Rádiost RF12

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jaka
Příspěvky: 110
Registrován: 25 pro 2004, 01:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Rádiost RF12

#1 Příspěvek od Jaka »

přeji dobrý den, dostal jsem, popravdě vyloudil jsem jednu krásnou
historickou vojenskou rádiostaničku Jugoslávské výroby RF 12. Je žel hluchá a tak bych chtěl tímto poprosit zda-li by se u někoho nenašlo schéma. tedy vojenský předpis, jak si matně pamatuji na červený sešítek A4 formátu s
označením SPOJ-?? 22-6 ?? to už si nepamatuji přesně. Kdysi jsem měl tu čest tyto staničky opravaovat. Pokud by se našel sken adresa ka.jaroslav@gmail.com
Děkuji
Přílohy
od X-tal2.jpg
(277.59 KiB) Staženo 407 x

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

pěkné rádio !
nějaký popis je tady:

http://www.zelenavlna.com/node/84#.WnvcXyXOWig

udělej prosím lepší dokumentační fotky, než jsou v tom odkazu, těchto staniček mezi lidma bohužel moc není . . .

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#3 Příspěvek od pepik9 »


Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od sis2 »

Skvělý výsledek, je tam dokonce stáhnutelná dílenská příručka s komplet výkresama! ... lepší, než SPOJ 21-44 :D
Srbo-chorvatština je spíš výhoda, je tomu dobře rozumět.
Jen ty pnp vf Ge tranzistory, pokud bude nějaký uhnilý, budou asi trochu problém.
Přijímač je s dvojím směšováním, první mf na 8,304 MHz a druhá na 1,703 MHz. V části RUP-3 Knjizica je každý modul detailně rozkreslený, popsané hodnoty, nastavení ... no prostě paráda. Od těch se měli sovětští soudruzi učit - jejich ušmudlané dokumentace s často pomalu ručně malovanými obrázky byly proti tomuhle zoufalé!
Přílohy
workshop manual.png
(11.89 KiB) Staženo 280 x

Uživatelský avatar
Jaka
Příspěvky: 110
Registrován: 25 pro 2004, 01:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

#5 Příspěvek od Jaka »

Nevím jak více poděkovat, tak prostě ještě jednou děkuji.
Až se dostanu k opravě, budu i fotit a toto vlákno oživím.
Je to dávná nostalgie, ale pohled na tento pajšl oživí krásné vzpomínky i na to, že armáda nebyla jenom buzerace, vlevo a v pravo bok. Je fakt, že spojaři byli ta inteligentnější část armády. Ale to už odvál čas.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#6 Příspěvek od ok1hga »

sis2 píše:Jen ty pnp vf Ge tranzistory, pokud bude nějaký uhnilý, budou asi trochu problém.
. . . myslím, že ani to nebude problém, originály se asi sehnat nepodaří, ale v našich končinách by neměl být problém sehnat GF505, případně GF502 . . .
jsou ve vracích stanic VXW010 . . . a případně i VXN101 . . .

parametry těch originálů VALVO se také dají najít . . .
tady:
https://www.semicon-data.com/transistor ... 2_ext.html

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#7 Příspěvek od Achab »

RF12 Sava vlastně nahrazovala RF11 Petr. Ale dál označení radiostanic nejde časově po sobě: RF11-RF12-RF10-RF13.

Uživatelský avatar
Jaka
Příspěvky: 110
Registrován: 25 pro 2004, 01:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

#8 Příspěvek od Jaka »

RF-ka žije, pod šroubením antény je svazek kontaktů napájecího napětí, který se spíná a tím i zapne napájení stanice až po řádném našroubování ploché prutovky nebo adapteru pro drátovku. Po vyčistění a justaci stanička šumí a příjmá. Vysílání jsem ještě neskusil, ale protějškem bude asi sdr . Mám slíbenou žárovkovou UA z originální výbavy, tak potom se o zajímavosti podělím.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#9 Příspěvek od ok1hga »

Jaka píše:Vysílání jsem ještě neskusil, ale protějškem bude asi sdr . Mám slíbenou žárovkovou UA z originální výbavy, tak potom se o zajímavosti podělím.
škoda, že jsi se zatím neozval a o zajímavosti se nepodělil . . .

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“