Myčka Ariston LFD11M132EU F15 F02

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

Myčka Ariston LFD11M132EU F15 F02

#1 Příspěvek od Milan121 »

Tak dlouho jsem se těmto strojům vyhýbal,až to na mě padlo u nás doma.
Po startu asi tak dvě minuty něco dělá (pobrukuje) A pak vyhodí závadu F15. Při opětovném zapnutí svítí závada FILTR, ale spustit jde a tak stále dokola. Nenapouštěla vodu - zjištěno.Po té zkontroloval aquastop, průtokoměr, plovákový spínač, vyčistil labyrint (byl čistý). Celá neděle obětována tomu jak to vlstně funguje. Dneska jsem si připojil k aquastopu kontrolku, abych měl přehled o napouštění, zapnul bez nádobí a ejhle myčka jede. Tak říkám ženě nech projet celý cyklus a pak dej nádobí. Ve dvou třetinách cyklu vyhodila error F02 a mě málem ranilo. Ach ja. Nemohu dohledat pro tyto stroje chybové hlášky, může mě někdo popostrčit? dík

Uživatelský avatar
Dremarcus
Příspěvky: 232
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Okres F-M
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Dremarcus »

Dremarcus

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od Milan121 »

Hmm tak pokud jsou ty hlášky univerzální pro Aristony, tak to ukazuje na problém s plněním. Ta kontrolka " filtr " je pro filtr odpadní, nebo ten na přívodu? Výška hladiny se hlídá časem a průtokoměrem? Jiné čidlo jsem nenašel. Jen nějaké dva výstupky ve spodní nádobce (filtr), ale to bude asi hlídání čistoty vody.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#4 Příspěvek od bu2520 »

jestli to má OWI senzor tak bych hledal závadu tam. Hlídá se s ním nejen čistota, ale i hladina vody. Některé myčky jsou háklivé na síto uvnitř myčky, dokáže se na něm udělat téměř neviditelný film a myčka už to hlásí jako problém. Ideálně profouknout kompresorem.

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od Milan121 »

:-) :-) je to neuvěřitelné, ale je to tak!! Vzal jsem lupu a prohlédl filtr s jemným sítkem - zacpané. Takže hláška řídící jednotky vpořádku. Jedna neděle v háji, manželství na pokraji rozpadu, ale aspon jsem naštudoval co v té bedně je! dík za praktickou radu

Uživatelský avatar
Dremarcus
Příspěvky: 232
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Okres F-M
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Dremarcus »

SOLVED
😊
Dremarcus

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od Milan121 »

Zdravím po delší době.
Závada se vrátila ve stejné podobě hlášky F15, ale tentokrát vyčištění sítka nepomohlo. Takže asi senzor OWI.
Po zapnutím nenapouští vodu, jen je slyšet jemné vrčení a po asi 10minutách vyhodí hlášku F15. Usuzuji, že čidlo hlásí hladinu vody a proto nespustí cyklus.
Předpokládám že v čidlu je nějaká fotodioda jež je osvětlovaná. V mém případě není osvětlovaná, nebo je vadná.
Nezkoušel někdo nasimulovat nějak stav prázdné nádobky? Jen abych si ujistil správný směr opravy.
Možná i kalibrace nutná, ale tam se asi nedostanu. dík

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“