android factory reset

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

android factory reset

#1 Příspěvek od samec »

Jak vyliečiť android smartfón nakazený google účtom?
Konkrtne Lenovo A2010 by som rád uviedol do pôvodného továrenského stavu, ale gúgeľ mi to nedovolí.

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#2 Příspěvek od misocko »

V robote som raz vyfasov sluzobak po nejakom kolegovi ktory ho neresetol. Google mi ho bez hesla nedovolil resetnut. Myslim že ITčkari ho potom hodili do koša :lol:

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#3 Příspěvek od Ivan_01 »

misocko píše:... ho potom hodili do koša
a takto milé deti sa točia peniaze a vytvára zbytočný odpad. Ale hlavne, že máme jednotné nabíjačky ...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

Někdy to jde snadno, někdy hůř. Samsungy jdou většinou ve vypnutým stavu pomocí tlačítka zvýšení hlasitosti a zapínání. Obojí držet až naběhne menu. Nějaký Hujaveje si ale pamatují účeti po factory resetu, to jsem dělal dvakrát, návod je na netu, ale je to děsná drbačka a asi není univerzální pro každej krám. Zkus prostě hledat "Lenovo A2010 factory reset google account FRP" atd...

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jjilek »

J8 dnes resetoval starý Tablet Asus Memo Pad, našel jsem reset do továrního nastavení někde v menu. Točil se ale dost dlouho, už jsem myslel, že z toho nic nebude. Faktem je, že jsem při tom byl do Gúglu přihlášený, Po resetu už ne.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od robo »

Google se inspiroval u Apple. Tam pokud uděláte tovární nastaveni-reset tak bez znalosti apple ID, přihlaš. jmena a hesla je telefon nefunkční. S každou novou verzí androidu se utahují šrouby. FRP varianta je použitelná jen na omezeném počtu starších telefonů , google taky není blbec, a dnes je FRP už pomalu k ničemu. Před resetem je nutné odebrat google a ideal i samsung, huawei... účet, je nutné znát heslo k takovému účtu a až po té provést reset. Po najetí os už nebude tel. prudit a chtít původním účet.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hubert_79 »

Na druhou stranu - když ti telefon někdo šlohne, tak je mu k ničemu i po resetu. Což je dobře, ne?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Dnes sa iPhony kradnu tak, ze ta lupic s nozom poziada, aby si sa laskavo pred nim odhlasil z iCloudu... Neprijde mi to ako lepsi stav.

robo: FRP = Factory Reset Protection. Tak sa vola ta "ochrana".

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#10 Příspěvek od Ruprecht »

Říkáte, že když zapomenu svoje heslo, tak můj vlastní koupený telefon nepůjde resetovat do funkčního čistého stavu a bude na vyhození?
To vypadá, že bude dost důležité to heslo nezapomenout :wink:
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#11 Příspěvek od samec »

Ja viem heslo, len neviem vypnúť tú ochranu, aby som ho mohol zresetovať. Ale určite nechcem na zaridenie previazané s mojim gúgeľ účtom inštalovať nejaké pochybné odomykacie programy.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#12 Příspěvek od DedVseved »

Pokud víš heslo, tak na co čekáš? Odebereš Google účet a vyvoláš tovární nastavení.
https://www.devicesfaq.com/en/delete-go ... novo-a2010

Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#13 Příspěvek od Mahoney »

robo píše:S každou novou verzí androidu se utahují šrouby.
Takže Pinephone a spol. nakonec nebudou až taková blbost, že…

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Ruprecht píše:Øíkáte, že když zapomenu svoje heslo, tak mùj vlastní koupený telefon nepùjde resetovat do funkèního èistého stavu a bude na vyhození?
To vypadá, že bude dost dùležité to heslo nezapomenout :wink:
Ked zabudnes heslo, tak si ho musis nejako vyresetovat v Googli. Urcite si s tym suhlasil v zmluvnych podmienkach, ktore nikto necita.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#15 Příspěvek od samec »

DedVseved píše:Pokud víš heslo, tak na co čekáš? Odebereš Google účet a vyvoláš tovární nastavení.
https://www.devicesfaq.com/en/delete-go ... novo-a2010
V Naastevenia -> Účty nemám nič, len + pridať úšet. Ale po factory reset to pýta google meno a heslo a v telefóne sú všetky aplikácie, ktoré tam boli predtým.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“