SONY potenciometr s pohonem

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

SONY potenciometr s pohonem

#1 Příspěvek od jardafiala »

Tady https://aukro.cz/deska-od-vezi-sony-7034753009 už ho někdo nabízí delší dobu, nehodí se někomu....?

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

To by mě zajímalo, jestli se mu vyplatí rozebírat šrot ze SD a pak nabízet. Vždyť většina věcí je naprosto neprodejných. Nebo se pletu?

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#3 Příspěvek od MiraSt »

No, já nevím. Mám v garáži už skoro rok indukční varnou desku a má vadný řídící obvod. Neindikuje hrnec na plotně. Oprava se mi nepodařila. Postupoval jsem podle rady na netu, že to jsou vadné kondy u driveru. Nerozchodil jsem to. Ale jinak je v pořádku. Tak pořád uvažuju, že ji rozeberu podle toho co by tady někdo z ní chtěl a až pak ji hodím do šrotu. Není ze SD, ale je to moje práce u zákazníka kdy si koupil novou a tu mi nechal.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#4 Příspěvek od Kremik »

Jestli to nehoří, ušetřil bych Ti práci až pojedu kolem.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#5 Příspěvek od MiraSt »

Fakt? Takže je tvoje. Piš SZ až pojedeš.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#6 Příspěvek od Kremik »

Jo, mám tu takovou zajímavost. Dvouplotýnka indukce, jedna přestala vidět hrnec. Odložil jsem ji na někdy. "Někdy" přišlo nevím, asi po dvou letech. Zapnu, rozsvítí se. Skusím dobrou plotýnku, jede. Skusím tu vadnou, šlus, trand v háji. Proměřuju proč tak najednou, a najdu zvláštní věc. Přerušené dva odpory, stejné, necelý megaohm, velikostí tak cca 2W. Oba součástí děliče, jeden před cívkou, druhý za ní, výstupy z děličů vedou do řídícího IO. Ten neviděl napětí, tak prostě budil tranda... Stejné odpory jsou v elektronice i druhé plotýnky a oba dobré. Ty přerušené se asi přerušily během doby, kdy byla dvouplotýnka odložená. Divné.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“