Arduino a HDO

Raspberry, Arduino, Mini-PC a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#16 Příspěvek od Milan_F »

Vyměň stykač boileru za tento a nemusíš blbnout Pinďulínem.

Uživatelský avatar
kiklhorn
Příspěvky: 58
Registrován: 05 čer 2021, 02:00

#17 Příspěvek od kiklhorn »

Jestli jde jen o detekci sepnutého hdo a ne dekódování tak jsem pověsil na přívod ke stykači jednu ze dvou cívek shelly EM, spínaný výstup má také, do 2A

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#18 Příspěvek od Valdano »

doga píše:Ahoj,
potřeboval bych arduinem detekovat signál HDO. (EDIT: detekovat sepnuté relé v hodinách)
Možnosti:
1. Relé (no nevím, Finder s 230V cívkou se docela hřál).
2. Miniaturní zdroj 5V.
3. Aliexpres modul https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 3qjD0&mp=1
4. zbastlit vlastní modul s optočlenem (zapojení co jsem našel na netu se mi nelíbili)

Díky za Vaše návrhy a zkušenosti
Řekl bych, že pro zmíněný účel a ve spojení a Arduinem bude stačit použít modul viz bod 3. Jak to nakonec dopadlo tj. co bylo zvoleno?

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od markoni »

Achab píše:Prodej použitých ZPA - FMX za pětistovku - EG.D - Nabídka spínacích prvků HDO
Případně lze vybrat jenom desku elektroniky.
Já bych potřeboval něco takového ,oni to prodávají i normálnímu smrtelníku? 8O toto mám přesně v hodinách pod plombami. Abych si to ujasnil když si to koupím tak si tam mohu nastavit povel který mám na štítku a normálně si to mohu píchnout do libovolné zásuvky co mám v baráku, a když přijde povel HDO který je nastaven na přijímači HDO v hodinách tak to sepne i v pokoji kde mám ten koupený a nastavený stejný povel v mém případě A1B5P8 ? .
To by bylo schůdnější než co jsem montoval a otravoval všude o pomoc MCU s STM32F53 díky
Přílohy
HDO.jpg

Odpovědět

Zpět na „Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další)“