Lze upravit příjmač RFT Prominent De Luxe 214 do pásma CCIR?

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#91 Příspěvek od konosuke »

rnbw píše:Nie, toto je nieco nemecke. Tie nase maju len dva kontakty.
hej, třetí hrot uprostřed bude asi fixační
(měl jsem recívr RFT Stern Proxima 422 (DDR) a čs koncovka VKV
tam pasovala, to mě zmátlo)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#92 Příspěvek od JirkaZ »

otakarv píše:Tak ten kondenzátor bude mít skutečně 47pF, to "K" by mělo označovat materiál ze kterého je vyrobený, nebo se mýlím? Něco si matně vzpomínám že se to takto značilo.
Z tohoto vyplývá, že by se mělo jednat o toleranci +-10% a docela logicky hmotu typ I (pokud je ten kondenzátor od soudruhů z NDR).
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#93 Příspěvek od otakarv »

konosuke píše: použij televizní ze stejného období (je jich víc) ta se liší otočeným hrotem jinak prakticky stejná, upravit.
Tak jsem našel tu plochou TV zástrčku pro I-III pásmo (pro IV-V pásmo měly ty kolíky otočené na svislo o 90° jako je u té pro rádio), kolíky mají jinou rozteč takže samotnou zástrčku nelze použít přímo viz příloha. Kolíky mají však stejný rozměr 1,5x2,5mm jak ta pro rádio tak pro TV takže já použiju pouze ten jeden kolík který se dá z plastu vytáhnout a na něj připojím ten drát a bude vystaráno.
Ta černá rádiová pasuje i do toho Polského stolního rádia Junior, ten prostřední kolík není nikam připojený jak u toho Prominenta tak ani u toho Juniora.
Přílohy
Vnitřky zástrček.
Vnitřky zástrček.
Porovnání anténních zástrček FM a TV.
Porovnání anténních zástrček FM a TV.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#94 Příspěvek od xsc »

Prostřední kolík stejně jako u té televizní býval standardně vodící. Byť teoreticky by se dal využít jako střed pro připojení 75 ohmů.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“