Jak / čím ovládat svítidlo

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vdm
Příspěvky: 35
Registrován: 27 úno 2008, 01:00

Jak / čím ovládat svítidlo

#1 Příspěvek od vdm »

Zdravím,
dostal jsem "starší" svítidlo s natavitelným jasem a barevnou teplotou, ale nevím, jak ho ovládat. Umím ho uvést do defaultního natavení a spustit párování s ovládáním (5x on-off). Nevím ovšem, zda potřebuji fyzický ovladač, nebo to půjde přes nějakou aplikaci. Na štítku je :
Modle: QF-MKL400T-BM
Power: 22W + 22W
C.T. : 3000K/4000K/6500

Googl mi model QF-MKL400T-BM nenašel.
Víte o nějakých stránkách, které se "chytrou" regulací zabývají?
Do jaké rodiny ovládání by to mohlo patřit?

Díky

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#2 Příspěvek od dracekvo »

Není vidět po uvedení do továrního nastavení nějaká wifi síť?

Třeba by pomohlo i foto toho světla.

Uživatelský avatar
jasnap
Příspěvky: 7
Registrován: 03 dub 2023, 02:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od jasnap »

Mám doma dvě svítidla ovládaná IR dálkou. Jestli to tvoje je taky takové, poznáš podle IR čidla uvnitř světla. Je to kvádr asi 4*6 mm a má černou čočku na největší plošce, může mít 2 nebo 3 vývody do plošňáku.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#4 Příspěvek od petrfilipi »

Co zkusit lampu vyfotit a použít Google Lens?

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#5 Příspěvek od Valdano »

vdm píše:dostal jsem "starší" svítidlo s nastavitelným jasem a barevnou teplotou, ale nevím, jak ho ovládat. Umím ho uvést do defaultního natavení a spustit párování s ovládáním (5x on-off). Nevím ovšem, zda potřebuji fyzický ovladač, nebo to půjde přes nějakou aplikaci.
Pokud svítidlo nepodporuje wifi nebo bluetooth tak budete potřebovat ten fyzický ovladač. Přes aplikaci v mobilu by to šlo pokud svítidlo podporuje wifi nebo bluetooth, ale to je potřeba zjistit. Pokud vám k tomu nedali žádný návod, ze kterého by to bylo možné vyčíst tak bychom se zde mohli pokusit to nějak odvodit, ale z informací, které jste zde k tomu zatím poskytl by to bylo jen věštění z křišťálové koule.

Zkuste tedy vyfotit svítidlo i ten dálkový ovladač k němu a fotky přiložit sem do tohoto tématu. Pokud je na ovladači a svítidle nějaký štítek s popisem tak jej také vyfoťte tak, aby byl štítek čitelný a obrázky sem přiložte.

Uživatelský avatar
vdm
Příspěvky: 35
Registrován: 27 úno 2008, 01:00

#6 Příspěvek od vdm »

Nedostal jsem ke světlu vladač. Ale dík za nasměrování s těmi sítěmi
Žádná nová WiFi se při zapnutí / párovaní neobjeví. Ale jako BT je dostupnné zařízení TY. Při vypnutí světla toto zařízení ze seznamu BT zmizí.
Fotku můžu přiložit zítra.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#7 Příspěvek od vladodyno »

TY možno Tuya smart.

Uživatelský avatar
vdm
Příspěvky: 35
Registrován: 27 úno 2008, 01:00

#8 Příspěvek od vdm »

Fotka toho světla.
Přílohy
svetlo kuchyn.jpg

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#9 Příspěvek od dracekvo »

http://new.zscbled.com/app/download

hele, tohle by měla bejt ta appka. Ale je to bez záruky a na vlastní nebezpečí

Tady je k tomu nějaké povídání
https://hogaki.com/app-control-led-tran ... -94264skn1

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#10 Příspěvek od Valdano »

vdm píše:jako BT je dostupnné zařízení TY. Při vypnutí světla toto zařízení ze seznamu BT zmizí.
Pokud je to Tuya smart svítidlo pak aplikace do mobilu je na Google play viz tento odkaz. Zkuste si tu apku nainstalovat do mobilu a pak vyzkoušejte jestli rozpozná to svítidlo. Pokud to s apkou Tuya Smart fungovat nebude tak zkuste ještě universální apku na chytrá svítila viz tento odkaz. Ta by měla podporovat chytrá LED svítidla od řady různých výrobců a možná tedy bude umět ovládat i to vaše svítidlo.

Uživatelský avatar
vdm
Příspěvky: 35
Registrován: 27 úno 2008, 01:00

#11 Příspěvek od vdm »

Mám 2 zprávy.
Je to opravdu Tuya. Ve zdroji je osazen kontroler WB2L.
Ovládat to mobilem se zatím nedaří. Možná to potřebuje jejich bránu, tu ale pořizovat nechci.
Rád bych nastavil teplejší odstín světla. Po resetu svítí jen větev 6000K. Můžu to propojit na výstupu zdroje, ale nevím, jestli nepřetížím tu větev.

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“