CANON BJC 5500

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#31 Příspěvek od nixdorf »

no píšu tam, že nájsť driver pre BJ-200, alebo LQ2550. Ale pochybujem, že to pomôže, to a bude to iba ČB

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#32 Příspěvek od kutilmil »

čb by aj stačila....
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#33 Příspěvek od kutilmil »

preposielam odpoveď vyššej technickej podpory Canonu.

Vážený pane xyz,

ďakujeme Vám za Vašu požiadavku.

S politováním vám musím oznámit, že pro tuto tiskárnu, už neděláme podporu. Proto vám nemohu poskytnou informaci, jak toto nastavení nastaveni, jelikož ani u nás neleží tato informace.
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#34 Příspěvek od nixdorf »

Čo k tomu dodať... bol by si naivný, ak by si očakával inú odpoveď.
ja som píše:Ak sa ti ozvú z tej technickej podpory a dajú ti fundovanú odpoveď (nič proti, ale pochybujem, na druhej strane sedí ind kerý vie riť palovú o tlačiarni spred dvoch dekád
Ale možno tuná sa blysne Valdo či iný počítačový maniak a príde so SW, ktoré cez paralelný port tú tlačiareň nakrmi riadok po riadku bitmapovým obrázkom tvojho výkresu, aby ignorovala windowsovský driver - lenže na to treba PC s fyzickým paralelným portom a nie USB redukciou + naštudovať protokol jak to tlačí bitmapy, nejakým reverzným inžinierstvom alebo sa spoľahnúť na to, že tá tlačiareň zožerie nejaký zdokumentovaný protokol od Epsonu etc.
No alebo pohladať skúsiť tie drivre pre BJ-200/LQčko jak som písal hore, ale šanca, že ti ponúknu "konfigurovatelnú" veľkost papiera, je malá. Vyše mi žiaľ nenapadá... sorry

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#35 Příspěvek od rnbw »

Keby sa v tom chcel niekto rypat, tak open source kod je v projekte Gutenprint.

P.S. Nevidim dovod, preco by to neslo cez USB-LPT adapter.

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#36 Příspěvek od nixdorf »

rnbw píše:Nevidim dovod, preco by to neslo cez USB-LPT adapter.
no napríklad tým, že pridáva akurát tak USB tlačovú podporu pre dané zariadenie. Ak by sa náhodou mali ošetrovať jednotlivé dátové linky, alebo podobný lowlevel hack kvôli niečomu, tak to good luck.
Beztak je tá debata jalová, kutilmil to robiť nebude

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#37 Příspěvek od kutilmil »

Ano. to je pravda. na to si ntrúfam!
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“