Jak zjistit nefunkčnost společného rozvodu STA?

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

Jak zjistit nefunkčnost společného rozvodu STA?

#1 Příspěvek od Petr-II »

Dá se nějak laicky zjistit nefunkční společný rozvod STA? Anténář odešel do důchodu a starost o antény převzal elektrikář. Přestal mně jít satelit (neukazuje žádný signál) - zkontroloval jsem koax a konektory, půjčil si satelit od známého a výsledek stejný. Předseda SVJ to moc nechce řešit - že mu elektrikář řekl, že SAT pod střechou jede a že mám problém já. V bytě nademnou se prováděla rekonstrukce a tak mám pocit, že přerušili kabel. Mohu já nějak zjistit, zda je signál v rozvodu bez nějakého spešl měřáku?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Ant rozvod se táhne společně s TV signálem. TV ti jede? Pokud je v rozvodu SAT, musí být rozvod hvězdicovitý.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#3 Příspěvek od Petr-II »

V domě jsou čtyři stupačky po 11 bytech. V každém bytě je krabička s možností připojení TV+SAT+R. TV mně jede, rádio nepoužívám a SAT přestal fungovat.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#4 Příspěvek od Kvicala_r »

SAT mohl přestat fungovat, protože pod střechou bude pravděpodobně tzv. Multiswitch. Tedy zařízení, které do každého kabelu mimo DVBT přidá i SAT. Nezřídka skape jen ten multiswitch, jeho zdroj, nebo konvertor na parabole. Dobré vodítko je, jestli některý ze sousedů využívá SAT a funguje mu (i když ani to není 100% záruka).

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#5 Příspěvek od lumca »

mi-ro píše:Ant rozvod se táhne společně s TV signálem. TV ti jede? Pokud je v rozvodu SAT, musí být rozvod hvězdicovitý.
To není pravda, jsou i zařízení, která umí šířit SAT signál i v původním stoupačkovém rozvodu, stačí vyměnit ÚZ a ani se nemusí měnit kabeláž

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

U nás v panelu jde starým vedením TV , novým sat . No pokud máš někoho pod sebou (nad sebou), tak se zeptej tam . Jo rekonstrukce je sviňa . Měl sis to hlídat každý den . V jedněch stoupačkách praskla cirkulace a nelze opravit . To by si ten co dělal rekonstrukci musel nechat zbourat příčku .... a na to nepřistoupí a nyní něco dělej . SVJ nemá šanci .

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#7 Příspěvek od xsc »

BOBOBO píše:SVJ nemá šanci .
Ale má. Existuje prohlášení vlastníka, kde je jasně definováno, co je společné a co soukromé. Pro opravu společných věcí je vlastník povinen je zpřístupnit. Mimochodem moc nechápu, jak se dá fungovat s prasklou cirkulací. Ta přece žádné uzávěry nahoře nemá, tak by to dotyčnému ve stoupačce teklo. Nebo odstavil všem na stoupačce teplou vodu a nechají si to líbit?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Ano odstavilo se to všem a ti utřeli .... Zase jak malej Jarda . Máš toho plný internet , že lidem celkově odstavili vodu , elektriku , topení . I celým činžákům . Znamená to soud a povolení a potom zaplacení rozbité příčky atd . to co píšeš jsou jen nesmyslné teorie .

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#9 Příspěvek od xsc »

Soud to samozřejmě znamenat může, ovšem pravidlo je jasné, pokud si někdo dal při převodu tu práci. Příčku budeš platit z fondu oprav, pokud tam má být podle projektu. Pokud si ji tam někdo uprasil načeno a znepřístupnil zařízení, tak má smůlu.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“