Vyhledávání stanic na DVBT T2

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#31 Příspěvek od DedVseved »

Ve VLCu to musí začít hrát hned.
Nechcete ten svůj USB tuner vyzkoušet na notebooku toho vašeho známého, nebo jeho tuner u vás?
Tuner se možná inicializuje dle výpisu, ale může v něm být nějaká hardwarová chyba.

Uživatelský avatar
Bavor
Příspěvky: 17
Registrován: 20 úno 2023, 01:00

#32 Příspěvek od Bavor »

Ten známý má tuner stejný, zkoušeli jsme to prohodit - můj na jeho přístroj a jeho na můj a je to naprosto stejné, můj u něj funguje a u jeho u mne ne. Chyba v tunerech asi není. zkusil jsem se vrátit ke starému Ubuntu 20.04 ještě k 18.04, ale nepomohlo to, Kaffeine prostě neladí-viz obrázek. Tak mne ještě napadlo - v poli Signál to u mne ukazuje mnohem silnější signál - nemůže být tuner "přebuzený"? Zesilovač signálu je na anténě a je napájen přes anténní svod.
Přílohy
Vyhledávání kanálů.png

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#33 Příspěvek od jopo166 »

Skus použit utmovy članok.Pripadne nahrad zosilovač simetrizačnym členom.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#34 Příspěvek od DedVseved »

Tady jsem se už ptal na anténu.
Pokud se ty tunery chovají po přehození stejně, tak by měl být problém jen na místě, kde nefunguje ani jeden. Ještě by chtělo vyzkoušet váš notebook u známého, nebo jako anténu vyzkoušet mini-pendrek, který se někdy dodává.

Uživatelský avatar
Bavor
Příspěvky: 17
Registrován: 20 úno 2023, 01:00

#35 Příspěvek od Bavor »

Tak jsem konečně uspěl, Kaffeine vyhledává kanály. Ale neptejte se mne, jak se mi to povedlo sám to nevím. vyhledával jsem na internetu různé postupy, jak do jádra dostat firmvare D 6.1,13 a v něm je ovladač pro Evolveo sigma T2 - Silicon Labs Si2168-D60, zkoušrl jsem je a najednou koukám - ono to hledá.Lámal jsem si s tím hlavu dvě noci. Dík vám za trpělivost se mnou - laikem.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#36 Příspěvek od DedVseved »

Pro jiné by chtělo napsat, kde jste zjistil (odkaz na stránku), že to musí být právě zmíněný firmware a kde jste ho stáhl (odkaz na stažení), kdyby měl někdo podobný problém.

Uživatelský avatar
Bavor
Příspěvky: 17
Registrován: 20 úno 2023, 01:00

#37 Příspěvek od Bavor »

V tom je právě zakopaný pes. Já jako laik jsem postupně zkoušel několik postupů jak dostat do jádra ovladač a po restartu jsem zjistil, že Kaffeine funguje. Jedná se o ovladač Silicon Labs Si2168-D60 (obraz) a Silicon Labs Si2141-A10 (zvuk)

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#38 Příspěvek od DedVseved »

Ale prd, Si2168 je demodulator a Si2141 je čip v tuneru a firmwary budou součástí nainstalovaného desktopu Ubuntu 20.04 + 22.04, ale kontrolovat se mi to nechce. Vždyť i ty firmwary se tak jmenují, dvb-demod-si2168-d60-01.fw + dvb-tuner-si2141-a10-01.fw.
Myslel jsem, že jste stáhl nějaké jiné firmwary a v systému je nahradil.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“