co na slizniaky

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od PotPalo »

Nestačí plechovka s pivom? Keď som nejakú našiel v lese, vždy bola plná týchto bezulitových slimákov. Akurát som si nepozrel ktorá značka piva im tak chutí.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

#17 Příspěvek od Freedy »

Již několik let mám okolo záhonu ohraničenýho dřevem natažený 2 ks nerezovýho lanka a zapojenýho na autobaterii, kdy je jedno lanko zapojený v serii s 2w žárovkou kvuli případnému přímému propojení lanek do zkratu. Funguje to dobře a mám to i kolem foliovníku. Ty zrzavý potvory přes to nepřelezou.

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#18 Příspěvek od nixdorf »

takže to by sme mali otrovy, elektriku, pivo no a možno by stačilo to tam celé dobre osoliť posypovou solou, nech zdochnú slimáci od smadu (a idealne potom padli do horeuvedeného piva, ako fatalita). No a potom už by len Francúz trefne poznamenal: ici les escargots - bon appétit, monsieur. A na panvicu :D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

No mám malou zahrádku , ale sebrat na jeden zátah 2l slimošů na tom kousku , prostě to nejde uhlídat . Bez chemie konec . Vůbec nikdo netuší , kam se na podzim zahrabali . A klidně uprostřed do podzima hlídaného prostoru . Je to velká síla . Jedině snad ráno i večer obchůzka KAŽDÝ DEN . By mohlo být malou nadějí .

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

PotPalo píše:Nestačí plechovka s pivom?
To je právě to nejhorší, co si může na své zahradě udělat. Naláká tam všechny slimáky i z vedlejších zahrad. Plechovka mu nebude stačit a sousedé budou spokojeni, že mají klid od slimáků. :lol:

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od PotPalo »

Ale však nie plnú. :lol: Stačí troška na dne, takže z jedného piva sa spraví niekoľko desiatok návnad. Nejaká nádoba kde sa ľahko lezie dnu ale nedá sa von, trochu piva aby to voňalo, a hotovo. Vožralé slimáky papriku nežerú. :wink:
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#22 Příspěvek od BOBOBO »

Takové jistější řešení je prkno . Ale je nutno , ne vzhledem ke slimošům , stále stěhovat .

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#23 Příspěvek od kejki »

Nevím, jestli mám štěstí, ale jestli jsem jich vloni zabil 15 kusů? Jeden se mi zanořil do květináče s amarylisy (velké cibule, kvete to) a když mi začal okusovat listy, tak pár granulí ferramolu a konec.
Musí se uklidit všechna zákoutí a nechat pracovat slepice. Sice mám různě dané bedničky a sítě, aby nezničily jahody, nerozhrabaly tulipány a podobně, ale fakt to funguje.
Z užovky jsme našli svlečenou kůži, ale jinak jsme jí vůbec neviděli. Jestli jí nepotkal osud ještěrek, které pořád bereme kocourovi a odnášíme na bezpečné místo, jinak by je umordoval.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#24 Příspěvek od konosuke »

PotPalo píše:Nestačí plechovka s pivom? Keď som nejakú našiel v lese, vždy bola plná týchto bezulitových slimákov. Akurát som si nepozrel ktorá značka piva im tak chutí.
Argus z Lidlu. větší svinstvo není.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#25 Příspěvek od nixdorf »

@konosuke, ad Lidl:
DEEP.

Ak by v tom topil či už slizňákov lebo šnekov, tuná záhoráka exemplárne odsúdia za týranie zvierat. S priťažujúcou okolnosťou, ak by do toho samé spadli.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#26 Příspěvek od konosuke »

Hej, takáto značka piva by sa uplatnila v protialkoholnej klinike... :(
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
kaja4
Příspěvky: 437
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: kraj olomoucký

#27 Příspěvek od kaja4 »

Účinné na slimáky je dusikaté vápno.Na podzim jim posypu místa,kde se skrývají slimáci.Mají tam hodně vajec a dus.vápno je zlikviduje.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#28 Příspěvek od BOBOBO »

Slimáci se sktrývají až 50cm pod povrchem . Dusíkaté vápno je šíleně drahé a působí chvíli .

Uživatelský avatar
chromnikl
Příspěvky: 37
Registrován: 21 dub 2021, 02:00

#29 Příspěvek od chromnikl »

Zdravim, loni jsem pouzival "elektrinu" - https://www.bezslimaku.cz/eshop/ a fungovalo to super. Nalepeno na novodurove trubce a slimaci meli smulu.

Je to jednoduche, chce to pripravit zahon, ale pak pohoda...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#30 Příspěvek od BOBOBO »

To máš ale jen na ukazování . Já když zahradu jaksi používám , tak se při denním zalévání různě hýbe hlínou , různě se ve fofru šlape atd .... jedině chemie a samosběr .

Odpovědět

Zpět na „Poradna“