meteostanica čidlo vonkajšie (přesunuto)

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kubbecc
Příspěvky: 409
Registrován: 18 bře 2017, 01:00

#16 Příspěvek od kubbecc »

reset na stanici som skusal.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Hape »

Mám teploměr Huger s venkovním bezdrátovým čidlem s displejem a LED diodou. Displej čidla trvale ukazuje naměřenou teplotu a LED dioda jenom blikne jednou za asi 20 sec. v okamžiku odesílání teploty na základnu. Vybité baterie čidla signalizuje základna i čidlo symbolem na displeji.
Problém je evidentně v čidle, takže s tím základna moc nezmůže.
Zkus zjistit jestli do čidla nevnikla voda a případně jej vysušit. Když to nepomůže, tak je asi vada v elektronice. Nějaká náhrada by se nejspíš v nepřeberném množství teploměrů a meteostanic našla, ale konkrétní typ nevím. Jestli to máš z Lidlu, tak se zkus zeptat tam.

Jinak, u svého teploměru sem měl častou ztrátu údaje z venkovního čidla. Mezi čidlem a základnou mám kromě zateplené obvodové zdi dvě příčky (z toho je jedna nosná=silná) a kuch. linku. Základna měla časté výpadky signálu z čidla a nejspíš by pomohlo její jiné umístění, ale to se mi nechtělo měnit. Nedávno sem koupil na zkoušku Ni-Zn akumulátory (mám pro ně vhodnou nabíječku) a zkusil sem je dát do čidla. Od té doby jsou výpadky signálu výjimečné. Ni-Zn aku mají vyšší napětí než normální baterie a tím se nejspíš zvedl výkon vysílače čidla.
Píšu to jenom jako zajímavost, ne jako řešení tvého problému.

Uživatelský avatar
kubbecc
Příspěvky: 409
Registrován: 18 bře 2017, 01:00

#18 Příspěvek od kubbecc »

voda alebo ina nečistota sa dnu nedostala ... studene spoje žiadne... musi byt asi chyba integrovanom obvode. :(

Uživatelský avatar
kubbecc
Příspěvky: 409
Registrován: 18 bře 2017, 01:00

#19 Příspěvek od kubbecc »

nevyte poradiť načo pozerať pri kupé nahradneho vonkajsieho čidla ?

Uživatelský avatar
kubbecc
Příspěvky: 409
Registrován: 18 bře 2017, 01:00

#20 Příspěvek od kubbecc »

nenajde sa u niekoho take cidlo na predaj ? alebo nejak nahrada ?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#21 Příspěvek od robo »

Nemáš na zkoušku nějaký tv usb příjmač s čipem RTL2832U a k tomu soft SDR# a máš spektrální analyzér. Kouknout jestli z té venkovní části vůbec leze signál.

Asi je to tento model.
https://www.lidl-service.com/cps/rde/xc ... ce&count=1

Mám nějakou meteo z lídlu co nepoužívam. ve čtvrtek se k tomu dostanu tak kouknu co mám za model. Taky měla displej.

Uživatelský avatar
kubbecc
Příspěvky: 409
Registrován: 18 bře 2017, 01:00

#22 Příspěvek od kubbecc »

tv usb primac jeden mam ale co to je zac neviem pozrem sa nato .... a ano je to ta meteostanica z lidla...

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#23 Příspěvek od salora »

Potýkám se rovněž se špatným chodem meteostanice koupené nedávno v kauflandu jinak identicky stejné jako rovněž v lidlu s barevným LCD displejem a jsem velmi zklamán s jejím provozem.
Vše jinak funguje ok až na měření vnější teploty v kombinaci s vnějším čidlem pracující na dost dnes už zavrženíhodné frekvenci /bohužel ne 2,4 GHz/ ale 433,2 MHz což je jedno velké neštěstí a nešvar s ohledem na nejspíš možné rušení jelikož bydlím v činžovním doma s mnoha vlastníky bytů kteří asi pravděpodobně rovněž vlastní obdobné stanice pracující na stejném kmitočtu.
Píše se sice že vnější čidlo které mám nicméně na balkonu cca 5 m od vnitřní stanice má mít dosah až 100 m ale co naplat právě pokud je tomu tak tato značná vzdálenost nejspíš napomáhá o to víc a spíš nabourání se do mé stanice některým ze sousedních bytů.
Neví zde někdo jak eliminovat vzájemné rušení jiné stanice pracující na tomto stejném kmitočtu ? Přemisťujistanici vnitřní i venk. kde se dá a zdá se zatím bezúspěšně ,pomýšlím dát zezadu např. stínící al folii u stanice vnitční nebo i vnější ,má tu někdo obdobnou /negativní/zkušenost a poradil si s tím ?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#24 Příspěvek od termit256 »

Mne tohle a dalsi problemy bezdratu a kupovanych stanic nasraly do te miry, ze jsem si udelal vlastni dratove meteostanicky presne podle mych potreb a mam klid. Nemusim menit baterie ktere vetsinou zdechly v nejvetsim mrazu kdy jsem nejvic potreboval vedet kolik je venku, cas mam misto zaruseneho DCF z GPS, misto nepotrebnych kravin typu tlak, vlhkost nebo predpoved pocasi jsem tam dal snimac poletaveho prachu s z dalky prehlednymi sloupcovymi ukazateli abych vedel kdy nemam vetrat, mam tam stmivani displeje podle okolniho osvetleni, velke cislice na displeji aby to slo videt z dalky ve dne i v noci apod. Tenky drat k cidlu jsem protahl pres okno a od te doby o nejake udrzbe ani nevim.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#25 Příspěvek od salora »

Ano mám i tyto teploměry koupené už před létry dávno rovněž v lidlu s drátovým venkovním čidlem propojeným a to jak na chatě tak doma ,ano funguje to na jednu mini tužku snad už 8let pozpátku /neuvěřitelné/a navíc spolehlivé.
Tyto barevné se mi líbí vzhledově spíše pro efekt sice lépe a atraktivně ale na provoz s bateriemi drahé a navíc nespolehlivé v tom naprostý souhlas .
Ty hodiny řízené radiem těch mám tady doma jako máku na staromáku ty tam netřeba o vlhkosti vzduchu ani nemluvě :x

Odpovědět

Zpět na „Poradna“