

AmarokCZ píše:Napoprvé nepracoval vůbec, napodruhé jsem u jedné cívky otočil polaritu ale teď krokuje opačně.
Máš v tom bordel. Drôty, ktoré si prehodil, zrejme nepatrili jednej cievke. Poriadne premeraj, ktoré drôty patria k sebe ku ktorej cievke. Zmena smeru otáčania nastane pri prepólovaní jednej cievky.

4 vodiče možno zapojiť 24 spôsobmi, z toho len 4 spôsoby sú zaručene správne.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Jsou různé konstrukce motorů . Já jsem musel v tom svém kusu prohodit zapojení vývodů obou cívek .

Odpovědět

Zpět na „Poradna“