Přechod z metalického rozvodu na optický.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

Valdano, pro zajímavost, dej lokalitu a cenu za takovou konektivitu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#17 Příspěvek od Valdano »

EKKAR píše:Valdano, pro zajímavost, dej lokalitu a cenu za takovou konektivitu.
Optický internet T-MOBILE, Lokalita: Česká Lípa, Tarif: Můj optický internet M 500/500, měsíční poplatek 399 Kč.
Po dobu prvních 12-ti měsíců je měsíční poplatek jen 299 Kč, ale já už to mám déle takže platím těch 399 Kč.
Přílohy
optika_tarif_500.png
Naposledy upravil(a) Valdano dne 22 kvě 2023, 10:26, celkem upraveno 6 x.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od workhard »

Obecní NET zdarma:
Přílohy
test
test
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

Valdano píše:
EKKAR píše:Valdano, pro zajímavost, dej lokalitu a cenu za takovou konektivitu.
Optický internet T-MOBILE, Lokalita: Česká Lípa, Tarif: Můj optický internet M 500/500, měsíční poplatek 399 Kč.
Po dobu prvních 12-ti měsíců je měsíční poplatek jen 299 Kč, ale já už to mám déle takže platím těch 399 Kč.
...
Týýýwole - a my tady cálujeme za nikdy reálně nedosažitelnejch 100/10 po koaxu 450,- babek ... viz nabídka cen. Vydřiduši, jinak to nazvat nejde...
https://www.ktcz.eu/internet/nabidka
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#20 Příspěvek od Valdano »

EKKAR píše:a my tady cálujeme za nikdy reálně nedosažitelnejch 100/10 po koaxu 450,- babek ... viz nabídka cen. Vydřiduši, jinak to nazvat nejde...
Zkuste mrknout jestli jsou dostupné nějaké tarify pro optický internet od T-MOBILE u vás v domě viz tento odkaz a pokud ano tak máte možnost přejít k T-MOBILE.

Adresu je tam potřeba zadat ve formátu: Název ulice číslo popisné, Město, PSČ bez mezer
Takže například takto: Moravská 929, Česká Třebová, 56002
Naposledy upravil(a) Valdano dne 07 dub 2023, 15:14, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od workhard »

Bydlíš v blbý vesnici :lol:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#22 Příspěvek od EKKAR »

Valdano, to už máme ověřeno - když pominu káblofku a jají předraženou metaliku, tak nejrychlejší tady je VDSL od CETINu - 250Mbit, všecko ostatní včetně LTE a bezdrátovýho Tlapnetu je pomalejší. Třebová má optiku roztahanou už léta po celým městě, ale prostě nebyla "politická vůle" ji zprovozňovat. Přitom je tady dostupná širokopásmová optická páteřka od ČD-Telematiky. Ale nikomu se do toho prostě nechtělo investovat, "tak jak to je to stačí" ... Nestačilo. Přišel ten žlutoryboksichtí virovej sráč, lidi zůstali viset doma na houmopicu - a najednou káblofka zjistila, jak zoufale za posledních cca 10-15 let zachrápala v technice, že jí to, s čím si troufala přežít až bůhvídokdy najednou svou kapacitou zoufale nestíhá a že lidi řvou. Víš, kolikrát já jsem za poslední 2 roky reklamovat neustálý technický problémy spočívající v poklesu rychlosti pod 30%, dlouhotrvající (několikahodinový v kuse) výpadky, nebo třeba to, že se ti 20x za hodinu kvůli ztrátě synchronizace s "tatíčkem robotem" zresetuje modem, takže si nepřečteš ani Seznam? To snad nebyl měsíc, abych si nedopisoval s káblofkou na téma výpadky netu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#23 Příspěvek od Valdano »

Tak to já si na optický internet od T-MOBILE nemohu stěžovat. Mám ho už 18 měsíců a za celou tu dobu jsem zažil jen cca 2 krátké výpadky. Dělám převážně na home office a dostupnost internetu je pro mne důležitá.

Předtím jsem měl pevný metalický internet od Vodafone převzatý po UPC, tarif to byl 300/20 (v reálu tak 220/15) za cenu cca 540 Kč měsíčně, a tam byly výpadky častější.

Mám i T-MOBILE TV a tam jsou výpadky častější kvůli občasným problémům s centrálním serverem, který poskytuje pořady pro zpětné přehrávání a občas tak zhruba jednou do měsíce zhruba na hodinu je výpadek, který se projeví v setoboxu nemožností přehrávat pořady.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#24 Příspěvek od tomasjedno »

Taky jsem měl VF/exUPC 300/20, včetně základního balíku TV v kabelovém DVB-T za 408 měsíčně. V dobách UPC v tom byla i internetová TV.
Po zprovoznění optiky PRE jsem z výchovných důvodů přešel na T-Mobile optický 250/250 a funguje to jedna báseň. Cenu neřeknu, mám jako vládce domovních instalací (dům má 7 bytů) extra slevu. Hostivař.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#25 Příspěvek od EKKAR »

tomasjedno píše:...
Po zprovoznění optiky PRE jsem z výchovných důvodů přešel na T-Mobile optický 250/250 a funguje to jedna báseň. Cenu neřeknu, mám jako vládce domovních instalací (dům má 7 bytů) extra slevu. Hostivař.
Tak řekni ceníkovou za tvůj tarif a máš to ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#26 Příspěvek od tomasjedno »

Ceníková cena je veřejně známá, 299 první rok, pak 399 (stejná jako pro 500/500 Mbps). Mám od nich jen bridge optika/metalika, takže za pronájem neplatím nic.

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#27 Příspěvek od milosak »

když se pochlubim mým připojením tak spadnete pod stůl :D

Mám bezdrát páč bydlim na vesnici u lesa 70/30 reálně ve špičkách
55/25 od Eldata za rovných 900/měsíc

Ty ceny a rychlosti v panelákách a ve velkých městech jsou promě SCIFI :|

Tři roky jsem měl 02 bezdrát a s mobilem + 02 vyp-čenou televizí asi za 2200 vše
celkem.

To byla noční můra vyp-čená televize v pátek večer a sobotu a neděli nefungovala
a zbavit se toho paušálu mně trvalo skoro 5 měsíců od 02 už v životě NIC
NECHCI !

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#28 Příspěvek od tomasjedno »

milosak píše:Ty ceny a rychlosti v panelákách a ve velkých městech jsou promě SCIFI
V létě 2019 roztahal T-Mobile optiku po celých Českých Velenicích (cca 3400 obyvatel), na podzim 2020 jsme si nechali u RD zprovoznit přípojku 250/250 a cena stejná jako v Praze.

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#29 Příspěvek od milosak »

Už jste velké město :D

U nás máme optiku na záčátek ulice, ale my jsme na konci, ten rozdíl v délce
je cca 1 600 m .
Nemáme vodu, kanalizaci, veřejné osvětlení a vlastně ani
silnici, protože to něco po čem jezdim domu na jedničku, tak proto jsou ty nejhorší
sprostý slova málo !

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od ZdenekHQ »

EKKAR píše:Týýýwole - a my tady cálujeme za nikdy reálně nedosažitelnejch 100/10 po koaxu 450,- babek...
Ty máš obecní omezení, jinak bys posílal desetinásobný špalky textu. 8-)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“