TESLA Color 416 a digitálny sat. prijímač

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dusan94
Příspěvky: 357
Registrován: 03 led 2008, 01:00

#61 Příspěvek od dusan94 »

Napises mi normalny postup ako postupovat, ako pozapajat soucastky?
Raz to pises tak, raz tak. Vubec se ti v tom uz nevyznam a mam z teho zmatek. Vzdyt vubec nevim kam mam pripojit video a audio vstup. Vice nechci, zadnej out video, nebo audio. Jenom sledovat digitalny porady pres satelit na Merkuru 4160.

Tady sem odfotil ten merkur i popsal jednotlive moduly. Modul N sem nenasel...

A chtel bych mit satelitny programy na predvolbe 8, ale nevim co mam ako propojit..
Přílohy
Modul Z.jpg
(57.14 KiB) Staženo 216 x
Merkur.jpg
(85.01 KiB) Staženo 249 x

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#62 Příspěvek od Hill »

Nepíšu raz tak, raz tak.
Píšu stále totéž, vstupy jsou označené, ale jsi z toho zmatený, protože tu některé věci čteš poprvé v životě. Podle toho to vypadá.
Nějak ti ušlo, že jsem psal, že MERKUR NEMÁ MODUL "N", musíš ho vyrobit, tedy přesněji tu půlku, co potřebuješ na video in.
Stejně je kolem modulu N ještě pár součástek, které jsou v Oravanu přímo na základní desce vedle modulu O, ale v Merkuru pro ně nikdo plošňáky nepřipravil. Proč taky, že? Na VHS koukat černobíle, to už tam toho vůbec bude málo vidět...
Tak tam ty součástky musíš dodat taky.
Ale nebudu obrážet sběrné dvory, abych si přitáhl modul N, Merkura, jen pro tebe to udělal a nafotilm, abys to jen podle toho zapojil, aniž bys věděl, proč to děláš.
Normálně ti mělo stačit schéma, tohle už byl vysoký nadstandart pro úplné blbce. Tak si pohledej další informace, je jich tady ve starých vláknech dost a na jiných webech najdeš zbytek.
dusan94 píše: Tak nikto neporadi? Normalni postup pro laika???
Je čas se konečně něco naučit, jako laik nemáš tu televizi ani otvírat.

Uživatelský avatar
dusan94
Příspěvky: 357
Registrován: 03 led 2008, 01:00

#63 Příspěvek od dusan94 »

Jasni ze to vim, sorry. Jen, je o lepsi kdyz dostanu vsechno jako na podnose, jako kdyz musim i ja rozmyslat.
Zadnej problem udelat zapojeni dle schemy. Jedu nato.
Jako dukaz ze mi to facha, ti poslu video.
Ale nejdriv to musim poskladat. V prubehu tohoto tydne ti ukazu, ze mi to funguje..

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#64 Příspěvek od Hill »

To už zní líp.
Ono to fakt není nijak složité.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#65 Příspěvek od miroja »

dusan94 píše:...Vzdyt vubec nevim kam mam pripojit video a audio vstup. Vice nechci, zadnej out video, nebo audio. Jenom sledovat digitalny porady pres satelit na Merkuru 4160...
Ak sa Ti nedari pochopit co Ti tu radili, skus si pomoct schemou od Merkuru-2. Ten TV je trochu inovovany Merkur. Ma OMFku s PAW filtrom a aj AV vstup uz od vyrobcu. Schema je tusim aj tu na uploade, ak nie, mal by som ju mat. Ozvi sa.

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#66 Příspěvek od Peterseal »

Som nevedel ze TESLA davala do ciernobielych prenosnych TV PAW filtre 8O

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#67 Příspěvek od miroja »

Mal to len tento Merkur2 (ak neratam Astu,co uz bol jednodoskac s DO) a modul sedel presne konektorom aj namiesto povodnej OMF do Oravanov. Dost sa tym dala zlepsit selektivitita v pripade, ze sa Oravan pouzival na kablove rozvody.

Uživatelský avatar
dusan94
Příspěvky: 357
Registrován: 03 led 2008, 01:00

#68 Příspěvek od dusan94 »

OTAZKA:

Nevim proc, ale STV1 a ine okrem TV MARKIZA su v pohode.
Markizu ked si naladim na predvolbu 1 tak sa mi po chvilke rozmaze a zmizne. Musim doladit. Doladim a po 10 s sa znovu straca az zmizne..
Ak dam na inu predvolbu, robi to samee.
S inymi tv prog je to normalne.
Co to moze byt za problem?

DAkujem.

