MHA 211

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#16 Příspěvek od nixdorf »

jak sa tu spomenuli propisotové logá Tesly, tak ten font je typu Koloss FFD ak by niekto potreboval (a nevedel o tom)

Uživatelský avatar
ondraN
Příspěvky: 209
Registrován: 16 srp 2022, 02:00
Bydliště: Roztoky

#17 Příspěvek od ondraN »

No, a co takhle vzít měřák a zkusit, jestli je to tranzistor? Pokud ne, tak zase zkusit, jestli to není stablík. Oboje se dá udělat tak, že součástka bude ohrožena pouze minimálně.
A nebo střelit na aukru jako naprostou raritu, určitě se kupec najde :D

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 181
Registrován: 28 pro 2022, 01:00
Bydliště: Krakonošovo

#18 Příspěvek od jenicek »

Já mám úplně triviální řešení (pokud jich tedy prodejce nemá plnej šuplík...).
Vyhodit do elektroodpadu a z toho elektrodpadu vytáhnout něco identifikovatelnýho. :lol:

PS: Nechcete někdo rezatý BUV10 v TO-3 ? NPN/120V/25A/150W
Nápisy nejsou čitelný, ale 100% vím že to je BUV10. Jsou rezatý pouze z vrchu, dosedací plocha na chladič a vývody jsou jako nové. Mám jich asi 10ks. :wink:

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Habesan »

Nebo by se z jednoho dal odříznout vršek pouzdra a nafotit čip.

Uživatelský avatar
ec1045
Příspěvky: 205
Registrován: 28 lis 2010, 01:00
Bydliště: Šlapanice
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ec1045 »

To značení 3 písmena a 3 číslice je dost podobné značení IO SIMENSu aneb tam se asi TESLA inspirovala.

TTL obvody měli číslici vždy 111, funkce se určovala podle druhého a třetího písmene, ale se značením SIMENSu není nijak shodné, následně přešli na značení odvozené od TI, DTL obvody MZ100 mají stejné značení jako SIMENS kdy místo F je M tj. MZ100 TESLA a FZ100 SIMENS. Takže to označení MHA211 bude reálné (ještě z doby než přešli na nové značení), podle druhu značení půjde o IO, podle pouzdra to bude asi něco ala 78xx. V hybridních obvodech existuje WSH 914 což je 5V až 2A stabilizátor v TO3 tj. obdoba MA7805 … je tu jistá šance že by ta MHA211 byl WSH914.
Ne všichni jsme měli z češtiny za jedna. Jsem dysgrafik a dyslektik.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#21 Příspěvek od JirkaZ »

...je tu jistá šance že by ta MHA211 byl WSH914
Tedy myšlenkové pochody vedoucí až k tomuto zcela nečekanému závěru jsem nějak nepobral...

Podle té logiky jablko je ovoce a z toho plyne závěr, že zítra ráno se rozední.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#22 Příspěvek od EKKAR »

Tou tvojí hledanou logikou by mohl bejt následující myšlenkovej postup někoho v TESLE:
- až doposavad (myšleno od začátku projekce, vývoje a výroby) stabilizátoru jsdme ho označovali WSH 914;
- obšlehli jsme to od Siemense, kterej dělá to samý pod označením FHA211;
- proč se neudělat trošku světoví a když už logiku označujeme podle nich, jen se záměnou písmene "M" místo jejich "F", můžeme i ten stabec bez změny zapojení jen přeznačit na "MHAxxx" - zároveň se tím zjednoduší situace pro konstruktéry, když budou vidět podobný písmenný a stejný číselný označení, zjednoduší se jim hledání v katalogu;

Nic nikomu nepodsouvám, jen si myslím, že by se mohlo o podobnej postup skutečně jednat, ne že ten diskutovanej neznámej ?trand? ?integráč? je skutečně jenom jinak označenej WSH914 ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#23 Příspěvek od ZVUK2000 »

A možná To MHA ... znamenalo že je určen pro napájení obvodů MH... a A že jde o obvod analogový. :D

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#24 Příspěvek od JirkaZ »

Ekkar: on tedy FHA211 existoval a byl to Siemens obvod ekvivalentní WSH914?
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#25 Příspěvek od EKKAR »

Nic takovýho jsem nenapsal. Hned od začátku jsem to označoval za úvahu, jestli náhodou tvůrce toho označení nepostupoval podle mnou naznačenýho myšlenkovýho postupu. Pokud neumíš číst hned napoprvé, tady ti to zopakuju:
EKKAR píše:Tou tvojí hledanou logikou by mohl bejt následující myšlenkovej postup někoho v TESLE: ...
...
Nic nikomu nepodsouvám, jen si myslím, že by se mohlo o podobnej postup skutečně jednat, ne že ten diskutovanej neznámej ?trand? ?integráč? je skutečně jenom jinak označenej WSH914 ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ec1045
Příspěvky: 205
Registrován: 28 lis 2010, 01:00
Bydliště: Šlapanice
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od ec1045 »

Mám dva katalogy SIMEMS z poloviny 70 let, a to integrované obvody a tranzistory ale na tří svorkový stabilizátor jsem tam zatím nenarazil. Mám podezření, že to původní značení TTL TESLA je unikání, aneb není s ničím podobné. Časem si asi uvědomili, že to značení není to pravé ořechové a přešli něco co je aspoň trochu „standardní“. WSH 914 je podstatně starší než MA7805 a také se ty obvody dost liší, jediné co mají společné je pouzdro a že jde o 5V tří svorkový stabilizátor. To jestli WSH 914 je kopie nebo vlastní vývoj těžko říct … v hybridních obvodech (hlavně v radě WSH) je dost kopii (ze značení to nejde poznat) ale také hromada unikátních obvodů. To že MHA 211 je staré značení pro WSH 914 je jen má domněnka (ale není jediná) … škoda že z počátku výroby TESLA nedávala na polovodiče kód data výroby, což by také něco napovědělo.

Nezbude než aby majitel MHA 211 vyzkoušel co to je pak bude jasnější s čím máme tu čest …
Ne všichni jsme měli z češtiny za jedna. Jsem dysgrafik a dyslektik.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#27 Příspěvek od JirkaZ »

ec1045 píše:...To že MHA 211 je staré značení pro WSH 914 je jen má domněnka
Ale já vůbec nechápu, jakou logikou jsi k ní dospěl. To, co uvádíš výše, je (pardon) jak nějaké blábolení z cesty, třeba po více skleničkách - tím spíš, co teď píšeš o těch katalozích ;-)
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#28 Příspěvek od EKKAR »

Dá se říct, že to je pokus o myšlenkový reverzní inženýrství neboli pokus o přemejšlení štylem tesláckýho vývojáře ze začátku 70. let minulýho století.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#29 Příspěvek od ZVUK2000 »

Asi tak nějak. První tranzistory nemcia řady OC měly někdy eqivalenty v zahraničí. Pozdější značení ....NU ... už nedávalo logiku. Potom značení GC už bylo zase v normálu . Vždyť některé GCéčka co mám doma jsou myslím rumunské výroby. U řady KC ... stačilo poslední číslo abych našel náhradu v řadě BC... Ale značení ... NU... opravdu nemělo logiku.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#30 Příspěvek od ZVUK2000 »

To samé platí o prvních OZ. Řada MAA5.. neměla shodné označení se zahraniční náhradou. Pozdější OZ už číselně byly shodné.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“