Plynový sporák Mora 154D.12 SN 186450 oprava Stop Gas

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Plynový sporák Mora 154D.12 SN 186450 oprava Stop Gas

#1 Příspěvek od robo »

Zdravím, rád bych se dozvěděl jak je řešena funkce Stop Gas u toho sporáku. Jedna plotýnka nedrží plyn a druhá blbne trochu míň ale taky na prd. Rád bych to nějak zprovoznil. Nevíte prosím někdo jak je to u toho sporáku řešen Stop Gas a zda to lze opravit? Děkuji a přeji hezký večer

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

S plynem bych si rozhodne nehral...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Asi vadny termoclanok alebo blby kontakt (prechodovy odpor).

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#4 Příspěvek od jardafiala »

Měl jsem podobný problém, vyčistit okolí hořáku.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od robo »

Je čistý, i to čidlo.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

Ahoj. Na plotýnkách by měly být termočlánky. Jakmile zapálíš oheň, termočlánek je ohříván a dodává elektrický proud do elektromagnetu, který drží otevřený přívod plynu - v podstatě je to stejný, jako u karmy.
Tento systém nevyžaduje napájení ze sítě, protože elektrický proud vzniká spádem teploty mezi špičkou a závitem termočlánku. procházející proud drží kotvu na magnetu a tím může procházet plyn. Jakmile je plamen uhašen, termočlánek přestane generovat proud a kotva odpadne a plyn tak vypne.
Pokud Ti nějaký magnet nedrží, můžeš mít propálený termočlánek vadnýho magnetu (jde poznat okometricky), nebo je na dosedací ploše magnetu bordel.
Teda provedení u sporáku jsem neviděl, ale tady u plynovýho kotle jsem se s tím jednu dobu jebal dost často - honil jsem miliohmy.
Termočlánek je (nejspíš) mosazná trubička se závitem, kterou prochází nějaký železný drát (magnet na drátu zůstával) a na konci je to spolu svařený - drát je po celé cestě izolovaný a zakončený ploškou, která plní funkci kontaktu z vinutím magnetu. Druhý pól je kostra. Sebemenší přechoďák způsobí nefunkčnost.

Uživatelský avatar
kodl1
Příspěvky: 263
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od kodl1 »

Doma máme plynovou desku Mora, v záruce byla reklamace protože to nechtělo pustit plyn, servisák říkal že to dělají z tenkého plechu, tak se to po dotažení zkroutí a zlobí.. Rozebral, myslím tam dal nějaké podložky a ok.
Co mne nezabije, to mne posílí ...

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od robo »

Tak blbý přechodák, čidlo jsem odpojil, připojil a protočil chlup vlevo a vpravo. 5 vteřin podržet knoflík a drží.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“