Mouser kontra Mausel

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#16 Příspěvek od fredis »

Například konektory EDAC, usměrňovací můstky taky bída..
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#17 Příspěvek od JirkaZ »

Momentálně skladem 1638 typů diodových můstků a 859 typů konektorů od výrobce EDAC (oboje samozřejmě bez podrobnějšího filtrování).

Jo, to je "kulový" a "u snědenýho krámu".

Nchtěl by ses trošku uskrovnit, zejména po tom nedávném covidem atd. vyvolaném průseru, kdy nebylo skoro nic a trvá to do nějaké míry dodnes?

Já jsem hodně kritickej ke všemu možnému, ale takhle bych si to fakt zformulovat nedovolil.

Kromě toho jsou další prodejci. Snad nikdy za celou svou profesní kariéru jsem nepočítal s tím, že bych vždycky všechno koupil u jednoho dodavatele. Tím spíš, pokud šlo o nějakou specialitu.

Možná to je proto, že dobře pamatuju reálného bolševika, kdy se třeba kvůli odporu 10k chodilo pravidelně týden co týden kolečko po blízkých prodejnách, až prostě za několik měsíců náhodou byl...
Naposledy upravil(a) JirkaZ dne 15 bře 2023, 09:14, celkem upraveno 1 x.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#18 Příspěvek od Zaky »

Rozhodně je na tom Mouser z dodavatelů asi skoro nejlépe, zřejmě se hodně věnují předobjednávání u výrobců. I když je to často tak, že u problémových součástek se musí objednat dopředu a a někdy i za dost dlouho je dodáno a dotyčné součástky se mezi položkami skladem vůbec neobjeví, všechno to rovnou schramstnou ti, co si ti předobjednali u Mousera. Zajišťovat součástky pro výrobu je v dnešní době opravdu legrace :-(
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od Michal22 »

Zaky - potvrzuji, je to dnes boj.
U pasívních součástek se dá v 99% případů najít adekvátní náhrada, ale u u tranzistorů je to horší (třeba P-Fety jaksi moc nejsou), u IC je to dost boj.
Ještě dělám teda to, že si to křížově kontruluji u DigiKey (umějí být na některých věcech až o 10% levnější než Mouser).
Opravdu doporučuji hledat přes https://octopart.com/

A ještě něco - třeba RF cívky od CoilCraft nemá Mouser skladem, tak jsme se naučili je brát přímo od výrobce (mají vyšší MOQ, ale cena je fajn).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

Včera jsem koukal na Farnella a u nízkonapěťových AVR procíků jsem našel dodací termín 3/24 a u jednoho dokonce 11/24. Kdo si počká, ten se dočká. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
HF_Tech
Příspěvky: 331
Registrován: 25 dub 2022, 02:00

#21 Příspěvek od HF_Tech »

Michal22: Naučili jsme se nakupovat FETy a tlumivky přímo od výrobců z Tchaj Wanu a Číny. Min. objednací množství a dodací termín jsou velice přijatelné. Kdyžtak hoď požadavek do PM, můžu to předat našemu nákupčímu.

Uživatelský avatar
HF_Tech
Příspěvky: 331
Registrován: 25 dub 2022, 02:00

#22 Příspěvek od HF_Tech »

Celeron píše:Včera jsem koukal na Farnella a u nízkonapěťových AVR procíků jsem našel dodací termín 3/24 a u jednoho dokonce 11/24. Kdo si počká, ten se dočká. :lol:
U nás je zatím rekordní termín na jednoho brouka 4Q/2029 od autorizovaného velkodistributora.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#23 Příspěvek od Celeron »

HF_Tech píše: U nás je zatím rekordní termín na jednoho brouka 4Q/2029 od autorizovaného velkodistributora.
To teprve zadávaj vytvoření projektu na stavbu fabriky. Než se vyprojektuje, posoudí EIA/SEA, proběhne stavební řízení s pár obstrukcema ekofašistů, začne stavět, dostaví, proběhne reklamace stavebních závad, kolaudace stavby, nainstaluje technologie, odstraněj vady technologie, tak to může v některých absurdistánech trvat těch 6 let. :roll: Zažil jsem to u jedný německý fy s fabrikou tady v Česku a trvalo to pouhých 5 let.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od ZdenekHQ »

Taky jsem vždycky celej zježenej, když objednávám materiál na starší projekty. Nadávám jim v duchu i nahlas do komunistů, protože tenkrát to bylo úplně stejný. Prostě některý věci, jako třeba procesory, nahradit často nejdou.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#25 Příspěvek od Celeron »

Jelikož Mouser neměl požadovaný položky skladem, tak jsem po delší době hrábnul do Farnellu. A dnes ráno tu v 8 hodin zvoní UPS, balík přímo z UK, byl jsem celkem v šoku, že dorazil necelých 20 hodin od objednání. 6 položek za pětikilo celkem.
To je asi rekord v rychlosti, co mi součástky kdy někdo poslal. Zajímavý, mimounijní stát a takovej fofr. 8O
Posledně mě překvapil polskej Pajtech, jinej stát a taky nečekanej fofr.
Jo a pak jsou tu jiní z Česka, vzdálení 52 km a od nich od pondělka ani hlesnutí krom potvrzení objednávky za skoro 3 tisíce. Našincům se asi za ty prachy nechce makat. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Součástky“