Oprava Bluetooth pecek jde?

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Oprava Bluetooth pecek jde?

#1 Příspěvek od kulikus »

Bílý peckovky TWS-i7 mají mrtvé vestavěné Li-ion. Podle specifikace má každá pecka 50mAh. Jde to sehnat a vyměnit? Nebo nahradit superkapy.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od pocitujlasku »

na ali sa daju zohnat, ale najlepsie je, ked das rozmery a fotku.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Ta sracka stoji asi 10 eur. Fakt to chces opravovat?

Uživatelský avatar
kimlo
Příspěvky: 115
Registrován: 17 led 2008, 01:00
Bydliště: JN88US
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od kimlo »

To nech ležet…

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Osobně nechápu, jak někdo může vydržet v uších se sluchátkama typu "pecky" - špunty s měkkým silikonovým nástavcem pro zastrčení do zvukovodu snesu, ale "pecky" nesnesu žádný, se kterýma jsem se kdy v životě potkal - prostě mně v uchu vaděj ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#6 Příspěvek od pocitujlasku »

ja napr. tie silikonove nemusim, dost mi vadia v usiach. Najradsej mam klasiku - to budu asi tie "pecky". A zatial najlepsie mi sedeli moje vyse 20 rocne sony, kde som akurat nedavno menil kabel, inak su stale funkcne.
V usiach ich takmer necitim.

a k tomu povodnemu prispevku. cenu sluchadiel som nepozeral, ale 2 baterky na ali stoja cca 6-7 eur. 40mAh. a nemyslim si, ze ich zozenies lacnejsie, ako v cine. Cize za tie baterky mas nove sluchadla.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od kulikus »

Ok. Díky.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Sluchátka se v zásadě dělí na circumaurální, supraaurální a intraaurální - ve stejným pořadí to jsou "mušle kolem ucha", "něco jako mušle priložený ze strany na ucho" a "něco co se vkládá dovnitř do ucha". Circumaurální se ještě dál dělí na uzavřený (doslova utěsněný a plně oddělující prostor kolem ucha od okolí), polouzavřený (mají částečně průchozí otvory mezi vnitřkem a okolím = neumějí plně izolovat poslech a zároveň ne zcela tlumí pohyb membrány) a plně otevřený, kde membrána tvoří jediný oddělení ucha od okolí. Supraaurální sluchátka jsou ony klasický "walkmanový molitanovky" = sluchátko přikládaný zvenku na boltec bez dalšího utěsňování. Intraaurální jsou právě ony "pecky", který se vkládají do vnitřního záhybu boltce před zvukovod a záleží na konkrétním tvaru ušní chrupavky, jak výsledně vyhoví svým tvarem k utěsnění sluchátka a zároveň jak a jestli bude pohodlný tam cizí těleso takhle nosit - a poslední jsou vysloveně špunty, který můžou mít jak jenom kulatej tvar, tak můžou mít i anatomicky tvarovanej výstup podle odlitku zvukovodu, takže do něj naprosto přesně zapadnou a správně by ani jejich nositel neměl žádnej mechanickej tlak vnímat - jenom zvuk.
Každej druh má svoje pro a svoje proti, někdo nedá dopustit na pecky (právě případ zde probíranejch jabkovejch bezdrátovek), někdo obráceně nemůže nic jinýho, než masivní velký laple s náhlavním obloukem. Já jsem se vyjádřil k tomu, že právě typ "pecka" nemůžu, protože je mi nepohodlnej - asi mám netypicky tvarovaný slechy, prostě pecky mi z nich buď padaj a nedržej mi tam, nebo mě tlačej. Takže já buď klasika circumaurál (Senny HD-5xx a vyšší), nebo špuntíky, který si zastrčím až dovnitř do zvukovodu a odtama už mi díky tření jen tak nevypadnou - ale zároveň musejí mít dostatečně měkký koncovky, aby mě netlačily ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od pocitujlasku »

EKKAR dakujem za vysvetlenie, zas som o nieco mudrejsi.
Mne praveze tie stare sony ako jedny z mala perfekne sadnu do usi, netlacia, nevypadavaju a to som tych sluchatok vyskusal dost vela roznych znaciek. Tusim, ze v jednom ABC bola ako zaujimavost to, ze sony ma tisicky odtlackov usi na testovanie sluchatok
No vidis, a tak si sa bal

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#10 Příspěvek od nixdorf »

Karel: so štuplákmi mám rovnakú skúsenosť - v uchu to šteklí, alebo mám pocit, že to tam dobre nedrží, takže to treba naprávať - a hrá to jak riť; dobré veľké "laple" a zvuk v momente dostane i poriadny priestorový charakter.

Pravda je tiež taká, že intraaurálne podvedome nútia človeka pridať na decibeloch a to zvlášť v rušnom prostredí - čím rýchlejšie poškodzujú sluch než napríklad uzavrené cirkumaurálne. Pri otázke komfortu a kvality zvukového prednesu vyhráva zväčša tiež tá druhá skupina - zvukárov so štuplami v ušoch bude pomenej...

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“