Uživatelský avatar
dusan94
Příspěvky: 357
Registrován: 03 led 2008, 01:00

#69 Příspěvek od dusan94 »

ZNAL JSEM JEDNU VYBORNOU WWW STRANKU NA SATELITY, AKTUALNE KLUCE PROSTE NA DBOX PHILIPS. Je to nemecka stranka a normalnym sposobom cez google ju nemozno najst. Ja som ju mal, ale stratil.
Budem rad, ak mi poradite. V tom fore som totizto pisal dost tem, takze ak by niekto nejake poznal, sem s nimi a kuknem..
DAKUJEM.

Uživatelský avatar
Toqisek
Příspěvky: 1
Registrován: 07 črc 2011, 02:00

#70 Příspěvek od Toqisek »

Dobrý den,

byl jsem postaven před problém zprovoznění DVB-T příjmu na Tesle Color 419.(Potřebuji tedy vyřešit propojení Set top boxu - zprovoznit AV vstup) Našel jsem toto skvělé vlákno a dle návodu popsaného v PDF a komentářů v tomto vlákně jsem sestavil přípravek. Několikrát jsem postup pečlivě kontroloval, zkoušel jsem "prosvěcovat" jednotlivé spoje, zda někde není nějaký studeňák, nicméně přes veškerou snahu mi to nefunguje.
Lépe řečeno zvuk z AV vstupu jde (na tom taky asi není co zkazit), ale šum na obrazovce nejeví jakékoli známky modulace obrazovým signálem.

Bohužel nejsem vlastníkem osciloskopu, takže mě nenapadá, jak diagnostikovat, co je špatně.
Je to TC 419 (4419A), destičku mám zvenku na krabičce s modulem O, propojení s vývody 2,3,13 modulu O nestíněným drátem vnitřkem modulu O skrz nově provrtanou dirku, stejně jako blokování zvuku a audio (na body A a B desky modulu O). Signál přivádím z konektoru SCART asi pěticentimetrovými drátky (Audio, Video, Audio GND a Video GND). Vývody SCARTu jsou určitě dobře, protože TC 439 je zobrazuje správně.
Jako ekvivalent ke KC 238 používám BC 548B, místo KA 206 1N4148.

Budu vděčný za jakékoli tipy a rady, jak hledat závadu a jak zařízení zprovoznit.

Uživatelský avatar
04tomi045
Příspěvky: 1
Registrován: 14 čer 2012, 02:00

#71 Příspěvek od 04tomi045 »

kde sa daju objednať tie sučiastky na pripojenie scart konektora do toho modulu OMF

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#72 Příspěvek od p32 »

Už jsi tady zase ? Přece v obchodě s elektrosoučátkami.

Uživatelský avatar
HiFiClovek
Příspěvky: 5
Registrován: 12 pro 2017, 01:00

#73 Příspěvek od HiFiClovek »

chtěl bych vyzdvihnout toto staré schéma má podobný problém jak psal Toquisek výše, nějak si nevím no... co bych mohl udělat špatně a podobně, součástky v zařízení jsou takové jak mají být, jen místo KA206 mám KA207 ale ta má jen lepší hodnoty, tu jsem pak ještě vyměnil za 1N4148 říkal jsem si, co kdyby... ale pořád nic. Tak jestli se nějak probojujeme k zprovoznění, budu rád a na oplátku pošlu dotyčnému poštou, třeba láhev :lol:

- zjistil jsem že v základové desce nejsou ke kolíku 13 k modulu O připojené ani označené dvě součástky (tranzistor a s největší pravděpodobností kondenzátor tipuju 10/22uF) a z konektoru Z13 v dané pozici taktéž nic neodchází. Dle shématu ale ke kolíku 13 nemá být nic zapojeno. Tak jsem zmaten
:lol:

Uživatelský avatar
HiFiClovek
Příspěvky: 5
Registrován: 12 pro 2017, 01:00

#74 Příspěvek od HiFiClovek »

za pomoc nenabízím jednu, ale rovnou dvě láhve dle přání rádce! :) prosím, to rozebraná TV mi hyzdí obývák.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#75 Příspěvek od Hill »

Máš tam přivedené napětí +12 V pro přepnutí na externí zdroj signálu?
Na pin 9 modulu O v řadě C416 (a tedy i v C419) musí být připojený kolektor tranzistoru NPN spínajícího pro zablokování modulu O, aby si práci převzal modul N.
Ten tranzistor a odpor nejspíš na základní desce chybí.
Ale asi už nepředpokládáš použití původního tuneru v televizi, tak ten pin 9 modulu O jednoduše přes diodu spoj s kostrou, tedy s pinem 11.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“