Aktuálně Česká pošta 2022

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#241 Příspěvek od kejki »

ZdenekHQ píše:Mně jen za prosinec přišlo asi 6 mailů, že mám nevyzvednutý balíček, mám se přihlásit či naťukat svoji kartu během 24h bůhví kam, ale ty adresy i písmo jsou tak úžasný, že na to snad naletí jen důchodce. Bohužel.

Dobírku nesnáším a nepoužívám. Raději riskuju peníze.
To je filtr, člověk, který přehlédne ty hrubky, je spíš kavka, která odevzdá údaje ke svému bankovnictví.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#242 Příspěvek od Hubert_79 »

Mně tohle nechodí :P asi tím, že nemám mail na seznamu.
Dobírku jak kdy. Když objednávám z nějakého podivnějšího eshopu cosi, co je "skladem u dodavatele" a podobně, tak jim to nechci platit dopředu.
Když obchoduju s "lidma" na inzerát, tak taky platím dopředu.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#243 Příspěvek od PotPalo »

Ale veď keď niečo posielam, a zadám tam že dobierka, tak za to "dobierka" si priplatím na poštovnom už pri posielaní, takže za tú službu platím pri odosielaní. Ako môžu chcieť niečo od adresáta?
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#244 Příspěvek od Hubert_79 »

No, můžou. Zřejmě to dovolují Akta Světové poštovní unie. Hledat to v nich ale nebudu, určitě najdeš kdesi v hloubi stránek slovenské pošty jejich překlad.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#245 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#246 Příspěvek od PotPalo »

To sú kurvýýýý.... :evil: :evil:
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#247 Příspěvek od Hubert_79 »

Takovej už je co? Takovej už je život.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#248 Příspěvek od EKKAR »

Jo - a právě proto by měl bejt počtovej moloch těžce zbytná státní inštytuce určená k co nejdřívější likvidaci...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#249 Příspěvek od Hubert_79 »

Tys tady se svými moudry chyběl. Mám podezření, že jsi jen blbě naprogramovaný spambot :lol:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#250 Příspěvek od PotPalo »

To si pletieš, to je spambobobot. :wink:
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#251 Příspěvek od kejki »

Až třetí: Proč, vždyť to funguje. Sice to teda stojí dost peněz stát i obce, ale nikdo jiný to zatím nedělá všechno. Komu to vadí, ať to nepoužívá.
Všichni ti na šwarc systém dopravci teprve budují síť.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#252 Příspěvek od EKKAR »

Hubert_79 píše:Tys tady se svými moudry chyběl. Mám podezření, že jsi jen blbě naprogramovaný spambot :lol:
Copak, došly ti argumenty? Když už i samo ministerstvo přiznává, že počta je přebujelej a nenažranej podnik, neschopnej si zajistit dostatek zisku svojí prvotně určenou činností, takže si na jednu stranu musí přibírat takový nesmysly, jako přepážkovej doplňkovej prodej všeho možnýho - a na druhou stranu neustále z eráru neustále ždímat dotace na provoz? Recept na řešení je známej desítky let = sesekat vršky a bez zlatejch padáků je poslat na pracák, zatímco výkonný "spodky" je potřeba nechat dělat jejich práci bez těch dosavadních vyžírků na vysokejch postech ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#253 Příspěvek od PotPalo »

Môžete mi teda povedať, prečo pri zisťovaní ceny poštovného nič nepíšu o nejakých dodatočných poplatkoch? Akože ja si zaplatím za dobierku, a oni sa na dobierku vyexkrementujú a prihodia kšeft nejakej drahej banke ako obyčajné posielanie peňazí? Prečo to nerobia sami? Alebo prečo to nedohodia FIO banke ktorá to posiela bez poplatkov? A čo keď s cenou, o ktorej som nebol dopredu informovaný nesúhlasím? Zásielka sa neprevezme a odosielateľovi vznikne škoda.

Kto si myslí že je ich počínanie v poriadku, nech si predstaví túto situáciu:
Nakúpite si v potravinách, zaplatíte, a pri východe od vás bude SBS maník pýtať ešte 20 Eur za to že si nákup odnesiete preč z obchodu. A keď nezaplatíte, nedovolí vám vyniesť nákup von. Páčilo by sa vám to? Je to normálna "pridaná" cena nákupu, hlavne keď sa o tom nevedelo dopredu? Alebo je to vydieranie? Samozrejme nákup by nebolo možné vrátiť bez pokuty.

Tento poštový systém vymyslel zlodej. Nič iné. Pýtajú sa poplatky o ktorých nikto nieje informovaný dopredu a teda ich neodsúhlasil, a vyberajú sa vydieraním.

Po správnosti by za cenou služby ešte malo byť jasne napísane, akú sumu bude doplácať adresát. Kto má vedieť čo je Dobierkový kupón CN29 a že ho neplatí odosielateľ spolu s poštovným?
Přílohy
dobierka cesko.png
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#254 Příspěvek od Hubert_79 »

Tak jim napiš, tady to fakt nevyřešíš.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#255 Příspěvek od makak »

Tak zase jedna příhoda:
Chtěl jsem využít moderní zadání údajů o zásilce na webu České pošty.
S nemalými potížemi jsem se prokousal zadáním adres a údajů odesilatele a příjemce zásilky s nadějí, že si vytisknu štítek s čárovým kódem a urychlím tak podání balíčku. Objeví se okno s rekapitulací zadaných údajů a tlačítkem "pokračovat". Zmáčknu ho a nic se neděje, vlevo dole nějaká hláška o připojování ke stránce bla bla. Čekal jsem dlouho, pak to nevydržel a zmáčknul F5. Nic. Znovu "pokračovat". Nic. Po několika marných pokusech jsem vzteklý zavřel prohlížeč.
Večer pustím e-mail a co nevidím ? Asi osm zpráv od pošty a v každé PDF se štítkem se správnými údaji, ale pokaždé jiný kód.

To by fakt byl takový problém, aby se po zmáčknutí "pokračovat" objevila hláška, že štítek byl odeslán na zadaný e-mail ?

D_E_B_I_L_O_V_É !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“