REVOX B-77: problém s nastavením bias

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vlasta
Příspěvky: 18
Registrován: 13 pro 2012, 01:00

#16 Příspěvek od vlasta »

No to se mi snad zdá ...

Ten kamarád, od kterého jsem toho Revoxe dostal, se v magnetofonech vyznal jako málokdo, celý život pracoval v různých nahrávacích studiích, většinu věcí, které dnes znám, jsem se naučil od něho. Naprosto nechápu, jak k tomuhle mohlo dojít :-)

K té A-77 mám náhradní kompletní páskovou dráhu včetně hlav (ta druhá fotka je z ní). Asi mi nic jiného nezbude, než z ní tu mazačku vymontovat. Snad půjde použít. Na internetu jsem nějaké nabídky viděl, ale všechno docela drahé a samozřejmě použité, to mně už nestojí za to, magneťáky mám už v podstatě hlavně z nostalgie a taky si rád poslechnu dobrou nahrávku, když každý den slyším ty hrůzy z rádia :-).

Moc děkuji za odpověď a za pomoc.

Zdraví

Vlasťa Vlček

Uživatelský avatar
vlasta
Příspěvky: 18
Registrován: 13 pro 2012, 01:00

#17 Příspěvek od vlasta »

Dobrý den, pane Vargo,

možná Vás bude zajímat, jak to dopadlo :-).

Dopadlo to dobře, mazací hlavu jsem vzal z páskové dráhy na A-77 (měl jsem ji náhradní), vyrobil jsem si kvůli jinému umístění šroubku nový distanční sloupek a po novém přenastavení hraje REVOX výborně.

Rozdíl v předmagnetizaci oproti starším typům pásku je fakt hodně velký. Když po nastavení mgf. pro LPR-35 zkusím nahrát např. na MAXELL UD 25-120, je nahrávka docela mizerná a taky citlivost je podstatně nižší.

B-77 sice hraje krásně, ale docela mi na něm vadí jedna věc. Na předním panelu jsou dva veliké přepínače, označené jako REC-L, REC-R, které fungují jako "record enable". Vypadá to, že tyto přepínače při přepnutí do polohy RECORD, přímo, bez jakéhokoliv jiného jištění, spínají napájecí napětí pro oscilátor! V praxi to znamená, že pokud tyto přepínače v této poloze zapomenu a spustím playback, smažu záznam. Sice jsou tam indikační červené LED, které jsou docela nepřehlédnutelné, ale znáte to ... :-)

No co, všechno se nepodaří na jedničku :-)

Zdraví

Vlasťa Vlček

Uživatelský avatar
AdamVarga
Příspěvky: 328
Registrován: 04 lis 2018, 01:00

#18 Příspěvek od AdamVarga »

ahjaj... no tak sa na to pozrime. Zaujímal by ma stav Q10. Vyzerá že bude KO- Nachádza sa na Tape drive control plošáku.
Přílohy
tape drive control brd.png
b77 rec osc.png

Uživatelský avatar
vlasta
Příspěvky: 18
Registrován: 13 pro 2012, 01:00

#19 Příspěvek od vlasta »

Ach jo - tak tohle je docela ostuda :-)

Toho jsem si fakt mohl všimnout, že ta relátka jsou uzemňována přes spínací tranzistor ...

Měl jste samozřejmě pravdu. Ten tranzistor byl už jednou vyměněn za KC147 a skutečně byl vadný.

Omlouvám se inženýrům od Studeru, že jsem je podezříval ze šlendriánství a Vám moc děkuji!

Vl.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“