Co nebrat z Hadexu ?

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#61 Příspěvek od forbidden »

Lojza1 píše: Pro mou potřebu by lithium nebylo zrovna moc stylové ani jako jeden normální lithiový článek, ani jako dvojice s tužkovým napětím. Cena je také hodně jinde a svou aplikaci jsem už objasnil.
Částečně tě chápu, taky jsem dělal něco ke Spectru a taky jsem to dělal záměrně z THT součástek a TTL obvodů (když to šlo, tak Tesla :-)). Ale u Lithiovky se nemusíš bát vytečení a poškození desky. Jako zálohovací beru konkrétně tyto. Mám je ve starších HP měřácích a měnil jsem je fakt +- po 15-ti letech, mají psanou výměnu po deseti. Na to se dá spolehnout.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#62 Příspěvek od Behemot »

workhard píše:
Behemot píše:tak to reklamuj tam
To bych mohl, ale už ho bohužel zrušili :thanks:
vlastník furt existuje né, takže vodpovědnost má

do blesků nejlepší černý enelůpy

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#63 Příspěvek od forbidden »

To já už nemusím řešit, u nás se šetří tak, že fotografové dostali výpověď. Máme jen nějaký externisty s vlastní fototechnikou a redaktoři fotí přinejlepším na levný zrcadlovky s integrovaným bleskem a na automatiku. Nic složitějšího od nich nelze chtít...

Uživatelský avatar
Lojza1
Příspěvky: 223
Registrován: 23 lis 2021, 01:00

#64 Příspěvek od Lojza1 »

odstraněno
Naposledy upravil(a) Lojza1 dne 15 led 2023, 11:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Lojza1
Příspěvky: 223
Registrován: 23 lis 2021, 01:00

#65 Příspěvek od Lojza1 »

forbidden píše:
Lojza1 píše: Pro mou potřebu by lithium nebylo zrovna moc stylové ani jako jeden normální lithiový článek, ani jako dvojice s tužkovým napětím. Cena je také hodně jinde a svou aplikaci jsem už objasnil.
Částečně tě chápu, taky jsem dělal něco ke Spectru a taky jsem to dělal záměrně z THT součástek a TTL obvodů (když to šlo, tak Tesla :-)). Ale u Lithiovky se nemusíš bát vytečení a poškození desky. Jako zálohovací beru konkrétně tyto. Mám je ve starších HP měřácích a měnil jsem je fakt +- po 15-ti letech, mají psanou výměnu po deseti. Na to se dá spolehnout.

Díky za názor. Tohle je ale opravdu co nejpoctivější retro z dobových brouků (kromě SRAM z roku 1989 od tchaj-wanské UMC zmíněná Tesla též z konce 80. let), rezistory převážně TR191 apod., zatím v prototypu na samodomo prokovených plošňácích. Takže dvě mikrotužky byly jasnou volbou a i pasují do bateriové šachty v plastové krabičce KM-33B. Volba byla zinkouhlíkové nebo alkalické. První by tekly, druhé jsou možná trochu avantgardní na tu dobu, ale to v našich místních poměrech.

Dovoluji si požádat překupníka Behemota, aby se svými frustracemi neotravoval ve vlákně věnovaném Hadexu. Přivítal bych, kdyby své příspěvky odstranil.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#66 Příspěvek od Kremik »

Lojza je frajer. Dokáže citovat i příspěvek, který ještě nebyl odeslanej! :wink:

Uživatelský avatar
Lojza1
Příspěvky: 223
Registrován: 23 lis 2021, 01:00

#67 Příspěvek od Lojza1 »

Kremik píše:Lojza je frajer. Dokáže citovat i příspěvek, který ještě nebyl odeslanej! :wink:
:D
Já to viděl až teď, odstraněno. Od tragické aktualizace Windows 8.1 ke konci prosince se mi seká počítač a jeho světlá chvilka skončila, právě když jsem psal odpověď. Pak už bylo utrpením to dokončit. Vygoogloval jsem, že mají chybu ve vracení paměti po nějaké nové kontrole kvůli bezpečnosti nebo tak něco. Tak zatím čekám, jestli to ještě vyřeší, a v posledních dnech se to zlepšilo. Jinak bych musel starší zálohu pracně aktualizovat podle současného stavu souborů a doufat, že to vydrží funkční. A třeba je všechno jinak. Uvidím. Jak je veškerý hardware kvůli ovladačům propojený s verzí systému, zatím nechci nic nového. Nemá s tou aktualizací zkušenosti někdo další?

Uživatelský avatar
Lojza1
Příspěvky: 223
Registrován: 23 lis 2021, 01:00

#68 Příspěvek od Lojza1 »

Ještě doplnění k levné čelovce, která už v nabídce Hadexu není a její kvalita ostatně byla opravdu tragická. Třeba bude inspirací i ostatním, ať už k čemukoliv. Doplnil jsem do její elektroniky další tranzistor BC547, další rezistor a krásný šuplíkový fotorezistor, jehož kovové pouzdro se skleněným okénkem a průchodkami vypadá nepřiměřeně luxusně. Přikládám schéma a fotku umístění fotorezistoru.
Profrézoval jsem teď ještě otvor v boční stěně bateriového prostoru. Uvolněné články teď jsou pružinkami spolehlivě tlačeny na protější kontakty a světlo přestalo zhasínat z důvodu předchozí nehybnosti po jejich násilném natlačení do úzkého prostoru. Pokud jste si ten šmejd někdo koupil, ještě ho nevyhazujte. Já jsem s čelovkou po všech úpravách nakonec nadmíru spokojený.
Přílohy
(Skoro) chytrá čelovka schéma.jpg
(Skoro) chytrá čelovka r.jpg

