Identifikace kablíku

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#31 Příspěvek od Ruprecht »

Tak si představ, že máš společný zdroj s několika 7-pinovými konektory pro několik zařízení, který má na konektorech vyvedené +-15V, +-12V, +-+5v, a zem, tj. 7 potenciálů. A chceš připojit zarízení, které potřebuje jen zem, +-12V a +5V, tj. 4 potenciály. Nic ti nebrání použít pro toto zařízení jen čtyřžilový kabel, ale konektor na straně zdroje musí respektovat rozložení potenciálů na špičkách, takže bude sedmipinový, aby šel správně nastrčit do konektoru zdroje. Už?
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#32 Příspěvek od dj_Paul »

džine, vem si třeba blbej 5ti kolík. Zapojenejch je v zařízení všech 5, ale v konektoru na kabelu máš zapojený jen 3 piny. Připadne ti to divný?
Pokud se konstruktér rozhodne použít milon pinovej konektor a použije jen jeden pin, tak co s tím uděláš? můžeš s tím nesouhlasit, může se ti to nelíbit ale to je tak všechno. V NCéčku je to běžný.
Klidně to může být ovlivněno i cenou. Když budeš nakupovat milion typů po pár kusech, tak to bude ve výsledku podstatně dražší než kupovat jeden typ po vagonových dávkách. I s ohledem na logistiku při skladování.

Jěště třeba RS232 má 9pin canon konektor, využití mají všechny piny. Stačí mi ale 3. A napíšu Ti tajemství. RS232 má ve standartu i 25ti pinovej Canon. Taky mi z něj stačí 3
Naposledy upravil(a) dj_Paul dne 01 úno 2023, 18:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#33 Příspěvek od BOBOBO »

I to z toho zbytečně utíkáš . Zatímco se pětikolík používal všade , tak tento řaďák nenajdeš všade . Zatím jsem těchto plochých vodičů s konektory tolik neviděl , ale zatím jsem nenarazil na to , aby na každým konci byl jinakpočetní . To nijak neokecáš a ani nechápu důvod to okecat .

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#34 Příspěvek od dj_Paul »

tvl to je zase demagogie.

tento řaďák právě najdeš téměř všude, je to ten nejobyčejnější konektor kterej znám.

Podívej se na HDD kabel s funkcí Cable Select...
Těchto kabelů s rozdílným počtem pinů na každým konci jsem měl v rukách už moc. I těch co jsem dělal sám na propojení různých typů hw.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#35 Příspěvek od BOBOBO »

Já PC nedělám a např v radiích a magičích či TV jsou koncovky nejen stejné velikostí , ale často i barvou . Co to má společné s demagogií , zkus nasvítit ? Jo a kdyby jsi četl , tak tento případ zmiňuji , že to na mne činí dojem , že jsou použity bloky z rozdílných zařízeních ......

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#36 Příspěvek od dj_Paul »

zapadáš mi do kategorie "já to neviděl, tak to neexistuje"
Dál to nemá smysl rozebírat. K ničemu to nevede a ani nepovede.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#37 Příspěvek od BOBOBO »

Nevkládej mi co jsem neřek . Napsal jsem doslovně , že je to neběžné , a to je .

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#38 Příspěvek od dj_Paul »

zaběhl jsem do dílny a namátkou z krabice vytáhl kabel ze spotřebky. Blo to nahoře tak to není tak staře rozebraný. Naposledy jsem rozebíral rádio phillips
Přílohy
kabel.JPG

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#39 Příspěvek od BOBOBO »

Nepořebuji se s tebou přít . Já toto beru jako jiný případ , ty možné ne . Musel bys k tomu vyfotit i ty protikusy a zbytečně se nečuř .

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#40 Příspěvek od dj_Paul »

píšeš, že je to neběžné.

Promiň, budu Ti oponovat. Je to běžné.
A už toho nechme. Nikam to nepovede.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#41 Příspěvek od Michal22 »

Znova opakuji - podobné kabely se nacházejí u programátorů ST procesorů - na jedné straně je větší konektor pro všechny funkce (JTAG, Debug, apod), na druhé straně se to připojuje na nějaký header v desce.
Nejsem SW guru, tak nedokážu říct na co a proč.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
dzinzlahve
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 158
Registrován: 07 pro 2022, 01:00

#42 Příspěvek od dzinzlahve »

Chlapi, jedinej důvod, proč jsem sem ten dotaz napsal je, že sem měl obavu, že KABEL JE ZMETEK.

Ano, někdy je výhodnější koupil milion konektorů s pěti pozicema, a u tisíce hotovejch využít jen tři pozice.

Ale evidentně konektor se správným počtem pozic měli k dospozici, když ho použili na druhé straně.

Proto mi přislo divné, ŽE NA DRUHÉM KONCI HO NEPOUŽILI TAKY.

To je celá "záhada". 8O

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#43 Příspěvek od Crifodo »

Mahoney píše:Placení profitrollové (ano, někteří to mají jako zaměstnání) mívají každý povícero nicků, a navíc když je jich víc pohromadě, nahrávají si a spolupracují (Třeba Ampérák jich v chatu pod streamem na YT mívá pravidelně několik… stačí jen pozorovat, kdo není sociopat, pozná to). Zneužívají psychologické dovednosti, mají svoje cíle ("ideologický dozor") i "svůj jazyk".
...
Datum založení profilu není vždy rozhodující, viděl jsem profily založené i několik let dopředu a zneužité až později.
Sociopati budou ti trollové s pseudoproblémy co předstírají nechápavost v "řešení" těch svých nesmyslných dotazů. Otázka spíš je, proč to teď dorazilo na EB, která má návštěvnost stabilní a z hlediska celku ne tak významnou aby někomu stálo za to její účastníky nějak testovat nebo vodit. Dalo by se o tom polemizovat, a nebo možná radši včasná dezinfekce.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“