Mono zvuk ze stereo SCARTu ?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
padik
Příspěvky: 319
Registrován: 02 led 2015, 01:00

#16 Příspěvek od padik »

Samozřejmě něco zkusím. Upřesnění: Jedná se o settopbox připojený přes HDMI k TV. Scart/cinche do zesilovače TDA 7293 se vstupním potenciometrem. 1x bedna pro pořádný zvuk TV. Coaxial out mám obsazený pro D/A ,zes. a bezdrátová sluchátka.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Takže konečně víme zdroj signálu , nyní blíže zes , hlavně kostra a spojení s PE sítě .....klasicky ....

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#18 Příspěvek od Valdano »

Taky mám doma setobox připojený přes HDMI k TV. Na TV mám optický audio výstup připojený přes externí DAC převodník na cinche L/R vůči stereo věži. Zvuk z TV mám čistý a volbu mono/stereo si můžu přepínat na věži. TV má i scart, ale to aktuálně k ničemu nepoužívám.

Uživatelský avatar
padik
Příspěvky: 319
Registrován: 02 led 2015, 01:00

#19 Příspěvek od padik »

Se vám všem omlouvám! Měl jsem profikabel , kde byl vyveden pouze jeden kanál, druhý cinch bylo kompozitní video. Jsem zjistil rozebráním. Barva cinchů byla červená a černá. Tak mne to nechalo v domění, že se jedná o L+R, když každý samostatně hrál. Doufám, že nikdo není dokonalý.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#20 Příspěvek od Hill »

No tak už to sem dorazilo: kdo se nepotkal s analogovou technikou, aby si na ni zvykl, těžko bude vědět, že i profi kabelů existuje šest půlek, každý jiný a každý k nějakému účelu.
Tos ještě (se zkušeností s téměř dokonale jednotným zapojením DIN-konektorů v evropských výrobcích) nevyráběl adaptér na čtyřpólového jacka, který z prstýnků na něm vlastně je kostra, a který CVBS video. Někteří výrobci se sjednotili, někteří si konektor zapojili po svém, někteří si ho dokonce udělali o 3,5 mm delší, než je u jacků obvyklé. V zámoří nebyla kompatibilita mezi různými výrobci zákonem, někteří naopak dělali všechno pro to, abys byl pokud možno odkázaný jen na jejich příslušenství (viz například analogové vstupy v asi 3 generacích autorádií Panasonic: dokud rádio neuvěří, že to, co je připojené na datovém konektoru, je jeden ze dvou měničů CD Panasonic, který našel jedno cédéčko a na něm první audiostopu, tlačítko na sepnutí externího vstupu nic neprovede, ani, když ho promáčkneš...)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“