Windows nepozná ESP8266 Adaptér

Raspberry, Arduino, Mini-PC a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mjana
Příspěvky: 23
Registrován: 25 bře 2023, 01:00
Bydliště: Ostrava

Windows nepozná ESP8266 Adaptér

#1 Příspěvek od mjana »

Ahoj, pořídil jsem si tento adaptér, abych mohl programovat ESP-01 8266: https://www.gme.cz/v/1508520/usb-esp8266-adapter

Připojím na něj 8266 dlouhou stranou po směru šipky. Zapojím do PC (Windows 10 Pro 64) a v Řadičích USB se mi ukáže jako "Podpora tisku přes sběrnici USB". V Portech (COM a LPT) se mi nic nezobrazí. Ovladače pro CH340 mám nainstalované. Co dělám špatně? Díky.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#2 Příspěvek od Celeron »

Máš tam opravdu fyzicky CH340? Není tam náhodou CH9102? Podobnej problém jsem nedávno řešil já, musí se použít http://www.wch-ic.com/downloads/CH343SER_EXE.html
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mjana
Příspěvky: 23
Registrován: 25 bře 2023, 01:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od mjana »

Celeron píše:Máš tam opravdu fyzicky CH340? Není tam náhodou CH9102? Podobnej problém jsem nedávno řešil já, musí se použít http://www.wch-ic.com/downloads/CH343SER_EXE.html
Na čipu adaptéru je CH340G. Zkoušel jsem ovladače z tvého odkazu a nic. Pořád to rozpoznává jako tiskové zařízení.

Uživatelský avatar
bum
Příspěvky: 227
Registrován: 04 zář 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od bum »

Stejný adaptér jsem kupoval na laskarduino kde jsem použil i ovladače a funguje v pohodě ve správci se zobrazí jako COM 5. Zvolil jsi při instalací ovladačů 64-bitovou verzi.

Uživatelský avatar
mjana
Příspěvky: 23
Registrován: 25 bře 2023, 01:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od mjana »

bum píše:Stejný adaptér jsem kupoval na laskarduino kde jsem použil i ovladače a funguje v pohodě ve správci se zobrazí jako COM 5. Zvolil jsi při instalací ovladačů 64-bitovou verzi.
Jj, ovladače jsem instaloval už x krát, ale pořád to hlásí jako tiskové zařízení... Zkoušel jsem i jiné PC a stejný výsledek.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#6 Příspěvek od Cowley »

Zkus toto.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

mjana píše: Zkoušel jsem ovladače z tvého odkazu a nic. Pořád to rozpoznává jako tiskové zařízení.
Ten driver, co jsem dával odkaz je jen pro tu CH9102. V poslední době ho začínají dávat třeba do klonů ESP32, konkrétně Minikitu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od pocitujlasku »

skus mu manualne vnutit tie ovladace pre CH340. teda v spravcovi zariadeni vyberies tu podporu tisku -> ovladace -> aktualizovat -> tam tlacidlo, ze si vyberies sam a najdi bud v zozname, alebo na disku tie ovladace (inf subor).
moze byt, ze cinan dal zle identifikaciu zariadenia a tak si windows mysli, ze je to podpora tlace
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
bum
Příspěvky: 227
Registrován: 04 zář 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od bum »

V příloze posílám popis rozdílů vyráběných převodníků CH340 je tam i ten CH340G co píšeš že máš. A pak i ovladače co používám tedy pokud půjdou svojí velikostí přiložit. Bohužel popis rozdílů převodníků CH340,CH340G a dalších se nepodařilo přiložit. Ta CH340G je v popisu mimo komunikaci RS232 určena pro komunikaci s tiskárnou. Jak jsem psal že mám podobný převodník tak tam je použita čistá CH340.
Přílohy
CH341SER_64_bit.zip
(200.39 KiB) Staženo 29 x
CH341SER.zip
(141.03 KiB) Staženo 26 x

Uživatelský avatar
mjana
Příspěvky: 23
Registrován: 25 bře 2023, 01:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od mjana »

bum píše:V příloze posílám popis rozdílů vyráběných převodníků CH340 je tam i ten CH340G co píšeš že máš. A pak i ovladače co používám tedy pokud půjdou svojí velikostí přiložit. Bohužel popis rozdílů převodníků CH340,CH340G a dalších se nepodařilo přiložit. Ta CH340G je v popisu mimo komunikaci RS232 určena pro komunikaci s tiskárnou. Jak jsem psal že mám podobný převodník tak tam je použita čistá CH340.
Tak dneska to zapnu, strčím do USB a najde to správně. Vytáhnu, strčím znovu a je z toho zase tisk :D Zkoušel jsem i tvé ovladače. Dostal jsem to do stavu, kdy se mi to hlásilo jako neznámé zařízení a ty ovladače jsem tam ručně přidal, ale nic. Pořád tisk. Takže na to asi kašlu a vyzkouším jiný převodník, protože za těch pár korun, co to stálo, mi ten čas, který nad tím trávím, nestojí :(

Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#11 Příspěvek od Mahoney »

Zkus to podle toho videa co postoval Cowley, je v něm ukázáno jak ve Windows přepnout Device ID toho adaptéru.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#12 Příspěvek od pocitujlasku »

zaujimave, ja mam niekolko takychto adapterov z ciny a po nainstalovani ovladacov idu v pohode.
Pre zaujimavost, aky mas OS
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
mjana
Příspěvky: 23
Registrován: 25 bře 2023, 01:00
Bydliště: Ostrava

#13 Příspěvek od mjana »

Takže, objednal jsem si ještě jeden z dratek.cz. Strčím do USB a detekuje ho správně na první dobrou.

A jelikož jsem z rad tady a na netu vyzkoušel snad všechno, tak bych řekl, že chyba bude někde v tom převodníku.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#14 Příspěvek od pocitujlasku »

porovnaj si pid a vid toho cinskeho prevodniku a toho z dratek. pripadne skus ho pichnut v linuxe, ako ho identifikuje.
No vidis, a tak si sa bal

Odpovědět

Zpět na „Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další)“