vodovodní baterie s termohlavicí a nízký tlak vody

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

vodovodní baterie s termohlavicí a nízký tlak vody

#1 Příspěvek od robo »

Zdravím, bydlím v 11 patře paneláku a oproti minulé adrese je zde slabší tlak vody. Kvůli tomu jsem hledal i vhodnou sprchovou ružici. Vyzkoušeno několik ružic až jsem na jednu z číny narazil. Dá se i rozebrat a vyčistit což je fajn. Dosáhl jsem nějakého kompormisu mezi tlakem a množstvím vody. U dřezu, umývadlo to tak nějak ujde ale u sprchy je potřeba trochu víc. Před pár dny jsem si pořídil baterii s termohlavicí, výroba Germany. I když pustím vodu na max, za ten pojištovací kolík tak se mě zdá že mě zeslábl tlak vody oproti obyč. pákové baterii. Je to má první baterie s termohlavicí a tak se ptám jestli je to normální protože je tam ta termohlavice? Děkuji

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Dej sem fotku , ale jestli máš pod baterkou "dnešní" přepínač , tak se nediv . Vzhledem ke zmenšování dílů z mosazi se zmenšují i otvory . V tom přepínači je tak 5ka dírka . Ale jelikož mám tlak vody mezi 0,3-0,4atm a provozuji 2ks termostatiky a voda teče , tak samotnou baterií jako takovou to nebude . Vlastně mám ještě směšovač pod boilerem , ale ten má všechny díry 1/2" .

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Ten regulacni elemet jez na zaklade zmen teploty mechanicky reguluje prutok nemiva kdovijak velky rozsah pohybu, takze i ty diry pro vodu budou muset byt v miste kde probiha regulace dost zuzene a proto tam pri malem tlaku neprojde tolik vody jako u klasicke baterie. Je to vlastnost. Kdyz jsem kupoval baterii (taky od Nemeckeho vyrobce) byl tam graf tlak/prutok. Urcite je mozne, ze nektere na tom budou lip, jine hur.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od robo »

Aha, tak asi sundat a dát zas pákovku
Přílohy
16-01-2023_00287.jpg

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#5 Příspěvek od Sandal »

Mám doma 5 let italskou Avital a funguje k naprosté spokojenosti. Tlak samospád 2,8 bar.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Jak píšeš, máš ji 5 let. Asi bude jinak dimenzovaná na průtok vody než ty nové, levné a z Lídlu. Prostě je někdy potřeba porovnávat porovnatelné. :wink:

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od robo »

Rychlost změny tlaku studené vody projevující se změnou teploty vody teplé je u té mé vyřešena skvěle. Když pustím zprudka studenou vodu vedle v umývadle tak bych se normálně ve sprše opařil. Dopřávám si dost teplou vodu, špatný oběh krve, a pokles tlaku ve studené by se okamžitě projevíl na výsledné teplotě. Ale baterie zareaguje okamžitě a teplota vody stoupne minimálně. Na rozdíl té z Lídlu, co jsem se z recenze dočetl.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Tak máš asi problém v něčem jako vstupní sítko apod.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od robo »

V to jsem doufal u staré pákové baterie. Sítko žádný zázrak ale použitelné bylo. U vodoměrů nic jako sítko s přístupem není a měnily ho někdy v loni. Mění ho co tři roky nebo tak nějak. Mám známého instalatéra tak se ho zeptám zda nemá nějaký vehement co změří tlaku v trubkách a pak se uvidí.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#10 Příspěvek od passion »

Teraz dnes ráno stlabučký tlak, ledva tečie voda - asi niekde niečo roztrhlo. Mám termostatické batérie z lídla po 50€ už 5 rokov aj v sprchovom kúte aj na vani. A obe fungujú perfektne aj teraz pri nízkom tlaku. Bojler nahriaty na 70.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“