DU10 na ND

NEKOMERČNÍ nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lukar
Příspěvky: 411
Registrován: 18 čer 2009, 02:00
Bydliště: Karviná

DU10 na ND

#1 Příspěvek od Lukar »

Na ND, případně kdo si to opraví. Seká se ručička. Za odvoz nebo poštovné.
Přílohy
IMG_20230319_122255.jpg

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

To nebude složitá oprava - takhle se projevujou železný piliny zapadlý do magnetický mezery měřáku, měly by jít vyfoukat stlačeným vzduchem a nebo vytahat nalepením na lepicí pásku.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#3 Příspěvek od Jodr »

Vzduch née. Ustřižený proužeček izolepy a pinzeta spolehlivě poslouží. Stlačeným vzduchem je šance utrhnout závěs systému. Pokud je přístroj volný měl bych zájem do sbírky🤓
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#4 Příspěvek od ok1hga »

ani jedno, ani druhé . . . ty piliny se tam nemají jak dostat . . .
. . . právě takto se projevuje utržený závěs.

Uživatelský avatar
Lukar
Příspěvky: 411
Registrován: 18 čer 2009, 02:00
Bydliště: Karviná

#5 Příspěvek od Lukar »

Chlapi, vytáhl jsem to z kontejneru na SD. Opravovat to nehodlám, takže je k mání. Zájemci pište do SZ.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

ok1hga píše:ani jedno, ani druhé . . . ty piliny se tam nemají jak dostat . . .
. . . právě takto se projevuje utržený závěs.
Pokud to nějaký vemeno rozdělá na pracovním stole, kde má hned vedle zámečnickej svěrák plnej ocelovejch pilin ... Bohužel už jsem přesně takhle zprasený déúčko viděl. S kamarádem jsme pak ty piliny tahali snad měsíc, kompresoru doma nemaje, nejdřív seříznutou špejlí, pak z větší hloubky lepicí páskou přehnutou kolem rozštípnutý špejle. Porod paterčat koncem pánevním je snadnější záležitost ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rudolf02
Příspěvky: 445
Registrován: 05 zář 2012, 02:00
Bydliště: ústeckoorlicko

#7 Příspěvek od rudolf02 »

No, pokud se ukazatel pouze zastaví a po poklepu pokračuje dál, pak to může být Ekkarova nečistota. Pokud ale lpí na 31 dílcích, pak je to spíše ok1hga závěs.
Pro transport doporučuji přepnout na nejcitlivější proudový rozsah a zkratovat odpovídající měřící zdířky.
Pokud není zájem, docela bych jej uvítal. Pokud nevyjde oprava, jeho přepínače jsou více než spolehlivé.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#8 Příspěvek od ok1hga »

tady mají DU10 taky rozbitý . . .
Přílohy
DU10.jpg

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#9 Příspěvek od renda15 »

Zdravím, úplně to nesouvisí, ale nechci zakládat další vlákno. Netuší někdo (nebo nemá) tu závěsovou vlasovou pružinku ? K ruským měřákům C43xx se dodávaly po 2 ks v papíru zabalené, ale to už je historie. Opravami se pro zábavu zabývám, ale tenhle díl nevím kde sehnat. Rozměr by měl být 0,01x0,17mm.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#10 Příspěvek od MiraSt »

Jako kluk jsem rozebral tatův Avomet a pamatuju si, že tam byly ložiska. Dúčko by to mohlo mít taky.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#11 Příspěvek od marshal »

to renda: díval jsem se do zásob, nějaké spirálky ještě mám, ale v meráži nejslabší mohu poskytnout pouze 0,05 x 0,11

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#12 Příspěvek od Kremik »

Mám MP80 s přerušeným vláknem. Dělal jste to někdo? Myslel jsem, že je na hrotech. Otevřel jsem ho, kouknul, a zase zadělal :D

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jako kluk jsem se vrtal v něčem podobným a ten střední "váleček" měřidla tam nějak zvlášť nedržel. Vlastně to asi ani nebyl magnet, jen "držel" v mg poli. Pokud by se při pádu posunul, je to podle mě konečná, tenkrát jsem ho taky nedokázal vrátit na střed.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#14 Příspěvek od renda15 »

MiraSt píše:Jako kluk jsem rozebral tatův Avomet a pamatuju si, že tam byly ložiska. Dúčko by to mohlo mít taky.
Avomet I má jehlové ložisko, Avomet II nebo DU 10 má vlasovou pružinku.

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#15 Příspěvek od renda15 »

Kremik píše:Mám MP80 s přerušeným vláknem. Dělal jste to někdo? Myslel jsem, že je na hrotech. Otevřel jsem ho, kouknul, a zase zadělal :D
Je to pakárna, ale dá se to. Otázka je, jak to dopadne s citlivostí. Správně se má magnet namagnetovat externí cívkou a střídavým polem potom snižovat magnetismus až to má kýženou citlivost. Osobně vždy nechápu jak to nohli vyrábět v takových seriíích, asi byli pracovitější a šikovnější. Ono jenom vyvážení systému v závislosti na poloze je pro mě akce na hodinu.

Odpovědět

Zpět na „Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů“