Renault Megane I nefunkční stahovačky.

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Renault Megane I nefunkční stahovačky.

#1 Příspěvek od robo »

Zdravím a prosím o pomoc. Majitel vozu oddělal tapec dveří u řidiče, koukl co se stalo. Ruplo lanko. Tak to smontoval zpět a stahovačka není funkční ani u spolujezdce. Před kontrolou byla stahovačka u spolujezdce funkční. Stahovačky jsou jen u řidiče a spolujezdce. Zjistil jsem že je v háji přepínač u řidiče, jedna jeho poloha byla snad tvale spojena, krajní poloha necvakla. Problém je že do šteklu nejde plusko. Zkoušel jsem manipulovat s propojkou ve dveřích, husím krkem a nic. Mělo by tam jít plus a minus, na krajích konektoru od přepínače jdou dráty přímo na motor a ten přepínač jen otačí polaritu pro směr motorku. Pojistky ok, baterie byla na chvíli odpojena. Můj názor je že odešla řídící jednotka. Tady ta část co ovládá motorky, je v ní i imobilizer a pár dalších věcí což zas bude problém sehnat tu stejnou a nevím jak je to s výměnou, zda se musí tu novou jednotku naučit ta hlavní. A pak imo, to je další problém. Co teď ?. Auto je z roku 1996 a bude v provozu ještě rok takže by bylo fajn to nějak zprovoznit. Ale jak? Napadlo mě sehnat nějaký modul který bude dělat to co jednotka ovládání skel, hlidat spotřebu motorku a když sklo dojede do krajní polohy tak motorek vypne. Do dvěří bych přivedl plus a modul dal před motorek. Jen kde něco takoveho sehnat. Na megane 2 se prodává modul ovládaní stahovačky ale nemám pinout. Nebo jak to jinak vyřešit. Majitel se o auto stará a věnuje mu pěči jinak by to byl už rezavý vrak a protože nemá klimu tak přes léto v autě chcípne horkem. Díky.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#2 Příspěvek od vasekpetr1 »

Jestli měl sundaný tapec a potom to přestalo chodit, tak neškubnul některý kabel do ovládání stahovaček? Asi bych si sehnal schema zapojení ovládání oken a oměřil třeba i podle dveří spolujezdce, jestli tam mám všechna potřebná napětí pro motorky, než začít vymýšlet nějaké náhrady. Ten husí krk raději rozdělej a zkontroluj jednotlivé žíly, jestli není některá nalomená. Pojistky všechny prověřeny? Můžou být dvě - stahovačky mají dvě napájení.
Kdysi jsem byl registrovaný na fóru https://www.renaultclub.cz/ a tam bylo možné stáhnout schemata jedničkového Scéniku, který má elektriku podobnou s Meganem. Dnes už jsem bohužel bez Scenika a z fóra jsem už dlouho pryč.
https://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=21&t=1062

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#3 Příspěvek od pepik9 »

Když to má jezdit jen rok, tak bych se vykašlal na nějakou jednotku a udělal jen tlačítka nahoru/dolu.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od robo »

vasekpetr1: Ty linky jsou už mrtvé, a stažení manuálu na Renault clubu je teď problém, řeším to s adminem. Nějakou dobu zpátky došlo i k havarii disků.

Záložní plán mám, přivedu plusko přes pojistku do přepínače, až zjistím který fous to je a bude. Při konečných polohách bude opatrný aby nespálil motorky. Chtěl jsem k motorkům přidat nějaky modul který by při větší zátěži odpojil motorek, to jako bonus ale alik mě v tom nechce být nápomocen.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#5 Příspěvek od PixelOrgy »


Uživatelský avatar
007
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 216
Registrován: 11 lis 2003, 01:00
Bydliště: střední čechy

#6 Příspěvek od 007 »

Pokud nevadí polština

Kód: Vybrat vše

https://ulozto.cz/tamhle/nRrnnyKhQITP/name/Nahrano-15-6-2023-v-20-36-43#!ZGyyZwR2AQyyLJR0BTEwAQWyLzL5MIOHFISSZSuvLyq1oGxlMt==
007

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od robo »

007: Luxusní, tohle jsem hledal. Fakt moc děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“