Jak na chytrou domácnost? - Home Assistant

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

Jak na chytrou domácnost? - Home Assistant

#1 Příspěvek od rezis »

Zdravím všechny. Začínám si hrát s chytrou domácností. Mám zatím na virtuálním PC spuštěn Home assistant. Zatím se mi podařilo přidat nějaké věcí které jsou na síti, něco z cloudu a nějaká ESP.

Teď řeším jaké chytré zásuvky, a termostatické hlavice.
Můžete mi poradit co koupit nebo nač se zaměřit aby mi to fungovalo. Docela se v tom ztrácím.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#2 Příspěvek od JirkaZ »

Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#3 Příspěvek od mikollar »

Ja mam dobru skusenost so shelly v spojeni s HA, funguje to celkom spolahlivo, pripadne do niektorych zariadeni si vies prehrat ESPhome namiesto origo FW a pouzit len ich HW ak je potrebne.

Ak zhanas to RPI4 pre HA, tak len upozornenie, neinstaluj HA na SD kartu po case ako sa nabalia data neskutocne zacne spomalovat. Lepsie to je hodit na SSD

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od rezis »

Suoer díky za radu.
Takže pokud to dobře chápu Shelly umí fungovat bez externího cloudu?
Jak je to třeba s věcmi co umí ZigBee? - jde mi o termostatické hlavice na radiátory.
Nerad bych něco se se musí připojit někam a až pak přes další bránu něco ovládat.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#5 Příspěvek od mikollar »

Na shelly vies vypnut pripajanie do cloudu, cize to vie fungovat ciste lokalne, zariadenie vies nastavit cez jeho web rozhranie.

ZegBee nepouzivam tak na to neviem povedat. Zigbee sa mi nepaci v tom ze bezi na 2.4GHz ako wifi

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#6 Příspěvek od dracekvo »

Pokud vím, tak zigbee jede na 868MHz, právě pro to, aby nebylo rušené od wifi.

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#7 Příspěvek od mikollar »

zalezi aky modul to je
Obrázek

Ked tak uz radsej z-wave ale ta cena :)

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od rezis »

Dokážete mi tedy někdo říci....
Co tedy půjde jednoduše integrovat? Zásuvky Shelly, předpokládám že i vypínače a termostatické hlavice Shelly.
A dál? Jak se v tom orientovat? nejlépe bez cloudu

Děkuji
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#9 Příspěvek od mikollar »

Nemusis brat vsetko shelly. Wifi zariadenia maju tu vyhodu ze nepotrebujes ziaden hub ktory prevedie dany protokol na siet kde to vies pouzitv HA.

Ak si najdes nejake zariadeneie ktore by si chcel, tak ak sa neda nastavit bez aplikacie vyrobcu - nebrat.

Pre zariadenia ktore maju frcat na baterke sa wifi velmi nehodi ma to vacsiu spotrebu. Cize tam vziat nejkay zigbee alebo z-wave, ktomu ale potrebuje nejaku branu napr USB, ale ktore konkretne to uz neporadi, zatial nemam ziadne take.
Ak som potreboval nieco baterkove tak som si spravil cez esphome prjimac pre 433MHz a cez to prjmam napr obycanjne dialkove na 433MHz

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od RayeR »

Nezkousel si nahodou nekdo v HA hrat s chytrou zasuvkou?
Mam zrovna na cas pujcenou TP-link P110
podle tohoto by to melo jit pridat
https://github.com/petretiandrea/home-a ... -tapo-p100
ale nemam s tim zatim zadnou zkusenost. jesi to pak fachci i bez tp-link cloudu nebo se to pres nej pripojuje i tak-to je pak naprt...

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#11 Příspěvek od mikollar »

podla info na stranke dole nefunguje
Although the integration works using LAN, the tapo device needs internet access to synchronize with tapo cloud, especially for credentials, a missing internet access could lead into "Invalida authentication error". Also a static IP must be set for device.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“