Canon iP 1900 - nejdou tisknout fotografie

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

Canon iP 1900 - nejdou tisknout fotografie

#1 Příspěvek od dvorak »

Na uvedené tiskárně mi nejdou vytisknout černobílé fotografie pomocí instalované aplikace Canon Easy Photo-print EX. Tiskárna buď pracuje ale papír je po projetí čistý nebo se objeví hláška "tiskárna neodpovívá". Přeinstaloval jsem z CD celou aplikaci, ale nepomohlo.
Tisk dokumentů bez problému. Může hrát okolnost, že mám v tiskárně funkční pouze černou barvu (barevné cartridge jsou zaschlé) ? Děkuji.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Samozrejme ze muze, tiskarna muze ke kombinaci odstinu sedi pouzivat i barevne naplne, obzvlast kdyz se jedna o fotky... :roll:

Uživatelský avatar
alj
Příspěvky: 110
Registrován: 10 čer 2016, 02:00
Bydliště: JM

#3 Příspěvek od alj »

Určitě. U těchto levných tiskáren se i černobílé fotky tisknou pomocí barev. Proto má černobílá fotka zpravidla na hranách barevný nádech. Kvalitní fototiskárny pro černobílé fotky mají kromě černé i šedé inkousty.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#4 Příspěvek od dvorak »

Rozumím , takže příčina je jasná. Děkuji.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#5 Příspěvek od tiktak1953 »

Vedeli by ste poradit neaku laserjet co najmensiu farebnu tlaciaren.Laserjet HP 1018 mam je vyborna.Pripadne nemate pouzite,nepotrebne cartridge 22?Nie zasusene moc pre chudobneho cloveka?

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#6 Příspěvek od PCmaniac99 »

Tuhle potvoru jsem měl, nějaký čas jsem ji provozoval na černou kazetu a jednoho dne začala psát nějakou chybu kazet, bez barevný nenaběhla vůbec a s barevnou psala chybu cartridge. Myslím že kdybych koupil nové kazety tak by jela - no šla na SD a mám místo ní laser HP1102w

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

@tiktak: Měl bys vědět, že ty tonery tvoří podstatnou část ceny celé tiskárny, ty chudobný člověče. To je jako bys měl jen hrnec a sháněl do něj guláš, pokud možno poživatelný.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#8 Příspěvek od tiktak1953 »

Tie pouzite kartridge č.22 HP co som sa pytal ci nemate, pripadne ste nevideli v akcii,su do atramentovej tlaciarni HP Deskjet F370 ktorov tlacim roky slabe farebne stranky ,plnim si ich razitkovov farbov,takze nie su do farebnej laserovej.

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#9 Příspěvek od nixdorf »

sa mi páči jak sa ťikťák nonšalantne votrie do inej témy a zahaleká "pomoc som chudobný". Keď si chudobný, zožeň si z inzerátu za 20 eur, alebo zo zberného dvora, ihličkovú epsonku, prípadne aj druhú na diely. Pásky naďalej zoženieš za šesť eur kus (a dokedy sa neroztrhajú, môžeš ich nasiakať atramentom); redukciu USB-LPT zoženeš za desať eur od uvrieskaného ufóna, ovladače neriešiš - tie má Windows interne. Tá tlačiareň ťa prežije s tým, že môžeš vrzgať od rána do večera. Len tam budeš musieť vkladať (bez podavača na to) papiere po jednom, alebo tlačiť na traktor. Daň za to, že si chudobný. No alebo netlač vôbec, ušetríš na cigarety a alkohol.
Naposledy upravil(a) nixdorf dne 16 úno 2023, 13:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#10 Příspěvek od passion »

Alebo Teslu BT-100. Netreba žiadny cartrige, žiadny atrament, stačí len obyčajný kopirák. Aurát jednu A4 to robí za 15-20 minút. :lol:

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#11 Příspěvek od Kremik »

To je náhodou zajímavé. Čím se dá oživit páska do jehličkovky?

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#12 Příspěvek od tiktak1953 »

Ihlickovu nechcem,mam HP tlaciarni opravenych akurat bez kvalitnych kartricov!Ide mi o farebnu tlac,nie ciernobielu.

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#13 Příspěvek od nixdorf »

@ťikťák: no smola, chceš opičku, máš mať na banány

@Kremik: možností je niekoľko, riešia to na vcfed, tiež tu na hackaday . V tom prvom odkaze týpek použil atrament do plniacieho pera. V tom druhom odkaze špekulujú s rozriedenými náplňmi do prepisovačiek a WD40. V oboch prípadoch zožali úspech, len je kolo toho bordel. Z dlhodobého hladiska je to už na inú debatu...
Rovnež hrozí že sa ten atrament potom otiskne na valec a bude to robiť kópie každú otáčku :lol: Mne sa toto stalo s 24ihlovou epsonkou a novootvorenou fabrickou páskou - zapol som vysoké DPI a dal tlačiť bitmapy. Hlavu nažhavilo tak, že jednu stranu tlačilo skoro desať minút, pretože termistory odmietli pokračovať v tlači dokým nevychladne. Z lícnej strany papiera to už začalo otláčať, takže som potom musel platen umyť IPA.

@passion: oni tie splašené hrebíky už sú dneska celkom ceneným artiklom medzi zberatelmi; epsonky ešte sem tam vidno v elektroodpade + kopirák môže do nej i bez pásky, mlátiť to bude beztak :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Jednu BT100 tu mam, nefunkcnu. Zato s originalnym balenim. Ze by nastal vhodny cas na predaj?

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#15 Příspěvek od Kremik »

No já myslel spíše právě z toho dlouhodobého hlediska. Nevím, jestli se dá ještě sehnat páska do Consulky, např. A i kdyby teď ještě dalo, v budoucnu už nemusí. Navíc ta páska je dvoubarevná, ale asi bych se spokojil i s černou...
Zatím nejbližší je asi barva do razítek, ale nezkoušel jsem to.

Na BT100 se snad nemá co pokazit :-) I když nahradit oklepanou jehličku může být výzva, to je fakt...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“