Windows 10 - sériové číslo

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jade
Příspěvky: 962
Registrován: 28 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno

Windows 10 - sériové číslo

#1 Příspěvek od jade »

Omlouvám se za hloupou otázku, ale neinstaluji systém každý den.
Včera jsem instaloval W10 s krabicové verze jako upgrade W7.
Čekal jsem, že instalace bude chtít sériové číslo, ale žádné nechtěla.
Windows jsou teď sice aktivované, ale sériové číslo je jiné, než mám na nálepce na "krabici".
Jak tomu mám rozumět, k čemu mám vlastně to moje krabicové číslo?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Na upgrade zo 7, 8 a 8.1 netreba ziadne cislo.
Takze tu krabicovu verziu mozes kludne predat.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od PotPalo »

Hlavne nestratiť to číslo od Windows 7 (zvyčajne nalepené na PC). S ním sa dá nainštalovať aj Windows 10 ako nová inštalácia.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Cislo uz nikdy potrebovat nebude. Windows 10 sa po instalacii na tom pc aktivuje automaticky po pripojeni na internet.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jjilek »

rnbw píše:Cislo uz nikdy potrebovat nebude. Windows 10 sa po instalacii na tom pc aktivuje automaticky po pripojeni na internet.
rnbw píše:Na upgrade zo 7, 8 a 8.1 netreba ziadne cislo.
Takze tu krabicovu verziu mozes kludne predat.
Ale ještě možná bude potřebovat. Pokud bude Win instalovat na jiný počítač, nebo jen vymění základovku za lepší.

Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

#6 Příspěvek od teufel »

Všechny Win10 upgradované z nižších verzí mají stejné sériové číslo. Docela mě to překvapilo

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od PotPalo »

Normálka. Win10 sa dá nainštalovať s číslom od Win7 alebo novším. Akurát treba dodržať Home / Professional. Ono si to číslo kontroluje v databáze na serveri, takže sa nedá jedno číslo použiť na viacerých počítačoch. Mne to takto pri inštalácii notebooku nebralo číslo z licenčnej nálepky na ňom. Dal som "riešiť", potom sa ma to pýtalo na koľkých PC som inštaloval, tak som dal že 1, a už to išlo. Tak zrejme sa v tom okamžiku deaktivoval Windows niekomu inému, kto použil číslo z toho notebooku. :D

Zaujímalo by ma čo to asi spraví, keď nainštalujem na jeden disk Win7 aj Win10 (multiboot) s rovnakým číslom.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#8 Příspěvek od DedVseved »

Dobrá logika, až si přeinstaluje systém ten, kterému se to deaktivovalo a použije stejné číslo + odpoví na stejnou otázku jako ty, tak se to deaktivuje tobě?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#9 Příspěvek od xsc »

teufel píše:Všechny Win10 upgradované z nižších verzí mají stejné sériové číslo. Docela mě to překvapilo
Opravdu? Stará utilita funkční ve Win7/8 dává u všech stejné číslo. Ale aktualizovaný skript na zjištění SN mi udává jiné.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#10 Příspěvek od josef_novak »

A ten script je tajný?

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PotPalo »

DedVseved píše:Dobrá logika, až si přeinstaluje systém ten, kterému se to deaktivovalo a použije stejné číslo + odpoví na stejnou otázku jako ty, tak se to deaktivuje tobě?
Predpokladám že pokiaľ by on aktivoval znova s rovnakým číslom, asi by to chcelo nejaké overenie, napríklad zadať ID z nálepky, alebo poslať jej fotku. Navyše je to notebook už predaný s tou licenciou, tak si to predsa môže zistiť podľa hardvéru ktorý sa viac podobá na pôvodný pri prvej aktivácií.
Mňa to tiež prekvapilo, videl som to po prvý krát, že by to odmietlo aktivovať na číslo ktoré je na originál nálepke od výrobcu. Možno ho niekto použil viac krát, nielen iba raz. V každom prípade ja mám nálepku a notebook, takže licencia patrí mne.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#12 Příspěvek od DedVseved »

Po tobě fotku nechtěli a po něm ji budou chtít? Budiž, dál to nemá smysl, to bychom se motali v kruhu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

S OEM cislom z nalepky od velkych predajcov (HP, DELL a pod.) to predsa nikdy neslo aktivovat cez internet. Aktivovalo sa to cez SLP/SLIC (XP, Vista, 7) s pouzitim generickeho cisla (spolocneho pre vyrobcu a ediciu Windows).

Pri upgrade na 10 je uplne jedno, ake cislo maju nainstalovane Windows. Dolezite je akurat to, aby boli aktivovane.

Uživatelský avatar
jade
Příspěvky: 962
Registrován: 28 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od jade »

Tak jestli tomu dobře rozumím, můžu udělat z jedné krabicové verze W10 nespočet "apgrejdů" sedmiček, plus jednu čistou instalaci?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Upgrade 7, 8 a 8.1 mozes urobit aj bez tej kabicovej verzie.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“