Uživatelský avatar
Petr603
Příspěvky: 172
Registrován: 03 dub 2006, 02:00

#69 Příspěvek od Petr603 »

Nebral někdo v Hadexu sadu rezistorů H000B? https://www.hadex.cz/h000b-sada-odporu- ... em-1500ks/

Já tam něco kupoval, přidal se i otec a vzal mimo jiné tohle. Už ten popis je nějak špatně, píšou 0.25W, ale velikostí jsou stejné dnešním rezistorům 0.6W.
Co je ale problém je jejich tolerance! O 1% se tomu ani nezdá... Je to sice za pakatel ale je to odpad, i takto drahé. Použitelné tak jako náhrada za staré teslácké TR212. Co kus to hodnotou originál..

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#70 Příspěvek od JiriTom »

Pokud vezmeš například hodnotu 4k7, jak moc se liší pár náhodných kusů od udávaných 4k7 ? A ještě prosba: jak je to s pájitelností vývodů? Nejsou zoxydované stářím tak, že na ně nechytá cín a musí se proto trochu "oškrábat"?
Některé hodnoty už mi dochází, budu muset doplnit a proto se ptám...

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#71 Příspěvek od Ruprecht »

Uhlíkové?
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Petr603
Příspěvky: 172
Registrován: 03 dub 2006, 02:00

#72 Příspěvek od Petr603 »

Nemám je já, má je otec, bydlí daleko, tak že přesné hodnoty teď neověřím. Měřil je než je použil a právě mě volal že ty hodnoty vůbec neodpovídají tolerancím! Pájení problém nebyl.
Dával do kupy nějaký zdroj (je tam vícero děličů, některé by měli být stejné), chodí to s nima, ale třeba proudové omezení je ujeté, nejde od nuly apod.

No a je fakt že tam nepíšou že je to metaloxid.. I když tak vypadají, nevím. Když je tady to vlákno, tak jsem chtěl varovat ať se někdo taky nenapálí.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#73 Příspěvek od ransom »

Podobných sad se dá dostat spousta na Aliexpressu. Ostatně Hadex přeprodává spoustu zboží shodného s Aliexpressem. Pokud k tomu přistupujete jako k nákupu na Aliexpressu s drobným příplatkem za okamžité dodání a s bonusem v podobě záruky, pak je vše OK. Namlouvat si že jde o kvalitní značkové zboží je ale naivní. Od toho máme jiné prodejce. Já na Hadexu nakupuju rád, ale pořád to beru jako výprodeje nebo jako levný aušus, a jsem spokojený.
Ty rezistory sice mají nějaké rozměry, ale jsou skutečně všude deklarované jako 0,25W.
Přesností se vlezou tak do 5%, i s nějakou rezervou. Většina kusů má odchylku do 2%, zpravidla k menší hodnotě. Podle mého to jsou výměty z výroby, které se někdo rozhodl takto zužitkovat. Snad kusy z najíždění nebo seřizování linky. Ve spoustě aplikací to nevadí. Pamatuju dobu, kdy se v tuzemské spotřebce běžně používaly rezistory s tolerancí 20%, a dodnes někteří troubové právě tu tuzemskou spotřebku nazývají highendem.
U spousty hodnot je lépe ani se neorientovat podle barevného kódu, protože ač rozhodně nejsem barvoslepý, tak bývá docela problém rozeznat barvu od barvy. Hnědou od červené, červenou od oranžové, oranžovou od žluté, modrou od zelené, šedou od fialové...
Kdo potřebuje rezistory opravdu přesné, nemá si kupovat lacinou univerzální sadu, ale jenom potřebné hodnoty ve značkovém provedení. Koneckonců i ten Hadex má v nabídce množství výprodejních TR191, které byly přesné a stabilní už ve své době. A má je za pár halířů. Jinak třeba TME.

Uživatelský avatar
Petr603
Příspěvky: 172
Registrován: 03 dub 2006, 02:00

#74 Příspěvek od Petr603 »

Je to jak píšeš, já právě bral v Hadexu nějaké drobnosti, k tomu něco od Tesly, to mají super ceny, v tom jsem spokojen..
Dříve třeba spoustu axiálních kondíků, ať už elyty TF, svitky, styroflex, růzdé výkonové KDxxx, diody apod. Opět výprodejové věci za pár drobných.
Teď se ale přidal i otec, no mimo jiné chtěl právě na doplnění tu sadu rezistorů.
Pak mě volal že mu hodnoty nesedí, že je každý jiný. Taky jsem mu říkal že na spoustu věcí to stačí, však pamatuju dobu kdy byli běžné 10% tolerance, třeba ty zmiňované TR212. Jenže zrovna u toho zdroje co skládal je to problém. Kdyby uváděli toleranci 5% neřeknu ani slovo, ale takto?
Třeba žádný soudobý polovodič bych tam rozhodně nevzal, to je všechno čína + velká část jejich sortimentu, to je mě známo.
Jinak já osobně mám letité 1% metaloxidy z EZK (značku nevím, problém není ani nikdy nebyl), teď čekám na nějaké vishay z TME, na doplnění už vybraných hodnot.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#75 Příspěvek od Habesan »

Není to odpad, je to řada E6, takže má toleranci 20%.
Tak jim napiš, ať si to opraví.
To, jestli jsou schopné dlouhodobě vydržet 0,6 Wattu, by se muselo vyzkoušet.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“