Parní generátor Tefal

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Spacelib
Příspěvky: 1
Registrován: 04 kvě 2023, 02:00

Parní generátor Tefal

#1 Příspěvek od Spacelib »

Dobrý den všem, obracím se na Vás s prosbou o radu.

Žehlička s parním generátorem Tefal GV9080: bojler stále ohřívá vodu a po zhruba necelé minutě začne spodním přetlakovým ventilem pára ve velkém unikat. Nemáte někdo z vás se stejnou závadou zkušenost? Řeším několik možností: Relé připojené k topnému tělesu se jeví v pořádku, další možností jsou termočlánky (tepelné pojistky). Poslední je, to si ale myslím, že nebude příčinou-na boční straně, ve spodní části jsou v keramické zapuštěné destičce nanýtované dvě kovová Lka a znich vyvedené kablíky k desce elektroniky, jedno z těchto L konzolek bylo téměř odlomené (prozatím jsem přilepil, kolem dokola, spodní strana musí mít kontakt) ale to si myslím nebude příčínou nevypnutí ohřevu vody, podle mě se jedná o senzor vodní hladiny.

Budu moc rád za všechny odpovědi, které třeba jen naznačí cestu ke zdárné opravě.

S pozdravem

Libor
Přílohy
IMG_20230503_154343_881ořez.jpg

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#2 Příspěvek od ohryzek36 »

Ty kovové L-ka vedou ke snímači teploty na bojleru (můžou s tím mít něco společného). Problém může být i v přetlakáči. Tepelné pojistky nejsou termočlánky, ale jsou v pořádku - jinak by to nehřálo.

Zkontroluj srážecí kondenzátor na elektronice (pokud tam je).

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#3 Příspěvek od vladodyno »

Mechanické poškodenie.,!_? to rovno vyhoď

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Něco takového jsem dělal . Jsem přesvědčen , že to regulují teplotní snímače-spínače . Asi ti ten provozní nevypíná . Já měl problém se solenoidem .

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#5 Příspěvek od kejki »

Jedno čidlo by mělo hlásit vyšší teplotu - nedostatek vody, byla na to červená kontrolka bokem.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“