Někdo kdo umí kodovat TZ přes VCDS ?

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

Někdo kdo umí kodovat TZ přes VCDS ?

#1 Příspěvek od badoch »

Zdravím, nenašel by se někdo kdo by poradil s TZ originál Škoda s jednotkou J345 adresa 69. Klidně i do sz. Podezření mám že je to nějak blbě nakodovane, V jednotkách 10,01, 9 se objevují chyby např.

13632273- Databus
U1121 00 [008] - Missing Message
[Steuergerät für Anhängererkennung-J345 - Gateway_72.Anhaenger_01_alt - kein Signal/keine Kommunikation

potřeboval bych ujasnit nějaké věci.

děkuji.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#2 Příspěvek od PCmaniac99 »

Ahoj, záleží na autě - O2 tam jsou většinou jen couvací senzory ale na O3 VCDS nepoužívám protože je to děsnej opruz. Na O3 se to kóduje všude možně i do motoru a bůh ví kam ještě. Máme v práci Bosch ESI tronic a tam je to "one click" řešení.

Chyby související s komunikací se u škodovek objevují neustále a i přes to vše funguje jak má.

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od badoch »

Je to Rapid s kamerou a předníma senzorama, VCDS mám , a ano koduje se i motor,abs, centrální elektrika, parkovaci řj. Je to celkem věda. Nicméně mě to nějak funguje, zobrazí se i vozík na rádiu, ale ty chyby mě stvou. Navíc jednotka 69 hlási v meřených hodnotách že má připojeny vozík, ale nemá, tak nevím jestli to není od toho. Jenže nemohu přijít na to jak to pozna. Je to 13 pin.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#4 Příspěvek od PCmaniac99 »

No třeba jsi někam zapomněl zapsat. Každopádně VCDSkou tohle nedělám. Sežeň někoho s aktuálním zaplaceným boschem a třeba to pomůže. Nebo jinou diag která to umí "na klíč" nakódovat.

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od badoch »

Tak jen závěr. Zkoušel jsem zjišťovat kde co, buď ten co umí nechce poradit, nebo to jsou klikači na soft kde je vše už zautomatizováno. Takže netuší co se děje a co dělají. Nicméně dají se najít videa v zahraničí i s postupem. Toto však není můj případ.

Origo kabel, i s VCDS CZ. ten jak jsem zjistil obsahuje taky chyby. Třeba že mi BCM říká že mám otevřenou kapotu, ale není, jen jsou opačně popisy, na radiu to funguje správně, tu mou hlášku ohledně připojení přívěsu jsem sice nezkoušel ale asi to tak taky bude. Zásuvka funguje správně včetně světel, zobrazovaní vozíku na radiu.......

Můj problém zřejmě spočívá někde v napojení CAN komunikace do BCM pod volantem. Tam se při montáži přepojují drátky od CAN. Buď je tam někde přechoďák nebo rušení. Bohužel je tam přístup jak k penězům. Promačkal jsem konektory, upevnil kabeláž ať to tam neplandá a zatím sice jen 20 km ale log čistý, předtím to blblo i když auto stálo. Tak čas ukáže.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“