MHA 211

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ec1045
Příspěvky: 205
Registrován: 28 lis 2010, 01:00
Bydliště: Šlapanice
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od ec1045 »

Myšlenkový pochod je takový že z počátku výroby TTL obvodů měla TESLA vlastní značení, u analogových IO má u prvně zavedených do výroby také více či méně vlastní značení až časem začali používat odvozené značení, to označení MHA 211 zapadá do doby, kdy jeli vlastní značení aneb 3 písmena a 3 číslice (stejný systém měl v té době i SIMENS). Někdy počátkem 70 let se změnil systém značení IO. Takže je tu něco co má „divné“ značení, je to v TO3, nemá to kód data výroby. Bude to staré, tranzistor to nebude, aneb ty mají úplně jiný systém značení, vývojový kus to asi taky nebude, takže zbývá IO. Pak tu je to pouzdro TO3, podle znační jsme usoudili, že jde o IO, jaký IO se vleze do pouzdra TO3 a bude to mít smysl, je stabilizátor, v novějších katalozích se vyskytuje, jestli se nepletu jen jediný hybridní obvod v TO3 a to WSH 914.

Být to MHA 211 natištěno na pouzdru DIL14 tak bych si tipnul, že půjde o MH8400 nebo MH5400 ale od zavedení obvodů 7403, 7493, … do výroby se značí dle čísel TI.
Ne všichni jsme měli z češtiny za jedna. Jsem dysgrafik a dyslektik.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#32 Příspěvek od Yarda1 »

ZVUK2000 píše:...První tranzistory nemcia řady OC...
Kdysi kdesi jsem narazil na názor, že to označení nebylo Ó CÉ ale nula a vycházelo z označení elektronek (nulové žhavicí napětí a trioda).
Ale hádat se kvůli tomu nechci.

Přimlouvám se, aby šťastný majitel to pouzdro opatrně rozřezal a mikroskopem se kouknul co je uvnitř. Některé čipy mohou mít na sobě vyleptané nějaké typové označení.
Máš jen jeden kus nebo víc a jeden můžeš obětovat?
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#33 Příspěvek od EKKAR »

Yarda1 píše:
ZVUK2000 píše:...První tranzistory nemcia řady OC...
Kdysi kdesi jsem narazil na názor, že to označení nebylo Ó CÉ ale nula a vycházelo z označení elektronek (nulové žhavicí napětí a trioda).
...
To je pravda, s tou nulou a ne "óčkem".
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#34 Příspěvek od Crifodo »

aneb jak vygenerovat tři stránky vlákna o (produktu látkové výměny).

Systémů značení, které se někomu blbě chápou je víc, doporučuji jednak nesnažit se je chápat, jednak projet starší vlákna včetně EB, hádat se o starých věcech ve stále nových je jedním ze znaků plížící se senility.
xNUxx:
značení dle normy NT-K 003.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 980#536980

https://elektrokutil.webnode.sk/news/zn ... suciastok/

Uživatelský avatar
ec1045
Příspěvky: 205
Registrován: 28 lis 2010, 01:00
Bydliště: Šlapanice
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od ec1045 »

No jo ale ty normy řeší diody, tranzistory, tyristory, … ale né integrované obvody které vždy začínali znakem „M“
Ne všichni jsme měli z češtiny za jedna. Jsem dysgrafik a dyslektik.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#36 Příspěvek od Kremik »

Yarda1 píše:Přimlouvám se, aby šťastný majitel to pouzdro opatrně rozřezal
Já bych začal opatrným zkoušením co to dělá a nedělá. Má to jen tři vývody, bude to něco výkonového, tak to snad nebude taková hrůza. Asi bych to neřezal, ani kdybych na to nepřišel, ale je to samozřejmě každého věc. Je ta součástka pájená? Teoreticky může být z něčeho vyndaná, vadná. Pokud ale nebude mezi některými přívody připomínat proraženou nebo přerušenou, považoval bych ji za funkční. Možná bych počítal i s tím, že uvnitř nemusí být jen jeden čip, a že tam čistě teoreticky může být i něco z germánia...
Neidentifikovatelné součástky odkládám na někdy, protože člověk nikdy neví. Otevřel bych jednu jen kdybych měl více stejných, což asi není tento případ. Taky by mohl dopadnout tak, že to otevře, uvidí nějaký čip nebo čipy a přesto se nic víc nedozví.
Teoreticky nemusí být využity ani všechny vývody. Třeba takový paralelní stabilizátor, výkonová "zenerka", byť integrovaná, třetí vývod nepotřebuje. Např. MAA550 má taky kovové pouzdro a nezapojuje se.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“