Kvalita obrazu TV Nova

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Kvalita obrazu TV Nova

#1 Příspěvek od mi-ro »

Novu přijímám na 34.k (Krásné). Kvalita obrazu strašná, srovnatelná s reklamními kanály a Óčkem. Zkusil jsem porovnat Novu na 45.k (Chlum?) a kvalita obrazu o řád lepší. To je tak skutečně možné? Bych považoval Krásné za top. vysílač. Nebo mám chybu v nějaké konfiguraci?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#2 Příspěvek od xsc »

Chyba není u tebe, ale v Nově. Krásné vysílá Mux23, kam Nova posílá v horší kvalitě jen své dva kanály. Chlum je Mux24, kde jsou všechny novácké klony. Sice taky v SD, ale s vyšším datovým tokem. Je to jen jejich dementní obchodní politika.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Zajímavé: z Černé hory nepozoruji rozdíl mezi kvalitou Novy v MUX23 i v MUX24, ale dávají zrovna Návštěvníky, tak to příležitostně porovnám u nějakého jiného pořadu.

Edit: tak na reklamách je to dost vidět. Skutečně je Nova v MUX24 z rozhledny Panorama kvalitnější, než v MUX23 z velkého vysílače na Černé hoře.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

Chyba je u tebe, že se díváš na Novu...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Vysílají se i ještě horší a zbytečnější programy.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#6 Příspěvek od DedVseved »

Je to úplně stejné. Ve stejných scénách má obraz (nyní) max. 2,8 MBit/s a bude to odbavované z jednoho místa pro oba multiplexy.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

A tak jistě, Novu jsem zapnul skoro omylem :D ale ten rozdíl ve kvalitě z Krásna vs. Chlumu je nediskutovatelný. Při přepínání STB mezi Nova 45.k a NOVA 34.k je propastný rozdíl. A ano, název je Nova a NOVA. Na 34.k je logo jakoby rozpité. Na textu je to vidět nejlépe.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#8 Příspěvek od DedVseved »

Ty multiplexy nebudou nastavené shodně co se týče kontrolních a opravných bitů, ale problém bude na tvém přijímači.
https://streamable.com/cpj7j9

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#9 Příspěvek od Hill »

Aha, tak proto je úplně stejný problém na přijímačích Samsung šestkové i sedmičkové řady, Hyundai a settopboxech TE310 a Strong SRT8211 (oba přes HDMI připojené k tomu sedmičkovému Samsungu).
Ten horší obraz s více artefakty je jen na kanálech 31 i 34. Na kanálu 45, i když mám signál o 11 dB slabší, je obraz prostě čistší. Přitom všechny tři kanály vykazují chybovost nula.
Právě jsem dotestoval.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od radioelectrum »

jezevec píše:Chyba je u tebe, že se díváš na Novu...
přesně tak, kdo se dívá na monoskop vysílaný z vlastní flešky tak nemá problémy.
Přílohy
P1490230.jpg

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#11 Příspěvek od mi-ro »

Pošli mi ten program. Dík :D
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#12 Příspěvek od xsc »

DedVseved píše:Ty multiplexy nebudou nastavené shodně co se týče kontrolních a opravných bitů, ale problém bude na tvém přijímači.
https://streamable.com/cpj7j9
Ono to ale stejné není ani v té tvé ukázce. datový tok není vše. Všimni si, že se při přepnutí z jedné Novy na druhou mírně posune obraz i scaling. Mám takové podezření, že Nova posílá do ČRa ještě SD anamorfní verzi, jakou tam posílala pro DVB-T multiplex (tu posílá stále i do kabelovek pro DVB-C, T a možná stále i pro DVB-S). Z ní se samozřejmě qHD dělá poněkud hůř než z HD zdroje.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#13 Příspěvek od mi-ro »

A ještě jedna zajímavost. Při zapnutých titulcích má stejná Nova z různých muxů jiné fonty písma.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#14 Příspěvek od matahari »

Jak se určuje, který font se přiřadí v STB k textu.
Je to výběrem v STB, nebo to je nadefinované ve vysílaném kanálu nebo celkově v MUXu?

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“