Flexibilní roura oprava

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

Flexibilní roura oprava

#1 Příspěvek od Crifodo »

nerezová komínová vložka, kousek nad T kusem asi dva závity rozpojené zřejmě při čištění, nebo to bylo načaté už při montáži. Je nějaká šance to opět spojit bez demontáže celé vložky (11 m)?
Přílohy
foto 003.jpg

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#2 Příspěvek od mihal »

Nasadil by som na to dve plechové panvičky a zoskrutkoval k sebe, ak to má byť dymotesné tak pod panvičky ešte sklenú/kamennú/azbestovú vatu.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 181
Registrován: 28 pro 2022, 01:00
Bydliště: Krakonošovo

#3 Příspěvek od jenicek »

Abys tohle opravil, musel bys to roznýtovat. Jeden nýt je vidět, problém bude nýty z druhý strany. Takže bych to udělal tak, že bych si z nerez plechu stočil dva pásy do kruhu, naohýbal na půlkruhy a ty k sobě sešrouboval. A pro dobrej pocit bych to podmáznul motorářským vysokoteplotním tmelem.

Něco jako tohle:
http://www.atjslovakia.sk/opravny-mater ... nne-upnuty

Obrázek

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Není , doporučil bych výměnu za trubky i za cenu frezování . Taky mi navrhovali flexi , ale nekompromisně jsem je vyhnal . Bylo to 2x dražší , ale při tloušťce nerezu 1mm mne nezajímá ani vyhoření . V nejhorším použít natáčecí plechové koleno .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“