Opravdu pružná spárovací hmota na terasu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#16 Příspěvek od milosak »

Konstrukční lepidlo - polymerové, nic lepšího neexistuje.

Myslim, že něco podobného používají sklenáři na lepení akvária.

Pamatuji, jak jsem coby 15 letej smrad zalepil akvárium silikonem a potom vytopil
3 patra pod sebou (v paneláku) :D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Blbosti , roztažnost vrchu a podkladu je třeba se odborně postavit - nechat ho dělat co si chce .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

milosak píše: Pamatuji, jak jsem coby 15 letej smrad zalepil akvárium silikonem a potom vytopil 3 patra pod sebou (v paneláku) :D
Kdybys to tenkrát zalepil dederónským Cenusilem, tak to drží dodnes. Jenže tenkrát se dal sehnat jen v pár speciál prodejnách v dederónu a lidi v česku o něm skoro nevěděli.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#19 Příspěvek od ransom »

Ivan_01 píše:neviem si predstaviť bitúmen pri 35 stupňoch a ešte keď sú tam zvieratá. Sa mu tam prilepí pes :)
Střešní bitumenový tmel. Ne čistý bitumen. Víš na kolik se rozpálí střecha v létě? Neteče a nelepí.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#20 Příspěvek od BOBOBO »

Vojín kefalín , čo myslíte slovom bitumen ? Asfalty mívají dle typu kk až 120°C a modifikované až 160°C .

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#21 Příspěvek od kutilmil »

zo silikonom sa robí dobre. treba ho natlačit do suchej škáry, potom postriekať jarovou vodou aj s prstami a prstom zotreť. Len teda myslim že silikony niesu uv odolné.
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
HF_Tech
Příspěvky: 331
Registrován: 25 dub 2022, 02:00

#22 Příspěvek od HF_Tech »

Na tyhle provizorní "na furt" opravy funguje lepidlo "Bernerfix".

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#23 Příspěvek od sr71 »

Celeron píše:
milosak píše: Pamatuji, jak jsem coby 15 letej smrad zalepil akvárium silikonem a potom vytopil 3 patra pod sebou (v paneláku) :D
Kdybys to tenkrát zalepil dederónským Cenusilem, tak to drží dodnes. Jenže tenkrát se dal sehnat jen v pár speciál prodejnách v dederónu a lidi v èesku o nìm skoro nevìdìli.
Ano to mohu potvrdit, doma lepené akvárko (úplnì pøesnì si to nepamatuji ale slepené nìkdy v roce 1981-82 drží dodnes) Nevím jak moc to lepidlo bylo obtížnì sehnatelné v tehdejší NDR ale matnì si pamatuji že když tam nìkdo jel a mìl za úkol to sehnat tak to asi vìtšinou pøivezl. Pamatuji si že silikon na akvaria v kartuši podobné té dnešní bylo v té dobì (zaèátek 80let) možné koupit i v nìkterých prodejnách akvaristiky.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mimochodem tragédie největší je to, že ta terasa je doslova prochcaná kocourama minimálně 4x do roka, hlavně na začátku jara mají explozi. Letos jsem jich napočítal 5, co sem chodí. A jak se to umyje vodou (nebo prochčijou zbytky sněhu a ten se rozpustí), zateče to do spár a odtud to už dostat nejde.

Když to nastříkám tím antismradem proti kocourům, stejně to časem zase opláchnu a výsledek nula.

Teď tam mám malý zahradnictví, přesazoval jsem kytky, pak to vezmu wapkou a zjistím rozsah škod. Ale za měsíc už musí být v ostrém provozu, jsou jisté akce, které se konají jen jednou za život.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 181
Registrován: 28 pro 2022, 01:00
Bydliště: Krakonošovo

#25 Příspěvek od jenicek »

Pokud pod tím máš blbej podklad a dlažba defacto "plave", tak tam dlouhodobě nevydrží nic, všechno se odtrhá. Mám s tím zkušenosti od rodičů. Původně to bylo zalitý cementem, ten vypraskal. Zkoušel se silikon, medvědí hovno i nějakej spešl střešní tmel. Nakonec se na balkon navařila folie a položil koberec alá umělá tráva a je už 15 let pokoj.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#26 Příspěvek od pepik9 »

Dříve se jsme při podobném problému kontaktovali technika od téhle firmy, který navrhl použitelný materiál. Ale je to už dlouho a nevím, jestli ještě takhle fungují. Nebo některou podobnou firmu a poradit se s jejich technikem. Nebo jinou.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“