Driver pro LED podsvit TV s MP3394

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

Driver pro LED podsvit TV s MP3394

#1 Příspěvek od jardafiala »

Zdravím, nezabýval se někdo návrhem driveru s uvedeným broukem? Mám TV TELEFUNKEN kde bylo pět pásků s LED po devíti kusech, samozřejmě vše v sérii. Nechtělo se mi je kupovat, je to jen na experimenty, tak jsem tam dal tři pásy z nějaké 42" TV nalezené u popelnic. Samozřejmě jsou potřeba nějaké úpravy ale o těch se nebudu rozepisovat. TV funguje ale s následujícími, ne nepodstatnými nutnými "přílepky". Namontované 3 pásy mají na každém 8 LEDek (cca 74V) , při zapnutí jen probliknou, připojil jsem 3 funkční zbylé pásy do série a TV funguje (celkové napětí pro LED je 170V, některé z LED původních pásů jsou vyzkratované), z původních pásů je zadní podsvícení televize.
Vyzkoušel jsem přemostit jeden z odporů pro OVP_LED bez výsledku, zkusil jsem paralelně ke vstupu 12 diodu v propustném směru a snížit oba odpory 560k připojením 300k paralelně - bez výsledku. Když připojím do série jen dva zbylé pásy podsvit se rozsvítí a po cca 30s zhasne. Tak nevím, co by bylo potřeba udělat, aby byl brouk MP3394 spokojen a fungoval s výstupním napětím pro 3 pásy LED.
Přikládám zapojení driveru. Prošel jsem datashit a nějak mě už nenapadá, co způsobuje vypnutí podsvitu.
Přílohy
LED driver.jpg
Naposledy upravil(a) jardafiala dne 19 dub 2023, 09:25, celkem upraveno 1 x.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Takže jsi místo 45 LEDek (3V/1W) na 125 V dal 24 LEDek (3V/1W) na 72 V a ono to nechce jet?

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#3 Příspěvek od jardafiala »

Ano nechodí to ale zajímá mě PROČ? Jak jsem psal, nějak nevím která ochrana to způsobuje. Proto jsem se ptal, jestli někdo neexperimentoval s uvedeným broukem, nebo jestli někdo nevidí v datashitu víc než já. Je to (opravdu) proudový zdroj s tím FETem na zem a jak se chová atd...? Doplnil jsem schema driveru podle skutečnosti.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od otakarv »

A nebude stačit pouze nastavit proud LED diodami pomocí pinu č.6 IO MP3394 změnou hodnoty rezistoru R520? Na straně č.11 Datasheet MP3394.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#5 Příspěvek od jardafiala »

No jo, četl jsem datashit ale věnoval jsem se jenom ochranám, tohle jsem přehlédl. Až to zase budu kuchat a testovat vyzkouším, dík. Teď ani nevím jak je tam velký odpor - už to používám a zatím to nerozsápu abych se kouknul. Maximální proud LEDkama je teď 300mA, měřeno na odporu 1Ω v sérii s podsvitem. Asi jsem udělal pitomost když jsem pokusně odstranil jeden z rezistorů v S tranzistoru Q502. Funguje to i bez něj ale vrátím ho, je to podle všeho kontrola vyššího proudu podsvitu.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“