Barevný značení diod Tesla

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#16 Příspěvek od ZVUK2000 »

Jinak, katalog vydalo nakladatelství BEN, a autorem je přímo šéf redaktor Libor Kubica.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

To jsou myšlený ty velkoformátový publikace, občas označovaný jako "Kubicovy vlhký sny" ???
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#18 Příspěvek od patrikvarga »

Celeron píše:Asi budeš mít pravdu. V katalogu ale píšou proužek a ono je to spíš barva těla.
KA261, 262.
Přílohy
dioda.png

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

EKKAR píše:To jsou myšlený ty velkoformátový publikace, občas označovaný jako "Kubicovy vlhký sny" ???
Pleteš si to, žádnej Kubica ale Milan Kubát, v osmdesátkách první a poslední ministr elektrotechnickýho průmyslu. Někteří ho zde možná znají, na ČVUT vedl katedru mikroelektroniky. Porevoluční ministr Kubát byl někdo jinej. To ministerstvo tenkrát založili v domění, aby nám v ČSSR "neujel vlak". Ale jseš o fous mladší, tak to chápu. :lol:
A "Kubátovy vlhký sny" se říkalo těm asi pěti bichlím s modrejma deskama.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

Já že jsem na ten pojem narazil v souvislosti s těma vázanýma katalogama, který právě v "osmdesátkách" vyšly jako "Katalog výrobků k.p. TESLA Eltos" a měly formát přibližně A5 a byly taky modrý - protože údajně ještě vyšlo něco ve formátu A4 nebo ještě větším, vázaný v tvrdejch deskách a měla to bejt jakási "reprezentativní publikace" elektronickejch výrobků celýho koncernu TESLA - uvedený tam měly bejt i věci, který na pultech nikdy nikdo neviděl ...

Stránky z těch "malejch" jsou třeba tyhle katalogový listy:
https://teslakatalog.cz/4KB205A.html
https://teslakatalog.cz/4KB205B.html
https://teslakatalog.cz/4KB205G.html
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#21 Příspěvek od Celeron »

Jo, más pravdu. Ten menší byl formát 210 x 165 x 40 mm. Pár jih mám v knihovně. První vydání 1986. Jestli bylo nějaký další nevím. Tvrdý modrý desky. Těch bylo 5 svazků, nebo jsem jich 5 svazků viděl.
1. Integráče
2. Diskrétka, opto a vakum
3. Pasivní a konstrukční
4. Dovoz RVHP
5. Dodatky a novinky

Pak byl velkej formát A4 plus přidáš cca 4 cm na výšku a šířku. Taky tvrdý modrý desky. Ty nemám, viděl jsem jen dva svazky. Jestli bylo víc, netuším.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#22 Příspěvek od EKKAR »

Jo, ty malý začly vycházet zhruba v době, když jsem byl před maturou - a byly na tehdejší poměry ZNAČNĚ DRAHÝ, v době kdy běžná vázaná beletrie stála od 30 do 80 tehdejších Kčs, brožovaný čili paperbackový vydání bylo za polovic (v Odeonu vydanej brožovanej dvojtitul A.C.Clarke - 2001: Vesmírná Odysea/Rajské fontány stál v roce 1988 celejch 27,-Kčs) a třeba laciný detektivky z řady "Magnet" stály 7 - 12Kčs stejně jako "dobrodružný" paperbacky z řady "Saturn", tyhle vázaný katalogy stály nějakejch 200-250 kaček každej výtisk, co si pamatuju - prostě to bylo razantně moc vysoko nad moje tehdejší kapesný, takže jsem kolem nich v regále knihkupectví chodil doslova jak Pavlovův čokl - a musel jsem si o nich nechat jen zdát ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Balt76
Příspěvky: 183
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Rakovník

#23 Příspěvek od Balt76 »

Maloobchodní cena těch malejch modrejch, formátu co psal Jiří, byla 61 - 75,-Kčs. U čtvrtýho svazku nevím, ten nemám.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#24 Příspěvek od Celeron »

Karle, čumím na to, 30 000 výtisků, první vydání, cena jedničky 64 kaček. Další už psát nebudu.
Ale jo, ZNAČNĚ DRAHÝ, mohl sis vybrat, jeden díl a nebo basu Plzní. Dnes je to stále v podobným poměru.
V plánovaným hospodářství byla cena danná ještě před sázením.
V Tvý oblíbený zemi to šlo ještě dál, tam se cena stanovila již při projektování plastikářský lisovací formy. :D
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Součástky“