K: DOMINANT 1039A vrak

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

K: DOMINANT 1039A vrak

#1 Příspěvek od jardafiala »

Zdar, neváílí se někomu doma vrak zmíněného přístroje? Opravoval jsem ho známému (obvyklý problém, výměna mf fitrů 10,7MHz, nastavení...), teď už všechno funguje. Problém je, že při demontáži jsem si nevšiml, že spolu s předním panelem jsem vyndal tlačítko stereo/mono, to někam vypadlo a je fuč. Nevím jak vy ale jak se mi něco takového stane, tak MOŽNÁ mám šanci když si všimnu, ale i tak většinou okamžitě přiběhne některý z trpaslíků, předmět ukradne a ten se někdy vynoří až když ho nepotřebuju, někdy zmizí navždy. Proto jsou věci, které je nutno dělat v zašpuntované vaně a ještě přikrytý lajntuchem.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Tady máš jeden kompletní za rozumnou cenu.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#3 Příspěvek od jardafiala »

Jezevče dík, našel jsem i levnější ale pořád budu mít jeden funkční a jeden NEKOMPLETNÍ. Ten nabízený vypadá moc pěkně a moc toho ke zprovoznění potřebovat nebude. Tlačítko nakonec vyrobím, kromě nápisu bude vypadat jako opravdické.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#4 Příspěvek od JirkaZ »

jardafiala píše:...Proto jsou věci, které je nutno dělat v zašpuntované vaně a ještě přikrytý lajntuchem.
Jo, nebo na vše při demontáži mít krabičky s přihrádkami a umístění ne zcela evidentních dílů popisovat permanentním fixem na průhledné PE či PP víčko krabičky (před příštím použitím se fix setře hadříkem s lihem, acetonem apod.)...

Uleví to a člověk se pak může soustředit na podstatu problému.

Pochopitelně to neřeší různá "vyskočení", zapomenutí, přehlédnutí atd.

Jindy zase lze díly vzájemně slepit papírovou maskovací páskou (zejména značková Tesa 7 days jde později odlepit bez sebemenších stop).

Prostě zastávám názor 6P (poctivá příprava předejde přehršli pozdějších potíží).
Přílohy
tesa_7_days.jpg
box.jpg
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“