Jak vyhnat krtka?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
chvalina2
Příspěvky: 152
Registrován: 27 led 2006, 01:00
Bydliště: Čáslav

#151 Příspěvek od chvalina2 »

léta používám carbid (dá se koupit v drogerii) a spolehlivě krtka vyžene ....dá se do díry mirně polít a hned zahrnout...!!!důležité hlavně ne otevřený oheň kolem !!!jinak převoraná zahrádka
Octagon SF8008 MIN, motor, GS6050HDv,Kaon od Telly

Uživatelský avatar
Petr603
Příspěvky: 172
Registrován: 03 dub 2006, 02:00

#152 Příspěvek od Petr603 »

Nevím jestli to tu už nebylo, funguje dokonale, ale chce to ideálně použít ty jejich "extra" expanzní náboje..
https://www.likvidator-hrabosu.cz/p/lik ... i-balicek/

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#153 Příspěvek od Celeron »

chvalina2 píše:léta používám carbid (dá se koupit v drogerii)
Prosím Tě, v který? Kámoš dírolezec si mě zrovna vloni stěžoval, že maj dost problém karbid do svítilen sehnat. Prý prekurzor a podobný eurohujeřiny. V dnešní době LEDek totiž karbidky stále používají, hádejte proč. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
chvalina2
Příspěvky: 152
Registrován: 27 led 2006, 01:00
Bydliště: Čáslav

#154 Příspěvek od chvalina2 »

u nás běžně se dá koupit
Octagon SF8008 MIN, motor, GS6050HDv,Kaon od Telly

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#155 Příspěvek od Celeron »

Dej mi prosím název drogérie do SZ. Můžou se stavit až zase pojedou do lomu Vápenný Podol (Práchovice) a nebo do stařin v Kutný Hoře. Víš, co v tom Podolu je (teda spíš bylo) za světovej unikát?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#156 Příspěvek od doktor365 »

Ten karbid musím teda vyzkoušet, akorát najít tu správnou krtinu. Už je jedna vedle druhé. Teď by to asi šlo, čerstvé jsou vidět ve sněhu :D .

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#157 Příspěvek od doktor365 »

Petr603 píše:Nevím jestli to tu už nebylo, funguje dokonale, ale chce to ideálně použít ty jejich "extra" expanzní náboje..
https://www.likvidator-hrabosu.cz/p/lik ... i-balicek/
Dva kolegové v práci to mají a nadávají, že jim náboje zvlhnou a jen to pšoukne.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#158 Příspěvek od JirkaZ »

Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Lukar
Příspěvky: 411
Registrován: 18 čer 2009, 02:00
Bydliště: Karviná

#159 Příspěvek od Lukar »

náboje zvlhnou-- vím proto než naláduji potřu špičku silikonem, pak nechám max. 2 dny. Déle nechávat nemá smysl. Buď kret cosi vyčuje a podhrabe se, nebo tam už nechodí.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#160 Příspěvek od ZVUK2000 »

Vsiml jsem si jedné věcí. Od tě doby co mám na zahradě bazén a zapnutou filtrací tak ani jeden krtinec. Staci po sezoně vypnout filtrací a mam překrtkováno :(

Uživatelský avatar
Petr603
Příspěvky: 172
Registrován: 03 dub 2006, 02:00

#161 Příspěvek od Petr603 »

doktor365 píše:
Petr603 píše:Nevím jestli to tu už nebylo, funguje dokonale, ale chce to ideálně použít ty jejich "extra" expanzní náboje..
https://www.likvidator-hrabosu.cz/p/lik ... i-balicek/
Dva kolegové v práci to mají a nadávají, že jim náboje zvlhnou a jen to pšoukne.
Já jsem s tím naprosto spokojen, ty nábojky mají špičku zalitou lakem, mě teda nezvlhnul žádný. Je ale potřeba to udělátko pořádně v zemi utěsnit, jinak ta tlaková vlna jde ven a nic se nekoná.. Možná i proto se mě osvědčily ty jejich "extra" náboje, tam to není tak kritické.. Nainstaluju, přiklopím malým kýblem, na něj cihlu ať mě do toho neleze kočka nebo pes a je hotovo.
Máme velkou zahradu, na 90% by mě krtek vůbec nevadil, ale on si usmyslel rýt zrovna u baráku, do záhonků a kolem pergoly. Dal jsem plašič, ten funguje jen tím způsobem, že už nám na zahradě nebydlí. Za zahradou máme pole a louku, tak že bydlí tam a k nám si udělá i 3x denně "výlet", čímž pádem je krtinců sice méně, ale i tak dost.. Tak že kombinace obojího vedla k úspěchu, celý minulý rok byl už klid..
Bazém míváme v létě taky, i s filtrací, tam ale efekt nepozoruju, možná proto že už máme ten plašič.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#162 Příspěvek od Celeron »

JirkaZ píše:Celeron: je toho snad málo?
Tak se muselo něco změnit. Prostě jeden čas nebyl nikde k sehnání a prodejci to sváděli na restrikce stejně jak toluen, peroxid, perchlór a pod.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#163 Příspěvek od EKKAR »

To máš jako se sodným louhem - v podstatě už ho málem nekoupíš, ale "kaustickou sodu", která obsahuje asi 96% NaOH, koupíš kdekoliv a kdykoliv ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“