Vypnutie dát v Android5.1

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

Vypnutie dát v Android5.1

#1 Příspěvek od tiktak1953 »

Mam Huawei CUN-L01 a zacalo mi po kliknuti na prehliadac Google stahovat poplatok za data.Ja mam net zadara z wifi na dome.Google mi ide zadara ale teraz mi vyhodilo hlasku zemi bude stahovat data za asi 50 centov denne.Ako to vypnut mi nevie tu nikto poradit v tomto mobile,dik
Uz mi to raz syn vypol, ale uz nebyva tu. V nastaveniach to neni mozne.Na nete som hladal ale nic nena.Neaky proglam ze nato maju.Uz mi to zozralo raz data za asi 10€ (vybielilo mi to kredit)a ani som net nepouzival.Vtedy mi to syn vypol,len som si to nezapametoval.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Mělo by to jít v rychlým nastavení - potáhnout z pravýho horního rohu displeje dolů, objeví se ikony rychlýho nastavení hlasitosti, režimu letadlo, zamknutí otáčení displeje a spousty dalších - je tam mezi nima i ikona "mobilní data" - klepnutím na ni se data vypnou, hned vedle by měla bejt i ikona pro Wi-Fi a traky třeba pro BlueTooth. Podle toho, co je aktivní se příslušný políčko zbarví - modře, zeleně, to je podle nastavení tématu v telefonu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#3 Příspěvek od tiktak1953 »

Rychle nastavenia tu nieje,V nastaveniach tiez to neni.Musi to byt niekde inde.Pobehal som styroch ludi ktory su dobry v mobiloch,ale vsetci maju novsie nobily a toto ani oni nenasli.
Ozvem sa uz len po 20 hodine.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#4 Příspěvek od Kvicala_r »

Ano a někdy ty ikony nemusí být zobrazeny - lze si vybrat které jsou zobrazeny a které skryté, nebo stáhnout roletku "na dvakrát" a vidět "všechny"

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#5 Příspěvek od tiktak1953 »

Teraz som prisiel zo zahrady ,kde som pripravoval na noc zadymovanie merunky,takze az zajtra okolo obeda ked si rano pospim.zZtial dik mozno do zajtra da niekto presne v com to hladat.

Uživatelský avatar
Balt76
Příspěvky: 183
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Rakovník

#6 Příspěvek od Balt76 »

Přílohy
Huawei CUN-L01 data.JPG

Uživatelský avatar
Balt76
Příspěvky: 183
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Rakovník

#7 Příspěvek od Balt76 »

Ještě jeden výřez ze strany 40 toho návodu:
Přílohy
Huawei CUN-L01 data2.JPG

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#8 Příspěvek od tiktak1953 »

Dik Balt, teraz som to nasiel,je to ale v UPOZORNENIA a ODKAZY.
Co jeto ten WI-FI hotspot,ma to byt vypnute,ci zapnute?Este je tam Aut ,to co je mam to mat zapnute ci vypnute?Teraz to mam zelene,a nviem ci to vypnut aby to nieco nestahovalo,alebo co.
GPS som tiez vypol,ked som vyberal balik z ciech co mi prisiel do PACKETA zasielmkovni ,tak som to pred boxom zapol.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#9 Příspěvek od Artaban001 »

Ahoj. Mobily jsou svině. Zjistil jsem to zrovna u toho Huawei. Měl jsem v jednom takovým předplacenou SIM. Ta měla předplacený data tak, že při pokusu o připojení k netu se aktivoval balíček na den za tuším, že 25Kč.
Mobilní data byly vypnutá v nastavení, ale přitom každý den chodila SMS něco v tom smyslu, že mi byl aktivován balíček dat na 24h. Takže nějaký vypnutí dat nepomůže. Pokud chceš mít jistotu, že se nechceš připojovat na internet z mobilních dat, deaktivuj si data u operátora a máš 100% jistotu, že si za týden nevybiješ 300Kč (v ČR) kredit, aniž by ses o to jinak přičinil.
Včíl to nějak neřeším, protože mám neomezený datový tarif.

Wifi Hotspot: Funkce, kdy se Ti mobil promění ve WIFI hotspot, na který se můžeš připojit něčím přes wifi. Je to ideální způsob, jak prošustrovat měsíční datový limit za pět minut . Připojovací údaje jsou přednastaveny jako název je model telefonu a heslo se dá zobrazit a změnit. Někdy jde nastavit maximální počet připojených zařízení. Při větším počtu je lepší mít mobil na nabíječce.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#10 Příspěvek od pocitujlasku »

WI-FI hotspot: vies cez tvoje mobilne data pripojit dalsie zariadenia na internet cez wifi - cize daj vypnute
Aut - neviem, ci to nahodou nie je automaticke otacanie obrazovky

Artaban001: robi to nejaka verzia androidu, tiez som mal problem na xiaomi, aj ked vsetko vypnute, v statistike apky 0b, ale celkovo par kilo. asi sa spoliehaju, ze bud ma kazdy aspon par MB v ramci pausalu.
Podobne sa spraval aj starsi iphone, vsetko vypnute ale tam bolo podstatne viac prenesenych dat.
Holt, moderne mobily nedokazu fungovat bez internetu.
Pomohlo az zablokovanie priamo u operatora.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#11 Příspěvek od tiktak1953 »

Neviem najst este kolko mam predplatene za hovory. Poradite? Pepik mam "02",takze 104 dik
--------------------------
Ide vam kalkulacka na nete online napr.na google ci inde,mne nie.
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 05 dub 2023, 08:27, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od workhard »

Když jsem ještě míval kredit, tak to bylo *101# nevím, jak to má tvůj tajný operátor.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#13 Příspěvek od pepik9 »

Musíš se podívat na stránky svého operátora. *101# má T-mobil, O2 má *104#, Vodnífón přes SMS..

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od PotPalo »

O2 Fér má na zistenie kreditu *100*#. Alebo poslaním bezplatnej SMS v tvare SPOTREBA na 99222.

Kedysi fungovalo ešte aj *149*# na zistenie ceny posledného hovoru, ale už to nefunguje, píše že za posledných 30 dní nebol uskutočnený žiadny hovor. Ono to aj vtedy fungovalo až 15 minút po skončení hovoru.

Istého času na niektorých miestach (niektoré BTS) nefungovalo ani to *100*# na ktoré odkazujú po obnovení kreditu, ale ako som to mal v podpise tu na EB, tak sa zrejme konečne rozhýbali a opravili to. Písať im vtedy nepomohlo.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#15 Příspěvek od tiktak1953 »

Vyskusal som co napisal PP +100+= a vypisalo ze mam 19.45€ do 31.12.23.Ten plus je hviezdicka,lebo ju neviem na klavesnici napisat.Dik PP!Ja som hladal v navode na mobil toto!
-----------------

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“