ČT24 živě - přes internet se seká

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

ČT24 živě - přes internet se seká

#1 Příspěvek od makak »

ČT24 živě se celkem často na pár (i více) vteřin sekne. Na youtube i ve velkém rozlišení se to neděje, totéž netflix na televizi připojené k témuž internetu.
Nepomohlo ani pevné nastavení menšího rozlišení (404p)
Dá se s tím něco dělat ?

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#2 Příspěvek od josef_novak »

Na to jsou základní síťové funkce, kdy si zjistím, z jaké adresy je streamováno ČT24 (u mě 90-182-9-103.rcp.o2.cz což je IP 90.182.9.103) a ověřím si, kudy z této IP adresy tečou data až ke mě. Dále odezvou na IP adresy z výpisu vysleduji, kde je úzké hrdlo. Klidně se může stát, že data z ČR do ČR tečou přes zahraničí, nebo že rychlost na portu v internetových uzlech jako NIX.cz, Peering.cz, kde se propojují zásadní sítě, má můj poskytovatel nebo jeho poskytovatel slabou.

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#3 Příspěvek od makak »

Díky za snahu. Nicméně to je rada takového charakteru, že ten, kdo je schopen jí aplikovat, jí nejspíš nepotřebuje, protože tomu rozumí stejně dobře, jako Ty.
A naopak, kdo se zeptá tak blbě, jako já, evidentně základní síťové funkce neovládá, takže mu to moc nepomůže.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#4 Příspěvek od josef_novak »

Data z Youtube, Netflixu nebo ČT tečou pokaždé odjinud. ČT ve 404p má cca 1/3 bitrate než Youtube v 1080p. Když budu předpokládat, že máš kvalitní připojení od svého ISP, TV máš připojenou kabelem, tak by se problém s ČT měl vyskytovat někde jinde, když Youtube a Netflix fungují bez problému.
Ty síťové nástroje byly myšleny dva příkazy (tracert a ping ve Windows nebo traceroute a ping v Linuxu), kdy zjistíš kudy data tečou a při přehrávání ČT vyzkoušíš odezvu (nejlépe kilobajtovým packetem) na jednotlivé routery po trase (vzestupně od sebe). Když se na TV objeví zásek a začnou se ztrácet packety od vytipovaného routeru, tak bys měl s velkou úspěšností zjistit, kde se problém vyskytuje.
Pokud si na tohle netroufáš, tak bys měl tenhle dotaz poslat svému ISP a on možná bude tušit, proč se to děje a odepíše Ti, že se na tom pracuje, aby se to zlepšilo.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“