Malý ruční akumulátorový vysavač Vorkverk Kobold VC100

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hack
Příspěvky: 19
Registrován: 10 dub 2012, 02:00

#16 Příspěvek od Hack »

Ok, dnes odpo změřím a napíšu.

Uživatelský avatar
Hack
Příspěvky: 19
Registrován: 10 dub 2012, 02:00

#17 Příspěvek od Hack »

Tak i při nabiječce nebo bez ni mají baterky spojene do serie 7,6-7,7V. Z tím,že je vyveden ještě střed a ten má 3,65 V a druhá baterka ma 3,95 - 4,0V.
Oznacení akumulátorů je 3,6V - Capacity1300mAh - Model 16911 BMZ.
Kdyz ale napětí akumulátoru zdrojem zvýším, tak již začnou kontrolky nabíjení na desce vysavače ukazovat,ze nabíjení probíhá. kdyz zdroj odpojim, opět signalizace neukazuje nabijení. Ale motorek neběží ani bez zdroje,ani se zdrojem na akumulátorech. Zdroj,mám dostatečně silný, kdýž na něj samostatný motorek připojim,tak se r ozjede a ukazuje odběr nejakých 9A.

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#18 Příspěvek od JoDiK »

Tenhle krám už se ke mně taky dostal s totálně vybitými baterkami. Po výměně za vysokoproudové z nějaké vrtačky zas funguje. Pokud máš vhodné baterky, zkus je vyměnit. Když budeš mít štěstí, nebude elektronika dobíjení rozbitá a bude to taky jen zničenými baterkami (velký vnitřní odpor)...

Uživatelský avatar
Hack
Příspěvky: 19
Registrován: 10 dub 2012, 02:00

#19 Příspěvek od Hack »

Tak baterie vyměneny a nic, nenabíjí ani nejde zapnout. Asi je to na vyhození. Škoda

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#20 Příspěvek od dracekvo »

Já jsem vyléčil aku lidl vysavač.
Dal jsem tam 2S ochranný obvod s balancérem a k tomu 2S nabíjecí obvod s čipem TP5100, kterému jsem podle datasheetu zmenšil nabíjecí proud, tak aby to odpovídalo adaptéru. A samozřejmě nové aku 21700.
Sice to cenově nevyšlo nijak zajímavě (nový vysavač v akci stojí pod 500,- myslím), ale nerad vyhazuju věci.
Na spínání jsem použil mosfet z původní desky.

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... &p=1135579

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“