Remington Keratin kulma AS -8090 ako rozobrať.

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

Remington Keratin kulma AS -8090 ako rozobrať.

#1 Příspěvek od tiktak1953 »

Nefuka aj kabel kontakt vydraty.Nechcem nieco odtrhnut tak sa pytam presne na tento typ.dik
---------------------------
Brnaci robte to vy.Druhy je Revlon S204b
Sroby na rukojeti su vonku a drzui to hore pri fane silno,asi tam budu neake zapadky,ale niec som nenasiel ako asi hore aj dole odistit.Polamat,otrhnut neni problem.
-
Dalsie dva su uz hotove.
Přílohy
IMG_20230314_093910.jpg
IMG_20230314_114344.jpg

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 181
Registrován: 28 pro 2022, 01:00
Bydliště: Krakonošovo

#2 Příspěvek od jenicek »

Zkusil jsi šroubovat?

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#3 Příspěvek od tiktak1953 »

Nie,aj skusil teraz estwe raz ale neslo,otrhnut nieco nechcem,ak sa bavime o tom Remingtone. Mal som podobny Remington ktory nemal dole pri kabli vypinač rychlosti ale hore,a tam islo strhnut posledny kusok plastu s kablom.Tu mi to nejde a bojim sa ,ze znicim prepinac ktory je nad tym poslednym plastom s kablom.Potrebujem to vediet stopro ako rozobrat.inac to prdne plast.To z Brna ,Prahy mi nosia taketo veci.
--------
Na tom spodnom Revlon bude treba do tych dier za fanom nieco strcit, asi ploche a ako zapacit to neviem,tam to bude asi zahaknute.Do vnutra nevidiet nic,coby to drzalo.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

U věcí za osm stovek se nepočítá z opravou.
Taky nechápu, co na tom chceš opravovat? Přepálenou spirálu?

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#5 Příspěvek od tiktak1953 »

Na urcitu dobu po precisteni napruzeni kontaktov sa da opravit aj zly ,slaby spoj na otocnych kontaktoch kabla.Ze nefuka je problem s motorkom a nie spirala,robil som aj zly kontakt na spirale,v mieste spoja,to len tak mimochodom.Ked mi to daju tak skusim,on tento chlapik mi totizto nosi veci z Brna od bastlirov.Aj teraz sme dohodnuty s Michalom 22 ze mi po brnakovi od nas posle tu chuvicku na sledovanie slepic.Postov nechcete posielat mi veci velmi,tak musim veci riesit dovozom s kamosom.My na slov,hovorime:ja na brachu ,bracha na mne!
Ja mam doma skoro vsetko z el.naradia ,elektroniky takto vseliako poopravovane,inac by mal how-by keby sa vyrabala len kvalitna elektronika.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

To že nefouká může být problém spirály. Napětí pro motor se bere z odbočky spirály.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#7 Příspěvek od tiktak1953 »

Nikto nevie ako to rozobrat?Neviem co s tymto plastom na obr.,ci ho treba neako vytiahnut ,lenze ako,dobrovolne nejde vybrat!Alebo ten zadny diel prejde vytrnutim aj ponad maly kruzok.Vytrhnut nejde zadny diel ani kliestami.Nemate niekto takyto na vyhadzov,žeby ste ponom praštili kladivom,aby sme zistili ,ako je to zaistene.
Přílohy
fen remington.png

Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#8 Příspěvek od VASEK_W »

Zkus ostrým nožem roztáhnout trochu mezeru a následně pomocí plochých šroubováků páčit v mezeře mezi černým koncovým a světlým dílem těla fénu, tam bývají západky, které drží tmavý díl. Na ten kroužek u přívodního kabelu se teď vyprdni, ničemu to nepomůže. Potřebuješ přeci rozebrat celý fén, ne?
Doporučuji to před páčením nahřát buď na horkém radiátoru ústředního topení, nebo jiným fénem. Minimalizuješ tak nebezpečí ulomení západek, nebo rozlámání plastových dílů.

Vašek

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#9 Příspěvek od tiktak1953 »

Drzi to takto na dvoch miestach,oznacil som vam kde to musite presne stlacit,v opacnom pripade to este viacej bude drzat!!!Pocital som zeto bude na dvoch miestach zacvaknute alebo dookola.Preto som skusal kliestami stlacat dookola po 90°,aby som netlacill nahodov tam kde jeto zavcaknute,co bolo najpravdepodobnejsie zeto tak moze byt!Dvaja sme to museli strhavať,robiť!Nahriat teplovzduskov by vela nepomohlo,lebo je to dost hruba stena.
--------------------
Dal som druhy obr.a doplnit som ho o dalšie dve oproti západky co to tierž este slabo drzia.Preto to treba chytit do velkych kliesti stlacit ako som nakreslil a silno tahat,zaroven pacit vsetkymi smermi.
Je to opravene fuka aj hreje,bol zly odsraty kontakt pre motorček.
Přílohy
IMG_20230316_095444.jpg

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“