Ultrazvukový odpuzovač

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Kaca »

A nebo tu válku prostě prohraju. Nechci jim ubližovat ale zatím mě se.ou. Myslel jsem třeba na pohybové spínání jen tak na vteřinu když přiletí na tu pergolu.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#17 Příspěvek od Otkundes »

A což, zkusit se poradit s ornitologem? Ten by snad věděl, co vrabci kolem hnízda neradi?
Podle konstrukce pergoly, by možná přicházelo v úvahu použití ochranných sítí...

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Kaca »

Budu pátrat. Díky za reakce a zdravím!!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#19 Příspěvek od ok1hga »

Kaca píše:Budu pátrat
ani nemusiš . . .
stačí číst:

jak se zbavit vrabců
google

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Kaca »

Něco jsem pošetl, něco ještě dohledal. Vidím ale že je to asi prohraný boj. Zkusím ty CD na provázku a pod pergolu asi nějaký pohybový spínač s ultrazvukem aby mě tam nenechávali tolik trusu.
Díky a zdravím! Kaca

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#21 Příspěvek od pepik9 »

Pokud by to bylo schůdné z estetického hlediska, tak zespodu na pergolu natáhnout králíkářské pletivo. Používá se i pletivo proti holubům, které je méně vidět, ale má velká oka, tím by vrabčáci asi prošli.
http://www.ochranaprotiptactvu.cz/page- ... ystem.html

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#22 Příspěvek od milavla »

Nevíte jaký kmitočet je vhodný k plašení ptáků - vrabců ?

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#23 Příspěvek od Olchor »

Na plašení špačků z třešně jsem celkem úspěšně použil malé radio s USB vstupem ( ext. napájení, aby vydrželo). Na USB flešku jsem nahrál smyčku s takovou směskou zvuků dravců - poštolka, káně , jestřáb a tak. Mezi zvuky vždycky mezera cca 1min. Zvuky jsem stahnul z netu.
Mohlo by to platit i na vrabce.

Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

#24 Příspěvek od eleferner »

Na vrabce zadne akusticke plasice fungovat nebudou. Ja jsem jim namontoval reproduktor asi 20 cm pod hnizdistem a poustel jsem do nej ruzne zvuky, kdyz jsem je tam videl. Po par dnech to s nimi ani nehnulo. Jedina pomoc je fyzicky jim ve hnizdeni zabranit. Tedy treba natahnout site mezi tramy ci jinou konstrukci, ve ktere se zdrzuji. Nebo je fyzicky zlikvidovat (vzduchovka...), ale to je reseni jen na jednu sezonu, dalsi rok se tam nastehuji novi.

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#25 Příspěvek od milavla »

Mám vyklovanou díru v zateplené fasádě vyklovali si do polystyrenu hnízdo. Vyházel jsem jim z tama všechnu trávu a binec co si tam natahali před tu díru kudy tam lítali jsem nalepil takové ty dráty proti ptákům. Asi dva dny byl klid pak si vyklovali další díru kousek vedle a jsou zpátky. A co třeba nějaké pachy nezkoušel někdo vystříkat něčím to hnízdo, aby jim to smrdělo?

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#26 Příspěvek od Valdano »

milavla píše:A co třeba nějaké pachy nezkoušel někdo vystříkat něčím to hnízdo, aby jim to smrdělo?
Zde je odkaz na článek Jak vyhnat vrabce? a tam viz sekce Chemie.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“