Izolační fólie

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

Izolační fólie

#1 Příspěvek od doktor365 »

Přeji pěkný večer,
dcera mi přinesla tavnou pistoli že vyhazuje jistič. Je to parkside a má to dvě topné tělesa. Jsou to takové hliníkové destičky ,mezi nimi je zase nějaká destička a celé je to zabalené v takové fólii viz. foto. Co je to za materiál, nebo čím to nahradit. Já to zatavil do smršťovačky, ale nevím co ta teplota zda to vydrží. Zatím to na zkoušku fungovalo.
Přílohy
izolace.jpg

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#2 Příspěvek od ACDC »

Zdravím, kaptonová fólie?

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#3 Příspěvek od doktor365 »

ACDC píše:Zdravím, kaptonová fólie?
Jo něco takového jsem našel na netu. Děkuji. Nechce se mi objednávat klubko, potřebuji tak 10x10cm.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Co takhle 20 x 20 cm? Hledej kaptonový čtverce, co se lepí (lepily) na tiskový desky 3D tiskáren. Nebo se dá použít žlutá PES samolep páska, co se s tím prokládají vinutí na pulzních tráfkách. Používám to na izolaci střižných hran topných fólií. Kouknu, jestli tu nemám nějakej zbytek, celá je návin asi 33 metrů šířka 50 mm. Zcela stejný jako hnědá nebo průhledná samolepící balíkovka, jen to chvíli odolává plameni zapalovače.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Topné destičky jsou PTC a většinou to vyhazuje jistič, protože destička praskne a zkratuje se. Takže před sháněním pásky ověřit, zda jsou topení OK, což nejspíš nebudou.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Skratovat by sa museli tie hlinikove dosticky, nie?
Raz som mal v rukach zehlicku na vlasy tiez s PTC. Keramika bola prasknuta na niekolko kusov, ale fungovalo to.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Abych pravdu řekl, viděl jsem to zatím 3x, pistole odešla tak, že vyrazila jistič, destička byla zabalená v kaptonce, která nevykazovala ani v jednom případě známky poškození, topení bylo vždycky ruplé. Tak jsem to vždycky po rozebrání vyhodil a víc nezkoumal.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#8 Příspěvek od doktor365 »

Zaky píše:Topné destičky jsou PTC a většinou to vyhazuje jistič, protože destička praskne a zkratuje se. Takže před sháněním pásky ověřit, zda jsou topení OK, což nejspíš nebudou.
Jo přesně tak, vyhazovalo to jistič, ty krajní hliníkové destičky byly oprskané a byl mezi nimi spoj. Ta destička mezi je na obou stranách prasklá. Po očištění a zbavení otřepů funguje normálně a jistič nepadal. Zkoušel jsem tedy krátce. Fólii jsem neměl, tak jsem to na zkoušku nacpal do smršťovačky :D .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

Za 10 minut práce koupíš novou . Zahoď to .

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#10 Příspěvek od doktor365 »

BOBOBO píše:Za 10 minut práce koupíš novou . Zahoď to .
Jo ono to tak dopadne, jen mě zajímalo jak je řešené těleso, našel jsem nějaké video na opravu tak jsem to zkusil podívat se na to.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

Na podobným principu fungují samoregulační topný kabely. Představte si něco podobnýho, jako byla symetrická 300R dvojlinka s pěnovým dielektrikem tenkrát "na druhej program". Místo toho pěnovýho dielektrika je hmota, která s teplotou mění odpor, pokud je okolní teplota nízká, odpor hmoty je taky nízkej, tedy vysokej výkon na metr délky kabelu, pokud je okolní teplota vysoká, tak odpor hmoty je taky vysokej a výkon je malej. Rozdíl je v rozsahu teplot -30℃ až +50℃ podle typu i řádovej. 230 se připojuje na ty dvě "žíly" v dvojlince. Je to zase podle typu různě ohebný aniž by se ta topná hmota rozlámala.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“